Якщо ви думаєте, що знаєте про пельмені все або практично все, то ви помиляєтеся. Багато народи намагаються довести, що це блюдо є національним продуктом тієї чи іншої країни. Це їх право. Хочеться сказати тільки одне: у пельменів багато «родичів». Це і італійські равіолі, кавказькі манти і хінкалі, узбецькі чебуреки і японські гедзе. Різновидів цієї страви безліч, кожна господиня готує його зі своїми специфічними особливостями. Результат завжди виходить приголомшливий.
Популярність цієї страви
Важко посперечатися з те, що популярність страви не тільки не зменшується, а, навпаки — з кожним роком пельмені завойовують все більше число прихильників. Можна сміливо стверджувати, що секрет страви тримається на трьох постулатах: швидко, смачно і дуже ситно.
Пельменна традиція прийшла на Україну з Китаю. Саме ця країна вважається батьківщиною пельменів. У стародавні часи в Китаї пельмені завжди вважалися символом багатства і достатку в родині. З’їсти їх велику кількість могли далеко не всі. Причина цього досить проста — розмір китайського пельменя в кілька разів більше, ніж азіатські манти. На своїй історичній батьківщині це блюдо дотепер не втрачає своєї популярності. Там їх подають з різними начинками всередині: це може бути м’ясо, риба, креветки, гриби, капуста, зелений лук і різні овочі. Як ви вже зрозуміли, немає межі фантазії кухаря, який хоче здивувати гостей і урізноманітнити стіл незвичайними новинками.
Безсумнівно, що пельмені настільки поширені й тому, що це вважається дуже зручною стравою. У всі часи м’ясо було знайти і використовувати не складно. Кочові народності і мандрівники у великих кількостях запасалися даної провізією в зимовий час. В дорозі не становило великої праці розморозити необхідну кількість продукту і швидко його зварити.
З’їдаючи порцію за сніданком, ви не будете відчувати почуття голоду протягом усього дня. З пельменями, звичайно, важко схуднути. Зате завжди будеш почувати себе ситим і радісним. Якщо чоловік зайнятий на важкій фізичній роботі, то саме ця їжа стане незамінною для підтримки фізичних сил і енергії. У кожній родині є секрети приготування пельменів, вони унікальні і неповторні. Господині передають свої знання з покоління в покоління, молоді господині не лише шанують набуті навички і вміння, але і намагаються внести щось своє — нове і унікальне.
Виготовлення пельменів як бізнес
На сьогоднішній день пельмені як бізнес залучають все більше зацікавлених людей в одержанні стабільного прибутку. Попит на дану продукцію завжди досить високий. Сезонних ризиків і спадів у виробництві не буває, так як їдять пельмені завжди, незалежно від пори року.
Цей вид бізнесу в Україні з’явився порівняно недавно. За короткий проміжок часу він зайняв лідируючі позиції серед всіх сфер підприємницької діяльності. Виробництво цієї страви розвивається семимильними кроками. Попит у населення до цього виду продукції не падає, а зростає величезними темпами. Цей вид діяльності приваблює багатьох початківців бізнесменів тим, що для виробництва не потрібно великих вкладень і складного дорогого устаткування. Весь процес може бути налагоджено в дуже короткі терміни (один – два місяці).
Почати працювати досить легко. Для цього необхідно знайти приміщення, яке буде відповідати всім вимогам санітарних служб, і придбати необхідне устаткування.
Нехай вас не лякає насиченість ринку даним видом товару. Якщо продукція буде випускатися належної якості – успіх вашому підприємству гарантовано!
Кращим варіантом буде маленьке сімейне підприємство (такі зараз найбільш затребувані). Конкуруючи один з одним, невеликі виробництва прагнуть до високої якості та за низькими цінами. Для споживача це грає чільну роль. Підприємства по виробництву пельменів стали самостійною галуззю. З кожним роком їх виходить все більше і більше на ринок, тому конкуренція дуже велика. Створення маленького цеху – це вигода з різних точок. Тільки після декількох років роботи можна зробити відповідні висновки і, за необхідності, приступити до укрупнення виробництва.
