Як подорожувати по світу без грошей

Тобі не потрібно бути багатим, що б почати подорожувати по світу. Потрібно правильно розставити пріоритети.

До того, як поїхати у свою першу велику подорож  до Америки, відкладали гроші більше року.

Як подорожувати по світу без грошей

Порада №1

Подорож має бути в пріоритеті. Якщо це не так, то ви будете постійно знаходити море інших причин витратити гроші на подорожі, підсумки весь час не буде достатнього бюджету. Спочатку це важко, але необхідно. В нашій родині, наприклад, подорожі завжди в пріоритеті, тому ми практично не ходимо на шопінг і не привозимо сувеніри з поїздок. Дрібниця, а економить неймовірні суми.

Ви звичайно можете зараз заперечити, як же може поставити в пріоритет подорожі людина, у якого є сім’я, діти, кредит, зобов’язання? Тут просто немає варіантів відкладати гроші на поїздки. Що ж робити в такому випадку? –Запитаєте ви.

Є безліч способів.

Працювати подорожуючи

Якщо ваша робота не передбачає подорожей і не приносить достатніх засобів, які дозволили б вам відправитися в навколосвітню подорож, а подорожі це саме те, чого ви так прагнете, то для вас є хороші новини. Є безліч програм і можливостей які дозволяють людям подорожувати по світу і працювати одночасно.

Якщо такі варіанти не підходять до вашого віку, освіти чи якихось причин ще, зверніть увагу на ту роботу, суть якої полягає в подорожах. Наприклад:

  • бортпровідник
  • робота на круїзних лайнерах
  • працівник в хостел або готель
  • гід

Круто, якщо ви володієте якимись цікавими або рідкісними навичками і можете навчати цього інших.

Природно, ці варіанти не дадуть заробити купу грошей, але цілком покриють витрати у вашій подорожі. У моєму випадку, невеликі знання у сфері графічного дизайнера дали можливість заробляти під час подорожі по Америці, виконуючи замовлення для Нью-Йоркської майстерні по обклеюванню вантажівок рекламою.

Навчати місцевих жителів мов

Тут, звичайно ж, не обійтися без додаткових знань. Як мінімум потрібно добре володіти англійською мовою і, можливо, в деяких випадках, наявність сертифіката TEFL, що дозволяє навчати інших. Цей метод дуже популярний серед західних мандрівників, так як дозволяє не тільки окупити подорож, але і добре заробити де-небудь в Таїланді, Китаї або Кореї. Тим більше, що знайти таку роботу з навчання зовсім не важко. Є безліч сайтів для пошуку такої роботи в самих різних країнах світу. Мій улюблений www.teachaway.com

До речі, якщо не впевнені в своєму рівні англійської, є багато пропозицій від людей, які хочуть вчити російську або українську мову в різних країнах. Будучи цього літа в Нью-Йорку, я натрапила на оголошення одного хлопця, який шукав друзів  які говорять російсько і китайсько, для вдосконалення цих мов на розмовному рівні. Як виявилося, він вивчив ці мови поки подорожував по Росії і Китаю і тепер хоче практикуватися з носіями, що б не забути їх. Цей хлопець платив по $50 за прогулянки по Манхеттену тривалістю в пару годин, під час яких з ним потрібно було просто вести розмови російською, що б він її не забув

Економія на авіаквитках

Як правило, вартість авіаквитка з’їдає найбільшу частину вашого бюджету на подорожі і іноді досягає декількох тисяч доларів. Ось і виходить, що летиш в яку-небудь маленьку далеку країну, в якій можна місяць жити на $100 не в чому собі не відмовляючи, але квиток на літак туди коштує більше ніж ти витрачаєш за пів року.

Виходів з такої ситуації кілька:

Слідкуйте за пропозиціями авіакомпаній— якщо ви часто подорожуєте, то де б ви не були, ви постійно моніторите ціни на квитки. Підпишіться на розсилання всіх відомих авіакомпаній і на їхні сторінки в соціальних мережах. Це дозволяє не тільки в числі перших дізнаватися про цікавих та дешевих пропозиції, але іноді подорожі плануються самі собою. Так, завдяки підписці на сторінку авіакомпанії KLM, одного разу ми виграли 2 квитка в Амстердам, і поїздка в Нідерланди, довжиною в 2 тижні організувалася буквально за пару днів сама. Також завдяки розсилці авіакомпаній, часто вдається спонтанно купити квитки кудись, куди навіть не плануєш. Так було і з нашою поїздкою до Стамбулу, на пошту прийшла розсилка від авіакомпанії «Київ-Стамбул-Київ» за $50 і вже на вихідних ми написали наш гід по Стамбулу.

