Розведення перепелів у домашніх умовах

Сьогодні все більше людей вибирають для себе життя в приватному будинку, що мимоволі підштовхує до розведення корисноі в господарстві живності. Найменшими представниками цього великого сімейства є перепела. Розведення в домашніх умовах досить невибагливою, чуйною на догляд птиці під силу навіть початківцям.

Розведення перепелів у домашніх умовахСмажених, запечених з грибами і травами, фаршированих перепілок подавали до столів знаті ще в Середньовічній Європі і на Русі. Але якщо в ті давні часи за кількома десятками тушок споряджали перепелину полювання, то сьогодні цих зовсім невеликих птахів успішно розводять і на приватних подвір’ях, і в умовах великих птахівницьких комплексів.

Економічні аспекти розведення перепелів

Інтерес до перепелів у птахівників-любителів викликаний:

  • незначними витратами на придбання яєць для інкубації;
  • простотою утримання птиці;
  • швидкою віддачею вкладених сил.

Як зайнятися розведенням перепелів у домашніх умовах початківцям птахівникам? Які труднощі їх чекають, і що слід врахувати при створенні своєї мініатюрної ферми?

Птах розводиться за двома цілями:

  • заради дієтичних яєць, по поживним якостям, безпеки і ряду інших показників, що перевершують курячі;
  • для отримання ніжного маложирного м’яса.

Це слід врахувати, обираючи спеціалізацію майбутнього перепелиного господарства і визначаючись з породами для розведення.

Невелике стадо перепелиць може повністю забезпечити сім’ю яєчної продукцією. Але вигідно чи ні розведення перепелів як бізнес? Якщо порівнювати птахів м’ясного і яєчного напрямку, то перші виділяють вагою тушки до 300 грам при порівняно невеликому, до 200 штук, кількості яєць. У другому випадку маса не перевищує 200 грам, зате від перепілки можна отримати за рік до 300 яєць вагою близько 10-12 грам.

Вже через півтора місяці після появи на світ перепілки готові нестися, а від закладки яєць в інкубатор до прокльовування пташенят проходить всього 18 діб. Така скороспілість «не снилася» курям, що прямо говорить про економічну доцільність розведення перепелів у домашніх умовах.

Умови утримання перепелів у домашніх умовах для початківців

Якщо кури, качки, гуси та інша птиця в умовах подвір’я легко освоюється і може вирощуватися з використанням пасовищного вигулу, то перепілок одомашнити вкрай складно. Тому цей вид птиці містять в клітках.

Приміщення для утримання перепелів на дачі вибирають сухе, провітрюване і тепле, але при цьому надійно захищене від протягів, яких пернаті не виносять. Для активного розвитку і підтримки несучості птахів їм потрібно освітлення. Оптимальною можна вважати 17-годинну тривалість світлового дня:

Якщо висвітлювати клітини довше, в перший час кількість яєць підвищиться, але птах швидко виснажується.

Короткий світловий день, без використання додаткового підсвічування не дасть від несучок та молодняку бажаних результатів. В темряві птахи неохоче годуються, що призводить до економії корму, але одночасно гальмує зростання.

Невибагливість птиці, невелике місце, займане клітинами і швидка віддача дієтичної продукції – ось причини популярності утримання перепелів на дачі, в приватному будинку або навіть у квартирі.

Проте в житлових приміщення розведення великої кількості птахів небажано:

  • із-за ризику розвитку захворювань, небезпечних і для пернатих, і для людини;
  • складності створення належних умов освітлення і вентиляції;
  • з-за неминучого порушення правил користування житлом у багатоквартирних будинках.

Перепелині яйця

На дачі або на власному обійсті птахівник може за один літній сезон виростити кілька поколінь перепілок та отримати від них корисні і смачні яйця. Єдине, що може викликати необхідність додаткових витрат, так це розведення та утримання перепелів взимку, проте відео про організацію процесу допоможе розібратися в нюансах не допустити помилок навіть початківцям птахівникам.

Як розводити перепелів?

Домашня перепелина ферма починається з придбання тижневих пташенят або власноручного інкубації молодняку. Перепелята які з’явилися потребують спеціального догляду і умови утримання. Перед тим як розводити перепелів, для крихітних пташенят споруджують або набувають захищену від протягу клітку, оснащену освітленням і обігрівом.

Як розводити перепелів

Маленькі перепелята в перший тиждень життя потребують підтримці підвищеної температури повітря на рівні 35-36 °C. Потім в брудере повітря поступово охолоджують, до кінця другого тижня доводячи до 30 °C. Обігрів маленьких перепелів при розведенні в домашніх умовах важливо облаштувати так, щоб у клітці температура змінювалася плавно, без стрибків, які загрожують швидким ослабленням і загибеллю молодняку.

Крім тепла, перепілкам в перші два тижні залишають цілодобове освітлення. Такий прийом дозволяє стимулювати активність птиці, вона частіше підходить до годівниць і швидше розвивається. З 3-тижневого віку пташенят поступово переводять на 12-годинне освітлення. З 1,5 місяців, коли перепілки починають нестися, птахів поміщають у клітки з 17-годинним світловим днем.

У літній час птахів можна виносити на повітря, але відкритий вигул для перепелів не передбачено. І тут вони містяться в сітчастих клітинах.

При розведенні перепелів у домашніх умовах початківцям птахівникам потрібно приділити особливу увагу режиму годівлі і раціонів, а також підтримання чистоти в клітинах. Щоб прибирання було менше клопоту, клітини і брудер для малюків обладнують подвійним дном і роблять з матеріалів, що легко піддається як сухий читка, так і вологим гігієнічних процедур.

Облаштування клітин для перепелів

Для годівлі птиці в місцях утримання передбачають зручні поїлки. Для молодняку вкрай бажані конструкції вакуумного типу. Для дорослих птахів можна залишити вже існуюче обладнання або встановити ніпельні поїлки, не дають перепелам доступу в воду. В результаті питна волога буде завжди чистою, а самі перепілки не постраждають від переохолодження.

Облаштування клітин для перепелів

Кількість напувалок і годівниць при розведення перепелів у домашніх умовах розраховують виходячи із чисельності поголів’я так, щоб в жаркий час або під час масової трапези вихованці не влаштовували сварок через корми і не затоптували слабких. Для пташенят в брудере встановлюють лоткові годівниці. По мірі дорослішання їх міняють на желобкові конструкції зовні клітин.

Утримання дорослих перепелів

У тритижневому віці пташенят розсаджують в клітини для дорослих. Самки готуються стати несучками, а самці сортуються для племінної роботи та для відгодівлі на м’ясо. До цього моменту відбуваються зміни в раціоні.

Утримання дорослих перепелів

Призначеним для розведення перепілкам в домашніх умовах при годуванні додають багаті білком компоненти. Майбутнім несучкам це допоможе підвищити несучість, а перепела-самці швидше набирають вагу. До півтора місяців молоде поголів’я ділять за статевою ознакою і формують батьківські групи або сім’ї, причому досвідчені птахівники радять на вісім перепілок брати пару самців. У цьому випадку відібрані особини відразу поміщаються в одну клітку. Згодом краще не міняти самців, оскільки курочки це сприймають дуже гостро і можуть навіть покалічити новачка.

Якщо група формується лише з несучок, то до них у міру необхідності можна підсаджувати сильного активного самця. У цьому випадку простіше контролювати, які птахи вкриті, та й яєчна продуктивність при належному нагляді виявляється вище.

Розведення перепелів і вибір породи — відео

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2021