Для того, щоб досягти швидкого результату, необхідно скласти чіткий бізнес–план і суворо дотримуватися його пунктів.
Якщо ви все ж прийняли рішення про створення власного підприємства в цій галузі, визначитеся з вибором обладнання. Тут є де розгулятися фантазії. Численні виробники пропонують різну комплектацію оснащення. Ціна безпосередньо буде залежети від комплектування.
Міні–цех по виробництву пельменів
З чого почати виробництво? Для початку необхідно знайти відповідне приміщення. Воно повинно бути невеликим, але в той же час зручним для вільного переміщення робітників. В середньому для невеликого цеху буде достатньо близько 50 кв.м. У приміщенні обов’язково повинна бути вода, світло і хороша вентиляція. Підлоги і стіни мають бути покриті легко миючим матеріалом.
Обладнання для пельменного цеху
- Автомат для формування пельменів — при його покупці звертайте увагу на функціональність апарату. У комплектацію повинні входити змінні рамки для надання різних форм продукції.
- Пристрій для просіювання борошна – таким чином з неї видаляються непотрібні сторонні предмети, відбувається насичення борошна киснем. В маленькі цеха, як правило, встановлюють настільні просіювачі. Вони компактні і в той же час мають велику продуктивність.
- Обладнання для приготування тіста – воно буває настільне і підлогове. Для пельменів більше підійдуть машини, здатні замісити круте тісто. Більшу перевагу підприємці все ж віддають підлоговій моделі.
- М’ясорубка. Тут головне – продуктивність апарату. Робота повинна виконуватися в безперебійному режимі. Бажано присутність функції «Реверс». Завдяки їй не знадобиться зупиняти м’ясорубку для очищення її від сухожиль і плівок.
- Мішалка для фаршу – з її допомогою перемішуються всі необхідні для фаршу інгредієнти. Вашій увазі надаються підлогові і настільні варіанти з електричним і механічним приводами. Для потреб пельменного цеху найбільш підходящим буде електричний фаршемішалка. Завдяки роботі цього апарату фарш виходить ідеальної консистенції.
- Пакувальні машини – вони можуть бути як вбудованими, так і напівавтоматичними. З їх допомогою програмується пакувальна вага і наноситься дата упаковки. Присутність людини на цьому процесі стає необов’язковою. Дослідження показали, що покупці охочіше купують товар в прозорій упаковці. Люди хочуть бачити, що вони будуть їсти.
- Холодильні камери для зберігання сировини і готової продукції.
При виборі обладнання не забувайте керуватися головним критерієм – можливість 100% збуту товару. Точний розрахунок потужностей дозволить реалізовувати готову продукцію в повному обсязі. Так, якщо планується відкриття невеликого цеху, то буде досить апарату продуктивністю 50 – 200 кг/год.
Повний технологічний цикл складається з наступних ступенів:
- приготування тіста;
- приготування фаршу;
- формування пельменів;
- заморожування продукції;
- фасовка і упаковка.
Підбір персоналу
Коли обладнання куплено і встановлено, пора подумати про персонал, який буде працювати у вашому цеху. Для того, щоб продукція була високої якості, не економте на співробітниках. Віддавайте перевагу людям, які люблять і вміють готувати і ставляться до поставлених завдань з повною відповідальністю і розумінням.
Якщо вам вдасться знайти людей з досвідом роботи в даній сфері, це буде незаперечним плюсом для бізнесу. Всі співробітники повинні мати санітарні книжки, в яких буде зазначено стан їх здоров’я.
Якщо цех по виробництву пельменів буде повністю автоматизовано, досить п’яти осіб для безперебійної роботи виробництва.
Виготовлення пельменів в домашніх умовах
Даний вид бізнесу можна організувати на дому і працювати в комфортних умовах. В даному випадку якість має бути на найвищому рівні. Спочатку ви будете поширювати пельмені серед друзів і знайомих, а після того, як продукція зарекомендує себе з позитивного боку, її можна буде продавати широкому колу населення вашого міста.
