Вирощування свиней. Докладний бізнес-план з розрахунками

Продовжуємо публікацію статей про бізнес на селі. І в цей раз ми розглянемо вирощування свиней та бізнес-план для організації власної свиноферми. Розведення свиней в маленьких кількостях не приносить великого прибутку, а інколи навіть і зовсім – одні збитки. Тому мінімальний поріг входження в цей бізнес обчислюється «круглою сумою».

Якщо вкладення таких обсягів вам по силах, тоді приступаємо. Для створення свиноферми знадобиться гарний будинок з необхідним обладнанням, грамотний персонал та корм для тварин. Ці три складові і є тут основними.

бізнес на селі розведення свиней

Бізнес-план «Вирощування свиней»: приміщення

Базова складова цього бізнесу – це будинок, в якому і будуть жити свині. Для цього можна купити або орендувати занедбану свиноферму, а комунікації та первинне облаштування вже буде входити у вартість. У другому випадку можна побудувати хлів своїми руками або за допомогою найманої сили.

При будівництві доведеться врахувати масу пунктів: будівля має бути утепленою, захищеною від вогкості та протягів, при цьому ретельно провітрюватися. Всупереч стереотипам про свиней, ці тварини дуже охайні, вони вимагають особливого догляду та комфортних умов. А головна складність при будівництві – це організувати очисні канали, в які періодично потрібно буде змивати бруд.

Тому наш бізнес-план буде спиратися на орендовану свиноферму в 800 м2. Середня вартість такої оренди обійдеться в 30 400 грн. (38 грн. за 1 м2).

Обладнання та комунікації для свиноферми

Розведення свиней для продажу значно відрізняється від домашнього розведення на м’ясо для свого столу. В такому бізнесі важливо дбати про те, щоб ваш товар був найкращої якості та мав відмінні смакові властивості.

Тому на свинофермах використовується обладнання, яке значно скорочує витрати на найману робочу силу та покращує умови існування тварин. Отже, для свиноферми знадобиться наступне обладнання:

  • Для подачі води та корму
  • Вентиляція
  • Освітлення
  • Опалення
  • Водопровід
  • Лінія для завантаження корму

Витрати на закупівлю всього цього обладнання варіюються в районі 125 000 грн. Крім цього, щомісячні витрати на воду та електрику зажадають в середньому 5 000 грн.

Обов’язковий персонал для свиноферми

  1. Ветеринар. Вирощуючи свиней на продаж, не забувайте про їх здоров’я. Здорові свині приносять гарне потомство, а їх м’ясо цінується вище. Більш того, деякі захворювання зовсім роблять м’ясо неїстівним, а хворі свині можуть стати джерелом епідемії. У свою чергу, для вас це робить великі збитки. Тому при складанні бізнес-плану для вирощування свиней не забудьте про ветеринара. Оплата роботи ветеринара – близько 5 000 грн.
  2. Зоотехнік. Знадобиться і грамотний технік, який буде підтримувати працездатність всього вашого обладнання. Середня заробітна плата зоотехніка в сільському господарстві становить 4 000 грн.
  3. Свинарі. Для бізнесу на 120 голів достатньо буде 4 свинарів. Середня заробітна плата свинаря в Україні – 7 500 грн. В цілях економії можна найняти досвідченого свинаря з окладом в 7 500 грн. та трьох помічників без досвіду (платити 4 000 грн. кожному).
  4. Різноробочі. Різноробочі в сільському господарстві – дуже важливий персонал. Немає сенсу наймати людину окремо для прибирання, для навантажень корму та наповнення загонів сіном. На практиці всім цим може займатися одна людина. Для нашої ферми достатньо буде 2 різноробочих. Заробітна плата – 3 000 грн.

Закупівля свиней та витрати на харчування

Для ферми площею 800м2 потрібно близько 128 голів свиней (з розрахунку мінімальної площі для кожної 6,25м2). Закупівельна ціна одного поросяти у двомісячному віці – 700 грн. Всього на закупівлю потрібно 90 000 грн.

Закупівля свиней та витрати на харчування

До речі, купувати краще просять у різних постачальників щоб уникнути змішування генів. В іншому випадку, потомство може вийти слабким та хворим.

Що стосується кормів, то для вирощування міцних та м’ясистих тварин потрібно 100 кг комбікорму для однієї свині з 180 кг зернових добавок в рік. Для нашого поголів’я щомісяця необхідно 1 067кг комбікорму та 1 920 кг зерна. Витрати на таке годування – 3 000 та 3 700 грн. відповідно.

Розрахунки та прибуток

Через 6 місяців свиня при такому годуванні набирає масу близько 100 кг. Від 128 голів зазвичай залишають на розведення близько 4. Виходить, що на продаж підуть 124 голови, або 12, 4 тонни м’яса. Враховуючи середню ціну за 1кг 65 грн. прибуток з продажу всього товару – 775 000 грн.

Підведемо підсумки розрахованим  раніше початковим вкладенням:

  • Оренда – 30 000 грн.
  • Обладнання – 125 000 грн.
  • Закупівля поросят – 80 000 грн.
  • Закупівля корму на перший місяць – 6 500 грн.
  • Загальна: 241 500 грн.
  • А тепер порахуємо щомісячні витрати, які вимагає свиноферма:
  • Оренда – 30 000 грн.
  • Комунальні послуги – 5 000 грн.
  • Заробітна плата працівникам – 32 500 грн.
  • Корм – 6 500 грн.

Загальна: 74 000 грн.

Виходить, що до отримання першого прибутку за 6 місяців ми витратимо 444 000 грн. А з отриманого доходу в 775 000 грн. прибуток буде дорівнює 331 000 грн.

Висновок

Для отримання хорошої свинини приділяють чимало часу, уваги та засобів догляду за свинями. Тому в такій справі не варто шукати економних методів та засобів. Чим більше ви вкладаєте в розведення свиней, тим більше вам повернеться.

5 всего комментариев к этой записиОтправить свой
  1. Зацікавилась

  2. Не все так солодко як розписано затрати занадто великі і продати по 65грн буде неможливо. Хоча є варіант стояти на базарі і торгувати власним мясом… А перекупщики за живу вагу більше 30грн. недадуть от і вийде 12,4*30=372тис.

  3. Да… Согласен, цена 65 кг за 1 кг живого веса это скахочаня цифра…
    я по 35грн за 1кг закупаю.

  4. Автор статті з математикою не дружить, пише що оренда приміщення в місяць 30 тис тоді до отримання першого прибутку тобто через 6 міс ще потрібно відняти 180 тис, відняти, сало він тоже планує по 65 грн продавати

  5. Автор данного бізнес-плану не ознайомлений із веденням підприємницької або господарської діяльності в Україні.
    Окрім відпускної ціни, яка як найменш в двічі менша від реальної, жодних витрат не передбачено на сплату податків, транспортних витрат, закупівлю медичних препаратів, вакцин, охорона, обігрів приміщень, епідемічно-санітарні заходи, вивіз гною, закупівля соломи на підстіл. Витрати повязані із виконанням недоліків і приписів контролюючих органів, яких є доволі багато. Жодного слова не зазначено про одержання документів дозвільного характеру на зайняття даним видом діяльності. Навіть відсутні витрати на простий інвентар, чи автор мав на увазі, що усе вище перелічене йому не знадобиться???
    Тому, даний бізнес-план не відповідає реаліям.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017