Відкриття автосервіса з нуля

1. Відкриття автосервіса з нуля

Пересування на особистому транспорті набагато комфортніше, ніж на громадському. Тому сьогодні багато хто віддає перевагу саме особистий автомобіль. Але будь-який автомобіль рано чи пізно зламається – про це добре всім відомо. Тому послуги автомайстерень будуть затребувані завжди. І саме тому багатьох цікавить, як відкрити ПП для автосервісу.

1.1. Документи, необхідні для відкриття СТО

Перед тим, як відкрити автосервіс, підприємець, згідно з існуючим законодавством, повинен визначити КВЕД (так званий класифікатор видів економічної діяльності). Це потрібно для заповнення заяви на реєстрацію, незалежно від того, чи буде воно подаватися особисто або в електронному вигляді.

Як відкрити автосервіс з нуля

Далі потрібно буде мати на увазі, що, якщо подавати документ про відкриття СТО в цифровому вигляді, то необхідно розташовувати так званої цифровим підписом. Надалі її можна буде ставити на багато документів.

Що ж стосується самого списку, то перед тим, як відкрити автосервіс з нуля документи потрібно надати наступні:

 • заяву можна подати як особисто, так і по електронних каналах зв’язку;
 • список схематичний постів;
 • свідоцтво із зазначенням реквізитів банку;
 • потрібно буде пред’явити статут майбутнього підприємства;
 • договір, що підтверджує оренду приміщення або ж спільну діяльність;
 • дозвіл зі сторін СЕС;
 • дозвіл від пожежників служби на проведення робіт з фарбою і зварюванням у даному приміщенні;
 • документ про призначення посадової особи, відповідального за техніку безпеки;
 • документ про призначення посадової особи за виконання робіт, пов’язаних з технічним обслуговуванням і ремонтом;
 • свідоцтво про профпридатність;
 • сертифікаційний документ про норми стандартів;
 • постановка обліку з ДПІ — допуск.

Крім того, перед тим, як починати СТО як бізнес, потрібно ретельно підібрати місце розташування майбутньої майстерні. Є певні вимоги, яким автомайстерня повинна задовольняти:

 • вона не повинна бути розміщена поблизу житлових споруд або будівель громадських установ;
 • приміщення необхідно обладнувати каналізацією і центральним водопостачанням;
 • Без урахування оснащення, на кожного працівника сервісу має припадати не менше 5 квадратних метрів виробничої площі;
 • у приміщенні повинна бути припливно-витяжна вентиляційна система, яку необхідно організувати ще й з дотриманням норм вибухобезпеки;
 • приміщення автосервісу повинно опалюватися в холодну пору року;
 • повинне бути денне освітлення;
 • стіни і підлога пропонується обробити волого -, масло -, а також бензиностойкими матеріалами і речовинами;
 • також необхідно передбачити наявність душової, санвузла, виділити місце для можливості зберігання робочого спецодягу.

Крім того, необхідно одержати дозвіл та погодження з Державною СЕС. Потрібно буде пред’явити такі документи:

 • проект на проведення авторемонтних послуг;
 • дозвільну документацію на початок робіт.

Все це краще передбачити заздалегідь – перед тим, як відкрити сто. Надалі така передбачливість допоможе в значній мірі заощадити нерви і фінансові засоби, а також самий дорогоцінний ресурс – час.

1.2. Варіанти назви автосервісу

Перед тим, як відкрити автосервіс з нуля, не буде зайвим продумати і його назва. Ідея назви повинна бути одночасно і оригінальною, і ємною – щоб одразу можна було здогадатися, що мова йде саме про автосервісі, або, принаймні, назва повинна бути на автомобільну тематику.

Краще, щоб назва це не повторювалося ні в якій словоформі з конкурентами. Крім того, варіанти повинні бути узгоджені з емблемою-логотипом підприємства. На цьому ж етапі можна продумати і слоган. Його надалі можна буде вживати в рекламі і т. д. Що ж стосується того, як назвати автосервіс варіанти, то ось декілька: «Чотири колеса», «Кардан», «ремонт Авто» і т. д.

1.3. Які витрати на старт

Будь-яке нове справа — як відкрити автосервіс в гаражі з нуля, так і, наприклад, магазин запчастин, — потребуватиме певних витрат з самого початку. Обсяг їх може бути різним – залежно від багатьох факторів. В середньому ж картина виглядає приблизно так:

 • пройти реєстрацію в фіскальної службі, а також на те, щоб відкрити ТОВ, – коштує близько 15 000 гривень;
 • оренда приміщення — ще 20 000 гривень в місяць;
 • набір інструментів – мінімум 70 000 гр.;
 • оренда автомобільного підйомника – 10 000 гр.;
 • найм майстра – 5000 гр. На місяць у вигляді зарплати.

Таким чином, перед тим, як відкрити сто з нуля, потрібно потурбуватися про суму не менше 120 – 150 000 гривень.

2. Як отримати ліцензію на автосервіс

2.1. Як відкрити ІП для автосервісу

Виконання авторемонтних роботі підлягає легалізації. І тому кожного, хто замислюється даним видом діяльності, неминуче буде цікавити, як отримати ліцензію на автосервіс.

Як відкрити сто

Але що стосується індивідуального підприємництва, ліцензування у даному випадку не є обов’язковим. Тобто кожен підприємець має право приймати рішення про те, ліцензувати йому власний бізнес чи ні. В даному випадку мова йде про добровільної сертифікації послуги.

Для того щоб пройти процедуру ліцензування, потрібно буде подати в Транспортну Інспекцію наступний пакет документів:

 1. заяву на ліцензування;
 2. список послуг;
 3. дозвільну документацію від СЕС, пожежної служби, екологічного нагляду, від комунальників і від Енергозбуту;
 4. якщо мова йде про ТОВ, то додатково потрібно буде докласти і статут.

