Як економити сімейний бюджет? Розумний розподіл!

На питання «Як економити гроші?» відповідь дуже проста – Почати їх рахувати! «Нажити багато грошей — хоробрість; зберегти їх — мудрість, а вміло витрачати — мистецтво».

Як економити сімейний бюджет

Як би не повернулось наше життя (звичайно, стабільності ми тільки мріємо), нам завжди доводиться думати про гроші. Якщо їх багато — як грамотно вкласти, не втратити, а примножити. А якщо їх недостатньо – як заощадити та заробити.

Як навчитися економити сімейний бюджет? Ця задача на сьогоднішній день стоїть досить гостро. Для тих, хто зіткнувся з зменшенням доходів у сім’ї, і, відповідно, змушений почати режим економії, пропоную практичні поради.

Як економити сімейний бюджет?

Перший крок до економії — скласти загальний план доходів і витрат

Гроші, як відомо, люблять рахунок. На сімейній раді виберіть «домашнього бухгалтера, головного, хто буде вести бюджет. Запишіть на аркуші сукупний дохід членів сім’ї за місяць (зарплата, стипендія, додатковий заробіток, дивіденди та ін. джерела). На другому аркуші запишіть необхідні регулярні витрати (комунальні платежі, послуги зв’язку, проїзд, кредити тощо). Різниця між ними і буде становити ту суму, яку належить навчитися економити і примножувати!

У процесі аналізу сімейного бюджету ви можете отримати стрес. Тому що сума, що залишилася для харчування, одягання і розваг (не кажучи вже про накопичення!) може здатися вам дуже маленькою. Значить, потрібно задуматися про розподіл коштів, економії сімейного бюджету і, можливо, прийшла пора пошуку додаткових заробітків.

Розподіл коштів у сімейному бюджеті — 5 правил

Правило № 1. Спільне розпорядження грошима

Незалежно від вкладу в сімейний бюджет, вчіться розпоряджатися грошима спільно. Завдання сучасної жінки в сім’ї — бути в курсі заробітків чоловіка, прагнути до поповнення бюджету сім’ї і мати рівні права у складанні кошторису на спільне господарство. Ведення сімейного бюджету грунтується на позитивному балансі доходів і видатків.

Правило № 2. Відкладайте 10 % доходів

Життя зараз настільки нестабільна, що сьогодні головний годувальник – чоловік, а завтра ваше хобі вишивання на полотні, плетіння бісером або миловаріння на травах – основний дохід сім’ї. Домовтеся при будь-якому вигляді доходу негайно відкладати 10% у НЗ (недоторканний запас). Візьміть за правило з грошей, що надходять за місяць, регулярно виділяти невелику суму на благодійність. Закладайте в домашні розрахунки хоча б 1% з надходжень для добрих справ.

Правило № 3. Розділіть витрати потижнево

Отже, щоб розрахувати гроші і не вдаватися до позик, після розрахунків у вас залишається різниця між доходами і витратами і мінус 10%. Ці кошти, що залишилися, можна сміливо поділити на 4 частини. Це витрати сім’ї на кожну тиждень протягом місяця.

Правило № 4. Складайте списки покупок

Природно, на першому місці стоять витрати на харчування, гардероб, підтримання здоров’я. Коли питання економії сімейного бюджету стоїть ребром, і тижнева сума розрахована на сім’ю, наступним етапом збирається сімейна рада (включаючи діточок, які вже вміють розмовляти і качати права) і починається розподіл коштів на тиждень для кожного члена сім’ї. Як кажуть, по потребам.

Правило № 5. Відкладіть гроші на розваги!

Відкладіть на незаплановані радості ще по 10% з кожної суми спільних надходжень. Ці гроші можуть бути використані на раптові романтичні сюрпризи для своєї другої половинки. Звичайно, бажано ще мати додаткові «заначки». Це стосується обох. Чоловік і жінка обов’язково повинні мати свої незалежні надходження грошей, які надають статус і впевненість у завтрашньому дні.

Як правильно економити бюджет? Розумний підхід до витрат

Ні в якому разі не переходьте в цілях економії на неякісні продукти або товари. Ви можете збалансувати раціон, стримати предмети розкоші, але не ризикуйте своїм здоров’ям!

«Не бути жадібним — вже багатство, не бути марнотратним – дохід». Марк Тулій Цицерон, політик, оратор. На цьому етапі економії сімейного бюджету дуже важливо розставити правильні пріоритети. Що життєво важливо, а що з витрат взаємозамінними.

Для того, щоб дотримувати режим економії, потрібно чітко розуміти, чого саме ви хочете досягти. Дожити до наступної зарплати? Отримати мотивацію, і шукати спосіб заробити більше?

У будь-якому випадку економити на даний складний момент необхідно. Розумні витрати припускають пошук раціональних шляхів. Як економити сімейний бюджет в усіх напрямках?

Економія сімейного бюджету на оплату комунальних послуг та авто.

Щоб економити бюджет сім’ї в комунальній сфері, потрібно встановити прилади обліку електроенергії, води та інших споживаних послуг. Так ви можете привчити свою сім’ю до економії. Виключати зайві електроприлади, вчасно ремонтувати сантехніку, щоб вода не текла.

