Як стати фермером?

Останнім часом багато починаючих підприємців стали частіше звертати увагу на село. В містах всі прибуткові ніші давно зайняті. До того ж, щоб відкрити свій бізнес у місті знадобиться великий стартовий капітал.

Багато успішних людей, які давно займаються сільськогосподарським бізнесом, вважають, що фермерство — це досить перспективний напрямок діяльності, що має всі шанси стати джерелом стабільного доходу. Вони завжди готові поділитися з новачками, як стати фермером з нуля та відкрити їм всі свої секрети.

Iak stati fermerom

З чого почати?

Деякі люди вважають, що в першу чергу потрібно розробити грамотний бізнес-план сімейної ферми. Потрібно спочатку все прорахувати, проконсультуватися з досвідченими фермерами, а тільки після цього приступати до роботи.

В принципі, це правильний підхід, оскільки для багатьох новачків бізнес-план може стати дороговказом в цій нелегкій справі. Як видно з практики, в сільськогосподарському бізнесі найголовніше – це старт. Всі інші проблеми досвідчені фермера вирішують по мірі їх надходження.

Формування сільського господарства

Людина, яка цікавиться, як стати фермером, повинна спочатку розібратися з тим, як відкрити свою ферму з нуля.

В першу чергу слід підібрати відповідну земельну ділянку. Якщо ви маєте на руках солідний стартовий капітал, виберіть найприбутковіші галузі сільського господарства, наприклад, розведення ВРХ або свинарство, розведення індиків, вирощування курей несучок. З невеликими грошима краще зайнятися вирощуванням баштанних культур та різних овочів. Через пару років, коли ви заробите багато грошей, можна придбати техніку та розширити масштаби діяльності.

Для ведення великого господарства доведеться використовувати працю найманих робітників. Оскільки зазвичай в селах не вистачає роботи, місцеве населення буде з задоволенням працювати на вашій фермі.

Реєстрація підприємницької діяльності

Розподілом землі займаються органи самоврядування, тому у місцевих жителів більше шансів отримати земельну ділянку. Якщо ви серйозно цікавитеся, як стати початківцем фермером, ця невелика проблема не може стати перешкодою на шляху до забезпеченого життя. Таке бажання вітається державою, тому в будь-якому випадку ви досягнете своїх цілей і станете успішним фермером.

Щоб оформити офіційно ферму, потрібно зібрати наступні документи:

  1. Квитанція про сплату держмита;
  2. Копія свідоцтва про народження;
  3. Копія паспорта;
  4. Заява про реєстрацію.

Після того, як ви пройдете всі ці етапи, і розберетеся, як стати фермером в Україні, можна подати заявку на участь в державних програмах, спрямованих на додаткове фінансування початківців фермерських господарств.

Невеликі ферми, які виробляють продукцію для своїх потреб, не можуть реєструвати підприємницьку діяльність, але при цьому вони мають право продавати на ринку надлишки продукції. Велике господарство не може обійтися без офіційної реєстрації і сплати податків.

Перші кроки

Оскільки на сьогоднішній день багато сіл опустіли, тому що розпалися колгоспи, уряд нашої країни почав  активно працювати в цьому напрямку і надавати допомогу фермерам. У зв’язку з цим краще вибрати покинуту ділянку в такому місці, яке в найближчому часі за державними програмами підлягає відновленню.

Крім того, зверніть увагу на те, щоб земля перебувала неподалік від населених пунктів та автомобільних доріг. Вартість земельної ділянки може коливатися в залежності від її місця розташування.

Ще одна важлива проблема – поголів’я худоби або птиці. Досвідчені фермери рекомендують починати з 300-800 голів. Якщо ви вирішили займатися рослинництвом, прорахуйте кількість посівних культур і розподіліть площу земельної ділянки.

Як ви бачите, одного бажання, хочу стати фермером, мало. Потрібно мати певні знання та навички. Щоб підвищити результативність, необхідно використовувати сучасні технології. Завдяки цьому ви зможете швидше отримати прибуток.

Стартовий капітал та інвестиції

Деякі підприємці цікавляться, що потрібно, щоб стати фермером та отримати державну підтримку. Вони хочуть зайнятися таким бізнесом тільки заради того, щоб відкрити власну справу за гроші держави.

Насправді, отримати таку допомогу не так вже й просто. Ваша ферма повинна відповідати всім встановленим критеріям, що під силу далеко не всім підприємцям-початківцям. Якщо ви маєте можливість взяти участь у такій програмі, не варто упускати таку можливість, але повністю розраховувати на ці кошти не варто.

Банки неохоче видають кредити фермерам. Деякі зовсім відмовляють у кредитах, оскільки в цій справі існують дуже високі ризики. Пропонувати за кредитами досить високі відсотки немає сенсу, тому що підприємці не стануть погоджуватися на такі умови. Тому перед тим як відкрити сімейну ферму, не варто розраховувати на банки. Для цього необхідно зібрати стартовий капітал.

Персонал

Після того як ваша ферма почне приносити перший прибуток, слід задуматися про її розширення. Працювати поодинці не зможе жоден фермер, тому доведеться найняти робітників, які будуть допомагати вам по господарству.

Вибираючи помічників, зверніть увагу на те, щоб вони мали знання в певній галузі, в якій ви плануєте використовувати їх працю. Завдяки цьому підвищиться продуктивність та ефективність бізнесу.

Ринки збуту

Як стати фермером: з чого почати? Перше що потрібно зробити — це знайти ринки збуту готової продукції. Як і на будь-якому виробництві, у фермерському бізнесі головне – це налагодити збут. Причому зробити це потрібно якомога швидше, оскільки багато видів сільськогосподарської продукції, що швидко псуються. Якщо не знайти під час покупців, ваше господарство може зазнати збитків.

Продати товар не так вже й просто. На сільськогосподарському ринку спостерігається високий рівень конкуренції. Щоб реалізовувати продукцію самостійно, потрібно відкрити торгові точки (читайте – як відкрити м’ясну лавку), а це досить витратна справа, яка потребує оформлення різних дозвільних документів. Прямі поставки в супермаркети неможливі без сертифікатів якості. А якщо вам потрібно продати зернові культури, в такому випадку, процедура ще складніша. З цієї причини багато дрібні фермери віддають за копійки свою продукцію перекупникам. Це невигідно, а в деяких випадках навіть збитково. Переваги і недоліки фермерського бізнесу. Перед тим як прийняти рішення про те, щоб відкрити власну ферму, ознайомтеся з усіма перевагами та недоліками цього бізнесу. Як стати фермером

Плюси професії:

  • Гідний заробіток. Сучасні люди прагнуть жити в місті, тому сільське господарство – це практично незатребуваний вид бізнесу. В селах можна знайти багато дешевої робочої сили;
  • Проживання на природі в екологічно чистій місцевості;
  • Натуральні продукти на вашому столі.

Мінуси професії:

  • Великі капіталовкладення;
  • Важка фізична праця;
  • Необхідно мати певні знання та досвід.

Робимо висновки

Тепер ви знаєте, як стати хорошим фермером і заробити на сільському господарстві. Фермерство – це не хобі, а засіб для отримання стабільного доходу. Це складна сфера діяльності, що вимагає хорошої підготовки та наполегливості. Незважаючи на це, такий напрямок діяльності вибирають багато підприємців, тому що це перспективна і вигідна справа.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017