Автосервіс як бізнес рентабельність буде залежати безпосередньо від виду і кількості виконуваних робіт. І, в залежності від обсягу наданих послуг, то може бути або індивідуальне підприємництво, або ТОВ. Якщо цікавить, як відкрити автосервіс в гаражі, то це, швидше за все, приватна практика. Можна буде обмежитися лише вузьким колом виконуваних послуг, при цьому обов’язкове ліцензування не передбачається. Якщо ж перелік надаваних послуг буде дійсно великий, то є сенс задуматися про відкриття ТОВ.

3. Як вести бухгалтерський облік автосервісу

На будь-якому етапі роботи сервісу буде актуальним і питання, як вести бухгалтерський облік автосервісу.

3.1. Як вести бухгалтерію СТО

Дане питання заслуговує окремої великої статті. Та ще й далеко не однієї. Справа в тому, що послуг автосервіс може надавати декілька. І кожна така послуга повинна проходити по своїй бухгалтерії – будь це шиномонтаж, продаж комплектуючих, або продаж закусок.

Якщо дозволяють кошти, то кращим варіантом буде найняти спеціаліста зі сторони. Але це зажадає додаткових витрат. Так що можна спробувати розібратися у всіх бухгалтерських премудростях і самостійно.

Якщо говорити більш детально про те, як вести бухгалтерію ІП автосервіс, то дана стаття всі тонкощі не розкриє, так як це вимагає більш поглибленого і детального розгляду. В загальних рисах, потрібно обзавестися касовим апаратом, а також не зашкодить відкрити розрахунковий рахунок у банку (раптом доведеться співпрацювати з юридичними особами), завести касову книгу. Існує чимало програм, які покликані допомогти у веденні бухгалтерського обліку на малому підприємстві і у випадку з індивідуальним підприємництвом.

3.2. Рентабельність автосервісу

Автосервіс як бізнес, відгуки має суперечливі. Комусь вдалося піднятися на цій справі, а хтось навіть не зміг покрити первинні витрати. Як і у випадку з будь-яким іншим видом підприємницької діяльності, мабуть, ніхто заздалегідь не зможе сказати, чи буде успішний бізнес чи… Надто вже багато доводиться брати до уваги факторів, у тому числі й випадкових.

Але в будь-якому разі не зашкодить детальний аналіз, як відкрити автосервіс з нуля. Бізнес план повинен охоплювати всі тонкощі майбутньої діяльності і особливо приділити увагу питанню конкуренції на ринку. Якщо поблизу є безліч автомайстерень, можна проаналізувати їх слабкі і сильні сторони. Відповідно, при складанні стратегії розвитку їх необхідно буде врахувати.

Також в план необхідно внести всі планові витрати – зарплата працівникам, оплата податків та комунальних послуг і т. д. Потрібно скласти можливі варіанти розвитку – за негативним сценарієм і по самому позитивному. Тут же потрібно визначити точку збитковості. Буває так, що автосервіс як бізнес приносить, здавалося б, непогані гроші, але на перевірку виявляється, що реальний профіт мінімальний. Це відбувається саме тому, що розвиток бізнесу йде не за якогось конкретного плану, а «як доведеться».

Реклама – важливий момент при розвитку будь-якого бізнесу. Що стосується ІП, то кращим варіантом буде замовлення реклами на невеликих бігбордах, щитах, у ЗМІ і, звичайно ж, в Інтернеті. Потрібно, якщо і не створити свій сайт, то, принаймні, обзавестися сторінкою в соціальних мережах.

Що стосується рентабельності, то, як показує практика, середній автосервіс досягає точки беззбитковості приблизно за 18 місяців. Зрозуміло, у разі сумлінного ведення всіх справ. Не варто відразу кидатися на виконання всіх видів робіт. Це зажадає закупівлі додаткового обладнання, наймання фахівців і т. д. Краще віддати перевагу:

 • тим роботам, в яких є дефіцит в даному районі;
 • або тим, з якими працівники можуть впоратися найкраще.

4. Як відкрити автосервіс в гаражі з нуля

Перед тим, як відкривати свій сервіс в гаражі, потрібно мати на увазі, що має сто як бізнес плюси і мінуси. І ось плюси:

 • число автомобілів тільки збільшується, отже, нестачі в роботі не буде;
 • потреба в СТО буде тільки збільшуватися і з-за поганого дорожнього покриття, невмілого водіння новачків і т. д.;
 • в автомобілі постійно потрібно щось замінити, «перевзути», пофарбувати, поміняти масло і т. п.;
 • у випадку з ІП не потрібно збирати велику кількість документів.

Є й мінуси:

 • вкрай висока конкуренція;
 • не такі вже й малі стартові вкладення;
 • необхідність застосовувати спеціалізоване обладнання і шукати грамотних майстрів;
 • як правило, невеликим СТО прикута увага з боку різних контролюючих органів.

Процес відкриття свого сервісу в гаражі мало чим відрізняється від того, що було описано вище. Хіба що доведеться поступитися деякими послугами – адже в даному випадку вони будуть обмежені матеріальною базою та розмірами самого гаража. Ось приблизний перелік того, чим можна зайнятися в гаражних умовах:

 • шиномонтаж;
 • автотюнінг;
 • виконання кузовних робіт;
 • ремонт електрообладнання та заміна комплектуючих;
 • різного роду поточний ремонт.

Однак у будь-якому випадку краще намагатися не уникати складання докладного бізнес-плану, реєстрації в держорганах і т. д. В іншому разі відкриття такого корисного і цікавого справи, як автосервіс, принесе більше збитків, ніж прибутків.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2019