Як заощадити електроенергію в приватному будинку — кращі поради з інтернету

Як заощадити електроенергію в приватному будинку — ця серйозна проблема постала перед споживачами зовсім недавно. Довгий час наша держава брала на себе значну частину вартості електрики, і громадяни сплачували лише частину реальної вартості електроенергії. Це було мало кому відоме, і всі вважали, що платять за цю послугу в повному обсязі.

Зараз витрати на комунальні послуги з боку побутового споживача значно зросли, особливо це торкнулося електрики. Як би нам не подобалися ці негативні зміни вони логічно підводять нас до більш зваженого і сучасному підходу та поводження з даними енергоресурсом — електрикою.

Як заощадити електроенергію в приватному будинку

Ми розглянемо, як оптимізувати наше енергоспоживання, які способи економії електроенергії найбільш ефективні, скоротимо витрати на нього і при цьому не тільки збережемо, а й покращимо якість нашого життя!

Побутова техніка з найбільшим споживанням електрики

Для ефективної економії електрики в приватному будинку або квартирі нам потрібно визначити, яка побутова техніка споживає більшу частину електрики.

Ось список даної техніки, перерахування йде в порядку зменшення обсягів споживання електроенергії:

Електроплита

Споживання: середня витрата однієї конфорки — 1,5 кВт⋅год. Електрична духовка у ній споживає 3-4 кВт⋅год.

Використовується часто.

Для економії електроенергії не призначена.

Обігрівач

Споживання: середня витрата 1,5-2 кВт⋅год.

Використовується 3-5 місяців в році у холодну пору(в залежності від місця проживання даний період може як зменшуватися, так і збільшуватися)

Холодильник

Споживання: так як даний вид побутової техніки працює цілодобово то і споживання його варто враховувати за річний період — від 250 до 600 кВт⋅год. На місяць це становитиме від 20 до 50 кВт⋅год. Слід враховувати, що ці дані стосуються щодо сучасних холодильників, стара техніка має значно гірші показники!

Використовується постійно.

Пральна машина

Споживання: 1-1,5 кВт⋅год.

Дана величина може значно змінюватися в більшу або меншу сторону в залежності від:

маси завантаженої білизни;

обраного режиму прання.

Використовується 3-4 рази в тиждень.

Електрочайник та праска

Споживання: 1,5-2 кВт⋅год.

Використовуються часто.

Дані прилади характерні тим, що використовуються короткочасно, але їх частка в енергоспоживанні порівнянна приладами включеними постійно.

Кондиціонер

Споживання: 2-5 кВт⋅год.

Використовуються сезонно.

Незважаючи на високий рівень енергоспоживання застосування кондиціонера виправдано в ряді випадків.

Телевізор

Споживання: 0,04-0,3 кВт⋅год.

Використовується часто.

Споживання сильно залежить від рівня підсвічування екрану. Ще один важливий момент — плазма споживає в два рази більше електроенергії ніж РК-телевізор.

У цьому списку перераховані ключові споживачі енергії. Маніпуляції з ними будуть найбільш ефективні в плані економії електроенергії і принесуть найбільший ефект.

Однак, є ще один споживач енергії в квартирі — освітлення. Витрати електроенергії на нього складають третину від загальної суми. І саме висвітлення найбільш гнучко можна змінювати під свої потреби і економити на ньому можна дуже значний обсяг електроенергії.

Якщо ви хочете отримати не усереднене, а точне споживання електрики вашої побутовою технікою, то скористайтеся ваттметром для отримання потрібного результату.

Ефективні заходи економії електроенергії

Підібрані нами заходи допоможуть вам значно скоротити фінансові витрати на електроенергію, при цьому, не зменшуючи ваш комфорт. Ми вкажемо заходи для кожного приладу, чий внесок у загальне енергоспоживання досить високий.

Обігрівачі

У разі, якщо ви готові одноразово витратити на установку якісного обладнання — ваш вибір-це повітряний тепловий насос. Це дороге, але вкрай ефективне рішення. Це нове рішення для нашого регіону, яке довело свою високу ефективність в іншому світі. Коефіцієнт перетворення енергії (COP) цієї техніки становить від 2.0 до 5.0. Це означає що споживаючи 1 кВт електроенергії віддає від 2 до 5 кВт теплової енергії.

У разі меншого бюджету ваш вибір — якісні масляні обігрівачі, відповідні площі кімнати. Вони ефективно прогрівають приміщення, довго тримають нагрівання навіть у разі відключення і забезпечують найкраще співвідношення ціна/якість.

Намагайтеся уникати тепловентиляторів — вони швидко прогрівають приміщення, але відразу після вимкнення температура починає швидко падати, що змушує тримати їх включеними постійно. При цьому їх потужність( у середньому 2 кВт⋅год) — це невиправдано високий витрата електроенергії. Їх низька ціна ніяк не виправдовує цей недолік.