Прибутковий пельменний бізнес на дому – мрія багатьох. Почати виробництво пельменів в домашніх умовах можна маючи на руках невелику суму грошей. Основною перевагою такої роботи є відсутність необхідності відкривати ПП.
Переваги надомної роботи:
- не потрібно шукати приміщення;
- мінімальна кількість співробітників;
- все необхідне обладнання для роботи є на кожній кухні (стіл, м’ясорубка, морозильна камера);
- технологія виробництва пельменів в домашніх умовах знайома кожній жінці.
Переваги надомної роботи:
- не потрібно шукати приміщення;
- мінімальна кількість співробітників;
- все необхідне обладнання для роботи є на кожній кухні (стіл, м’ясорубка, морозильна камера);
- технологія виробництва пельменів в домашніх умовах знайома кожній жінці.
Інгредієнти для пельменів
Що стосується продуктів, тут все досить просто. На один кілограм тіста використовується 1 кг фаршу. Для одержання фаршу беруть різні види м’яса (яловичину, свинину, курятину), цибулю, спеції за смаком. Для тіста знадобиться: борошно, вода, сіль, яйця. З начинкою можна експериментувати. Таким чином ви зможете розширити асортимент продукції і залучити більше покупців.
Для того, щоб точно знати, яка кількість пельменів ви зможете виготовити на продаж за день, необхідно зробити виміри. Протягом декількох днів рахуйте кількість одержуваного продукту і тільки тоді розраховуйте свої сили і кошти на виробництво готової продукції. Не забувайте врахувати і попереднє число передбачуваних покупців.
В перший час не варто розраховувати на швидку окупність проекту. Все прийде з часом. Якщо споживачам сподобається ваша продукція, то ви зможете зайняти гідну нішу в цій галузі.
Реалізовувати домашнє страву можна в двох варіантах: у вигляді напівфабрикату і вже в готовому вигляді. Якщо ви зможете налагодити доставку гарячих пельменів в офіси – це значно збільшить шанс на успіх вашого підприємства.
Рентабельність бізнесу з виробництва пельменів
Спробуємо розрахувати приблизні цифри. Візьмемо витрати на 800 кг готової продукції за зміну. Собівартість 1 кг пельменів становить – 25 грн. Середня ціна коливається в межа 33 – 35 грн. Чистий прибуток з 1 кг – 10 грн. Чистий прибуток з урахуванням заробітної плати робітникам в кількості 6 чоловік складе – 125 тисяч. Якщо від цієї суми відняти витрати на комунальні послуги, то вийде залишок – близько 95 000 на місяць чистого доходу вашої фірми. При даному розкладі бізнес окупається менш ніж за 1 рік. При бажанні можна знизити собівартість товару шляхом використання більш дешевого м’яса курки.
Окупність продукту, виконаного на дому, буде повністю залежати від кінцевої ціни. В основному це становить 20%, але деяким вдається досягти більш високих результатів – 50%.
Для відкриття цеху по виробництву пельменів грошей буде потрібно значно більше. Лінія, яка забезпечить випуск 600 – 700 кг товару на добу, обійдеться вам в 100 000 грн. Сюди ще слід додати витрати на рекламу і зарплату персоналу.
Бізнес з приготування пельменів в домашніх умовах великого доходу вам не принесе. Кращий варіант – відкриття міні–цеху. Починати, звичайно ж, можна і з домашніх умов поступово залучаючи клієнтів, але тільки після того, як з’явиться своя клієнтура, можна замислюватися про розширення виробництва.
Якщо вам вдасться протриматися на ринку близько року, тоді є сенс нарощувати потужності. Тільки в цьому випадку прибуток буде максимальної. З самого початку визначитеся, яку саме прибуток ви хочете мати з свого виробництва, і чітко дотримуєтесь складеного бізнес–плану. Успіх не змусить себе довго чекати.