Як економити на воді. Практичні поради

Всім привіт! Сподіваємося, що ви вже проаналізували, як економити на всьому, і почали застосовувати поради на практиці. Але про економію можна говорити вічно. Мистецтво економії містить безліч нюансів, і кожен пункт варто розглядати докладно. Сьогодні ми вирішили зупинитися на тому, як економити на воді. Ми п’ємо воду, миємося водою, кип’ятимо воду, варимо в ній продукти і поливаємо нею грядки. А що ми взагалі знаємо про воду?

Як економити на воді

Навіщо економити на воді?

Економити на воді потрібно, щоб не платити зайві гроші, а зекономлені заощадження витратити на що-небудь приємне. А щоб на воді вийшло заощадити, слід економити воду, тобто не витрачати її даремно. Це одночасно допоможе і вам, і навколишньому середовищу. На жаль, дефіцит прісної води — це не страшилки злісних авторів наукової фантастики, а цілком реальна загроза.

Вода і світ

Ми п’ємо воду, миємося водою, кип’ятимо воду, варимо в ній продукти і поливаємо нею грядки. А що ми взагалі знаємо про воду?

 • Без води не було б життя на Землі.
 • Найбільша частина води (майже 98%) міститься у світовому океані, інша вода знаходиться під землею, в річках і озерах, атмосфері і льодовиках.
 • Прісна вода становить лише 3% від усієї води на Землі, причому тільки 1% з цих трьох годиться для використання людиною.
 • За прогнозами ЮНЕСКО, з-за того що населення нашої планети збільшується в шаленому темпі, а витрачання води росте, вже протягом кількох найближчих років дефіцит питної води стане серйозною світовою проблемою.
 • Жителі багатьох країн вже сьогодні страждають через брак чистої питної води. Вважається, що у всьому світі проблеми з доступом до чистої прісної воді має понад 750 мільйонів чоловік.
 • В наш час прісна вода видобувається і штучними способами, в тому числі з допомогою опріснення морської води. Тим не менше, проблема водних ресурсів все одно стоїть дуже гостро.

До чого це все? А до того, що економити воду важливо не тільки з метою економії коштів. Чим менше води ви витрачаєте марно, тим більше ймовірність, що водні ресурси не вичерпають себе так швидко. Так що і ви — так-так, саме ви! — можете трохи допомогти екології, почавши економити воду.

Так як економити на воді?

З теорією ми закінчили, тепер перейдемо до практики і поговоримо про те, як економити на воді.