Інфрачервоні обігрівачі незважаючи на високе ККД — не кращий вибір. Їх зона нагріву нерівномірна, приміщення швидко остигає, що також змушує тримати прилад включеним постійно.

Холодильник

Найефективніша міра економії — вибір моделі холодильника з рейтингом енергозбереження-А+++ (EEI < 22). Це значно знизить витрату електроенергії.

Правильна експлуатація холодильника, яка дозволить йому працювати в економічному режимі:

 • не допускати утворення бурульок;
 • розташовувати його подалі від джерел тепла;
 • повітряний зазор між теплообмінником і стіною;
 • періодична перевірка ущільнювача на двері;
 • запобігайте випаровування вологи з їжі, загортаючи її в плівку або накриваючи тару кришкою.

Пральна машина

Як і у випадку з холодильником найефективніша міра — вибір техніки з високим рейтингом енергозбереження. Для пральних машин це клас А.

Експлуатація машинки також має значення. Намагайтеся прати ваша білизна великими обсягами — це значно заощадить як електроенергію, так і воду.

Використовуйте доступні режими економною прання.

Коротка прання у воді 30° достатня для більшості забруднень, крім дуже сильних. Також, даний температурний режим прання сприяє кращому збереженню кольору і зовнішнього вигляду одягу.

Електрочайник та праска

По можливості користуйтеся електрочайником рідше. Якщо дозволяють тарифи на газ – користуйтеся газовою плиткою.

Нагрівайте води рівно стільки, скільки вам потрібно, не витрачайте електроенергію на ту воду, яку ви не будете використовувати.

Щодо використання праски. Тут все просто – гладьте речі великими партіями і по можливості не пересушуйте їх перед прасуванням, оскільки це утруднює процес прасування і енергоспоживання праски зростає.

Кондиціонер

При роботі кондиціонера не допускайте його роботи в приміщенні з відкритими вікнами.

Використовуйте кондиціонери в приміщеннях з площею зазначеної в його паспорті. Це дасть можливість йому працювати з оптимальним навантаженням не витрачаючи зайвої електроенергії і з високою якістю.

Найкраще рішення, як і в більшості випадків це заміна застарілої техніки на більш сучасну, з високим рівнем енергоефективності.

Телевізор

Так як зараз знайти працюючий кінескопний телевізор – справа малоймовірне, то наші поради будуть ставитися до сучасного класу ЖК і плазмових панелей.

РК-панелі споживають набагато менше електроенергії, ніж плазмові панелі. Тому намагайтеся віддавати перевагу їм.

Основні параметри регулюють споживання електрики — підсвітка екрану телевізора і якість програється відео.

 • Чим вище рівень підсвічування — тим вище витрата електроенергії.
 • Чим вище якість програється відео — тим більша витрата електрики.
 • Розмір екрана(матриці) теж має вплив.

Регулюючи ці параметри, ви досягнете оптимального режиму енергоспоживання вашого телевізора.

Освітлення

Ми вам радимо звернути свої головні зусилля по економії електроенергії в будинку на освітлення. Велика частина витрат на електроенергію припадає саме на освітлення.

Світлодіодні лампочки

Перше, що варто зробити — поміняти все на світлодіодні лампочки в обов’язковому порядку.

Незважаючи на чималу ціну, ми рекомендуємо брати саме фірмові лампочки, які дорого коштують, ви виграєте і по грошах і по якості.

Плюси даного рішення:

 • наднизьке споживання електроенергії(навіть порівняно з енергозберігаючими);
 • довгий термін служби;
 • висока сила світлового потоку(сильний чисте світло).

Зонування будинку

В ідеалі варто зайнятися зонуванням вашого будинку. Продумане зонування дозволить подавати дозоване освітлення в ті зони, і в тій кількості, яка дійсно потрібно в даний момент. Це позбавить вас від необхідності витрачати електроенергію на освітлення тих зон або кімнат які цього не потребують.

Постарайтеся витягти максимум з сонячного світла. Приберіть всі перешкоди на його шляху, непотрібні фіранки, горщики з квітами, інше захламлення віконних прорізів. Тримайте вікна у чистоті.

Всі перераховані нами способи економії електроенергії в приватному будинку або квартирі при комплексному застосуванні дають значне скорочення споживання електроенергії, тим самим заощаджуючи ваші кошти на оплату непотрібних витрат. Ваш будинок стане сучасним, зручність і якість життя в ньому підвищиться. Економити можна і потрібно не обмежуючи себе!

Також ви значно зменшите навантаження на електростанції, що вплине на зміну екологічної ситуації в кращу сторону, що теж важливо!

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2021