Попередньо потрібно зробити прості розрахунки — по кожній комунальної послуги існує своя ціна і тарифна ставка. Оплата розраховується від кількості прописаних людей, або від загальної (у т. ч. житлової площі), або безпосередньо з контрольно-вимірювального приладу(лічильником).

Що стосується нерухомості в цілому. Якщо у вас є квартира, в якій ніхто не живе, наприклад, дісталася у спадок — вона не повинна пустувати. Якщо ви ще не готові до продажу, на ній можна заробити. Адже зростають комунальні борги і амортизація в цілому коштує чималих грошей.

Користування особистим авто — економія або розкіш? В залежності від відстані до місця роботи, наявності в місті метро (як найбільш дешевого виду транспорту на далекі відстані). Хоча у великих містах зазвичай такі пробки, що часом спокійніше користуватися саме метро, ніж власним авто.

Прорахуйте, скільки коштує проїзд до місця роботи на авто і порівняйте витрата з громадським транспортом. Плюс витрати на амортизацію, експлуатацію авто, оплату стоянки або купівлі гаража.

Як економити бюджет сім’ї на продуктах харчування

Гарну економію для бюджету сім’ї складають заготівлі овочів, фруктів і зелені на зиму. У період, коли дозрівають овочі і фрукти, особливо у виграші власники земельних ділянок, дач і приміських будиночків, де можна виростити свій власний урожай. У молодих сім’ях це зазвичай не практикується (всі дружно роблять кар’єру!), зате батьки — пенсіонери з задоволенням займаються присадибним господарством.

В цілях практичності та економії сімейного бюджету, особливо, якщо у вас є власний урожай, дуже важливо правильно його переробити і зберегти. Сучасні способи заготовок всіх видів садово-городньої продукції це — правильна сушка, заморожування, консервація. Це по ступеня збереження вітамінів. Бюджет сім’ї добре економлять ці нехитрі, нескладні у виконанні заготовки, а що і як краще зробити, вирішувати вам.

Щоб забезпечити свою сім’ю овочами та фруктами на зиму, робіть їх сезонні оптові закупки за більш низькою ціною, однак, вам слід подбати про їх правильному зберіганні. Інакше усі зусилля по економії зводяться на нуль. Зазвичай ми купуємо картоплю, цибулю, моркву, яблука і хто що любить.

Закупівлі продуктів. Правила вигідних закупівель

Для купівлі продуктів харчування використовуйте дрібнооптові закупівлі. Крупний опт потрібно десь зберігати, як-то перевозити, об’єднуватися з такими ж «економістами» по грошах, і, в підсумку безперервно їсти. Для режиму економії заздалегідь напишіть список необхідних продуктів. Чай, кава, крупи, макаронні вироби, спеції, цукор не псуються тривалий час. Їх запаси можна сміливо закупити, користуючись запропонованими знижками, на 2-3 місяці.

Закупівлі продуктів. Правила вигідних закупівель

Постарайтеся не використовувати кредитки при покупках. Вони створені як ніби спеціально для збільшення витрат сімейного бюджету. Навіть якщо на вашому рахунку достатньо скромна сума, ви все одно схильні витратити її не зовсім за призначенням. Всі ці «заманухи» у вигляді свіжої ароматною випічкою, пакетиків кави або шоколадок на касі супермаркету, мало того, що шкодять здоровому харчуванню, так ще й зменшують тижневий бюджет.

Особливу увагу потрібно приділити різним акціям. Ці привабливі написи про значні знижки на продукти раджу ретельно вивчати. Найнеприємніше – купити продукт, термін придатності якого закінчується. Але, в той же час, можна добре заощадити, тому що багато відомих брендів продуктів харчування шляхом акцій зі знижками привертають увагу споживачів.

Як економити бюджет сім’ї на одязі та взутті

У сфері практичності і моди, зручності і комфорту для всіх членів сім’ї ця стаття необхідних витрат також може бути проаналізована розумним способом. «Скупий платить двічі!». Відомий афоризм як не можна краще відображає керівництво до дії.

Якщо купувати дешеві не натуральні речі, це вже бідність (так, неприємне слово), а не економія. Але що робити, якщо хочеться виглядати гідно, а кошти, на жаль, обмежені? Крім того, природно, що даний факт є потужним стимулом для додаткового заробітку?

Правило № 1. Базові класичні речі

Для економії сімейного бюджету в цілому, варто купити кілька якісних базових речей гардеробу класичного покрою. Для жінки це пальто, чоботи, туфлі, джинси, спідниця і блузка. Варто придбати класичну сукню. Ну ми пам’ятаємо ( Маленьке чорне плаття. Коко Шанель). Для чоловіка – напів-пальто, піджак, сорочка, штани, джинси і туфлі. Це основні предмети гардеробу, до яких легко підібрати всілякі поєднання. Відвідуйте сезонні розпродажі. Навіть багаті люди спеціально чекають момент знижок, адже саме вони вміють рахувати гроші. Також підібрати поєднувані речі до базового набору можна в секонд — хенді. Там багато стокові речі продаються навіть з ярликами. Вибирайте магазин побільше, виділяйте пару-трійку годин вільного часу (це заняття не швидке!) і вперед за створенням свого індивідуального стилю! Класичні якісні речі в моді завжди, і поєднуючи їх з модними тенденціями (не важливо, де ви їх купили!), ви завжди будете у виграші.