 1. Встановіть лічильник на воду, якщо у вас його ще немає
 • Замість того щоб щомісяця платити деяку фіксовану суму за воду з людини, ви будете платити тільки за ту воду, яку насправді витрачаєте. Наприклад, сім’я з двох чоловік в середньому витрачає 5-6 кубометрів холодної і стільки ж гарячої води в місяць. При вартості 6,00 гривень за кубометр холодної води і від 70 гривень за кубометр гарячої води виходить, що в місяць ми платимо 35 гривень за холодну і від 250 гривень за гарячу воду. Разом виходить 285 гривень в місяць за всю воду. Тим, у кого лічильника немає, вода на двох осіб обходиться зазвичай мінімум на 300 гривень дорожче.
 • А ось і ще один плюс лічильника: якщо ви на все літо поїхали на дачу, то ваш витрата води дорівнює нулю. І ви не платите нічого! Завдяки лічильнику ви легко зможете заощадити близько 800 гривень за три місяці.
 • Ви скажете: «Все це добре, але адже і установка лічильника коштує грошей!». Ви праві: встановити лічильник, в залежності від самого пристрою і стану труб у вашому будинку, буде коштувати від 3 до 6 тисяч рублів. Тим не менш, навіть в найгіршому разі встановлення лічильника виправдає себе протягом десяти місяців.
 1. Закривайте кран, коли чистите зуби
 • Ви залишаєте воду спокійно текти з крану, поки старанно начищаете зуби? Киньте цю дурну звичку! Чи знаєте ви, що, закриваючи кран під час чищення зубів, ви можете заощадити до 4 літрів води в день, тобто 120 літрів води в місяць? А тепер уявіть собі, що кожен мешканець будинку, де живе 100 осіб, економить по 120 літрів на місяць. Разом виходить 12000 літрів. Вражаюча сума, чи не правда?
 • Вимикайте воду в душі, поки намилюєте голову
 • Вона вам в цей момент взагалі не потрібна! Ваша голова від цього навряд чи постраждає , а домашній бюджет тільки виграє.
 1. Користуйтеся посудомийній машиноюКористуйтеся посудомийній машиною
 • Нова посудомийна машина коштує недешево і окупиться лише через кілька років. Але без паніки: хороша машина може працювати і двадцять років, тому не варто переживати, що ваші гроші витрачені марно. До того ж, під час використання посудомийної машини ми витрачаємо приблизно на 30-40 літрів менше, ніж під час миття посуду вручну. До того ж, посудомийна машина має і ще один незаперечний плюс: вона заощаджує ваш час.
 • Вмикайте посудомийну машину, коли вона заповнена повністю. Або мінімум на 80%. Інакше ви даремно витратите електроенергію і воду.
 1. Не лийте воду марно під час миття посуду
 • Наповніть раковину водою і замочіть посуд на кілька хвилин, потім вимити губкою і тільки потім обполосніть всі посуд разом. Це допоможе вам заощадити кілька літрів води.
 1. Не запускайте напівпорожню пральну машину
 • Звичайно, бувають випадки, коли нам треба випрати одну пару штанів або один костюм, але не робіть прання однієї речі частиною вашої щоденної рутини. Інакше ви витратите багато води і електроенергії, а чистого одягу вам не вистачить і на два дні.
 1. Економте воду під час приготування їжі
 • Вирішили зварити макарони? Чудово! Але навіщо наливати повну дволітрову каструлю води, якщо вистачить усього одного літра? Намагайтеся завжди наливати рівно стільки води, скільки потрібно. В іншому випадку «зайву» воду доведеться виливати. Це непотрібна витрата не тільки природного ресурсу, але й ваших грошей.
 1. Не відкладайте ремонт сантехніки на потім
 • Зламався унітаз? ПОЛАГОДЬ ЙОГО ЗАРАЗ! І точно так само варто вчинити з краном, який почав протікати. Мало того, що ви будете змушені годинами слухати неприємні звуки протікає сантехніки, ви втратите купу грошей. Наведемо приклад: з несправного крана може витекти більше 25 літрів води в день. Зіпсований унітаз буде ще більш накладними. Так що терміново телефонуйте сантехніку.
 • Вибирайте унітаз з двома режимами зливу
 • Продовжуючи унітазну тематику. Напевно ви бачили в громадських місцях унітази з двома кнопками: великою й маленькою. Це зроблено не для краси, а для того щоб ви могли користуватися двома режимами: простим та економічним. Такий пристрій дозволяє заощадити до 15 літрів води в день.

І ще кілька простих порад…

 • Якщо вам не подобається пити воду з-під крана (і це цілком зрозуміло: редакція «Можна дешевше» теж не дуже її любить), ви можете купувати бутильовану воду або придбати фільтр для питної води. Фільтр найчастіше обійдеться вам дешевше, тому ми радимо вам скористатися цією опцією.
 • Беріть з собою воду з фільтра. У літню спеку нам постійно хочеться пити, а півлітра води коштує не менше 5 гривень. Навіщо так обтяжувати свій гаманець? Достатньо купити пляшку води один раз, а потім перед кожним виходом з дому наповнювати її водою з вашого фільтра. У тих містах і країнах, де з-під крана тече вода відмінної якості, такої проблеми взагалі не існує: воду в пляшку можна набирати прямо звідти.
 • У жарких країнах шукайте питні фонтанчики. Місцеві жителі так само як і ви страждають від спеки, тому для них у багатьох місцях встановлені спеціальні питні фонтани. Ніхто не забороняє вам підійти туди з пляшкою.

Як бачите, способів заощадити на воді існує чимало. Те, що ви виберете, залежить тільки від вас. Краще всього, звичайно, вибрати всі відразу, і ми сподіваємося, що ви зробите саме так. А якщо у вас є інші ідеї щодо економії води — ми будемо раді прочитати про них в коментарях.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2021