Літайте лоу-кост – так, знаю, в Україні їх майже немає. Але навіть те, що є, дозволяє робити перельоти майже безкоштовними. Та й не тільки перельоти. Не забувайте про лоу-кост автобусах і потягах, які дуже поширені в Європі і навіть Америці. Потрібно просто планувати на перед і не бояться складати нестандартні маршрути. Нещодавно я писала статтю про те, як потрапити в Лондон за 25 євро враховуючи не зовсім зручний переїзд (wizzair летить за таку ціну з Кошице, і туди треба якось дістатися) можна компенсувати такі деталі плануванням більш детального маршруту.

Як спланувати такий маршрут?

Давайте візьмемо ті рейси Wizzair зі Словаччини. Дістатися туди з України, одним з найбільш дешевих способів, можна з Ужгорода – на сайті busfor.ua можна знайти квиток до Кошице всього за 160 грн. Пів справи вже зроблено. Далі потрібно дістатися до аеропорту, для цього можна скористатися місцевим автобусом за 1 євро. Далі Wizzair пропонує кілька дешевих напрямів, наприклад можна полетіти в Мілан від 9 євро. А вже з Мілана можна почати своє велике Європейське подорож, купивши квиток на автобус від 1 євро us.megabus.com у будь-якому напрямку. Таких варіацій маршрутів і цін можна скласти сотні, як бачите, це не складно.

  • Збирайте мілі – заведіть собі мільні картки від авіакомпаній і використовуйте їх при покупці квитків на літак. Чим більше ви літаєте, тим більше збираєте бонуси, які згодом дозволять вам літати значно дешевше або і зовсім безкоштовно.
  • Беріть менше багажу – привчіть себе брати якомога менше речей, а краще взагалі не брати з собою багаж. Багато завзяті мандрівники літають тільки з одним невеликим рюкзаком, який вважається ручною поклажею. Невелику сумку беруть тільки у випадку дуже тривалої поїздки або змін пір року. Якщо ви літаєте лоу-кост, то знаєте, що у вартість квитка вони включають тільки ручну поклажу, за будь-який інший багаж доведеться пристойно доплатити. Так і подорожуючи без багажу, ви економите не тільки гроші, але і час, не витрачаючи його на очікування своєї валізи по прильоту і не тягаючи його всюди за собою.Беріть менше багажу

Дуже поширена практика в США, Австралії і багатьох країнах Європи, поки господарі будинку подорожують самі, ви в свою чергу дивіться за їх будинком і можливо собакою/котом/рибкою і в замін живете там безкоштовно.

Робота на фермах по всьому світу взамін на житло і їжу

Суть полягає в тому, що ви станете волонтером і кілька годин в день допомагаєте працювати на фермі, а натомість отримуєте кімнату і харчування. Вам доведеться самостійно добиратися до місця знаходження ферми, але як тільки ви туди потрапили, всі інші витрати для вас вже покриті. Ви можете вибирати термін свого перебування на фермі самостійно, від декількох днів до декількох місяців і таким способом об’їхати весь світ.

Робота на фермах по всьому світу взамін на житло і їжу

Користуйтеся картками

Якщо ви студент або вам менше 26 років, то заведіть собі міжнародну дисконтну картку ISIC або IYTC, це дозволить економити близько 50% на різні послуги та сервіси в подорожах. Якщо ви подорожуєте по Європі то обзаведіться спеціальними проїзними на поїзди Eurail pass або Global Flexi Pass from Rail Europe, що допоможе економити на поїздах до 70% вартості.

Практично у кожній столиці Європи існує своя міська картка, яка надає знижки на всі від транспорту до екскурсій.

Вашим головним завданням є відійти від звичної моделі подорожей до менш традиційних варіантів і навчитися комбінувати різні варіанти переїздів і маршрутів. Нестандартні рішення дозволяють не тільки економити на поїздках але і подорожувати, практично не маючи грошей.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2021