Правило № 2. Якісні аксесуари та взуття

Майте на увазі, що для збереження статусу та іміджу, а також, природно, економії сімейного бюджету, є аксесуари, які повинні бути з натуральної якісної шкіри — це взуття і сумки (кейси). Взуття з натуральної шкіри, а тим більше класичного крою, носиться багато років. Сумка і кейс — аналогічно, навіть ще довше. Добротний шкіряний гаманець, візитниця, блокнот для записів в шкіряній палітурці, якісний чохол для телефону, модні рукавички. Купіть що-небудь з цього.

Якщо ви маєте в планах престижну роботу в офісі, особливо з перспективою на майбутнє, мати в гардеробі якісні туфлі і сумку з натуральної шкіри просто необхідно. Це з розряду тих вкладень, які обов’язково окупляться. Все-таки нас зустрічають «по одягу». Наприклад, якщо ви один раз «розоритеся» на сумку Келлі — вам вже не потрібно буде переживати, куди покласти ділові папери та як пристойно виглядати при укладенні контракту. Ви завжди будете на висоті!

Правило № 3. Модний гардероб для дітей

Діти і мода йдуть в ногу. У зв’язку з їх зростанням. З зростаючими дітьми тема класичних речей на кілька років не пройде. Діти в пріоритеті. На дітях економити не можна ні в якому разі, але і потурати їм у всьому не вихід. Натуральні тканини, модні кольори, фасони та формування індивідуального стилю. Сучасні діти ще небезпечніше в плані моди, ніж теща або свекруха в гніві! Спробуй їм догодити! При складному фінансовому становищі будь-яка матуся навчиться і в’язати, шити, проявляти креатив і дар переконання до дитини. І чоловікові потрібно наочним прикладом показати, що дитина вже просто виріс з одягу і потрібна сума грошей для обновок! А в складних випадках, якщо дитина наполягає купити те, що вам явно не по кишені, коли вас намагаються шантажувати, можна застосувати і «чарівний пендаля». Звичайно, і постаратися більше заробити!

Економія сімейного бюджету у сфері охорони здоров’я

Ні для кого не секрет, що лікарі нині прагнуть заробити навіть на шкоду «клятві Гіппократа», замовчуючи про більш дешевих аналогах ліків (в інтернеті є порівняльні таблиці), при виписуванні рецепту. Звичайно, ми знаємо, що наше здоров’я в більшості випадків залежить від нас. Треба вчитися правильно доглядати за собою, і привчати до цього всіх членів родини.  Заходи профілактичного характеру, боротьба зі шкідливими звичками, здоровий спосіб життя не тільки зміцнюють імунітет організму, але і йдуть на користь економії сімейного бюджету. Наприклад, у періоди загострення простудних захворювань (осінь, весна) — пропийте всією сім’єю вітамінні комплекси і зробіть необхідні щеплення. Введіть у раціон продукти з вітаміном С, А. В зимовий період їжте більше жирної риби. Наприклад, оселедець домашнього посолу.

Здоровий догляд за собою

Щоб не йти на поводу модних косметичних ліній за скаженими цінами, можна спробувати рецепти по догляду за собою на основі натуральних засобів, виготовлених в домашніх умовах. Тим більше, що зараз дуже актуальна тема алергії на всякі новинки, пов’язані з їх складом. Це коли обіцяють миттєвий підтяжку шкіри, а замість цього все тіло покривається висипом. Економія в сфері косметології базується на рецептах засобів по догляду на основі натуральних кремів, відварів, настоїв які зовсім не складно приготувати самостійно.

Це все те, коли можна поєднати істотну економію сімейного бюджету і реальну користь від використання домашньої косметики!

Раціон повсякденного харчування

Для підтримки здоров’я прийміть за правило натуральні продукти харчування в раціоні. Звичайна вівсяна каша з ранку плюс бутерброд з маслом і медом, принесе заряд бадьорості. Відвар шипшини замість кави. Свіжі салати, овочеві супи з сезонних продуктів, запечені риба і м’ясо, замість напівфабрикатів. Насправді, щоб харчуватися правильно, не обов’язково мати велику суму грошей. Головне – не лінуватися готувати для себе і своїх близьких.

Розраховувати і економити сімейний бюджет доводиться всім сім’ям, з будь-яким рівнем доходу. Єдина відмінність — кількість цифр в кошторисі доходів і витрат. Але чим раніше ми почнемо математичний підхід до планування сімейного бюджету, тим швидше зважимося на додаткові заробітки і почнемо діяти!

«Кожен наш день – це рахунок в банку, а гроші на ньому – це наш час. Тут немає бідних і багатих, у кожного є за 24 години».

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2021