Як відкрити власний бізнес

Немає, напевно, жодної людини яка не мріяла би про відкриття своєї справи, адже тільки так можна досягти фінансової незалежності. Але як показує практика мрії залишаються просто мріями. В більшості своїй, люди бояться брати відповідальність за свою долю в свої руки.

Насправді мене якщо чесно трохи дивує поведінка таких людей, під час такого технічного прогресу (безлімітного інтернету, безлічі сайтів і різних помічників) у людей все одно залишається страх.

Як відкрити власний бізнес

Пам’ятаю як я сам в далекому 2003 році почав перші спроби вступити в бізнес, скільки мук і часу довелося витратити оббиваючи пороги різних інстанцій де на тебе дивляться як на порожнє місце і де твоя доля не цікава нікому. Зараз все у 10 разів простіше, зареєструвати ПП можна навіть прямо по інтернету не виходячи з дому.

Сьогодні я хотів як раз поговорити на цю тему, а саме як відкрити свою справу. Дана інструкція буде загальною для відкриття будь-якого бізнесу.

Відкрити свою справу

Для відкриття своєї справи в першу чергу треба почати з бізнес-ідеї.

Бізнес-ідея для своєї справи

Для того щоб визначитися з бізнес-ідеєю Вам необхідно знати декілька нюансів

  1. Справа повинна подобатися. Тут і так все зрозуміло, своя справа, якою Ви збираєтеся займатися має Вам подобатися. Насправді без перебільшення скажу – це так. Якщо бізнес яким Ви будете займатися не буде Вам подобатися, то досить скоро у Вас пропаде до нього інтерес. А якщо раптом щось піде не так, то таку справу Ви просто закинете і перестанете нею займатися.

Найкраще для цього підійдуть Ваші захоплення або хобі, то що Вам дійсно подобається. Наприклад: Вам подобається рибалка, то відкривайте рибальський магазин; Вам подобається пекти торти, то відкрийте кондитерську; Вам подобається копатися з машинами, то прямий шлях відкрити власну автомийку, СТО тощо.

  1. Бути фахівцем. Тут теж особливо коментувати нічого. Ви повинні відкриваючи власну справу відмінно розбиратися в темі. Ви повинні знати все від і до. Якщо з якоїсь причини у Вас не достатньо знань, то доведеться зайнятися самоосвітою.

Зараз з цим проблем немає, в інтернеті дуже багато відео, всіляких курсів і статей на всі теми. Саме за цими 2 критеріями Вам необхідно звернути увагу при виборі бізнес ідеї для започаткування власної справи. Після того як Ви визначилися з бізнес-ідеєю необхідно пройти офіційну реєстрацію.

Форми власності при відкритті власної справи

Для малого бізнесу існує дві форми власності. Вам необхідно зареєструвати ПП, або пройти реєстрацію ТОВ. У кожному окремому випадку вибір форми власності індивідуальний. Я розділю малий бізнес на наступні позиції:

  1. Сфера послуг. Тут просто відкриваєте ПП. Варіант з ТОВ можна не розглядати.
  2. Торгівля. Цю позицію я розділив би на кілька видів:
  • а) Роздрібна торгівля через магазини. У разі якщо Ваша власна справа це роздрібний магазин, то тоді реєструйте ПП
  • б) Поставки товару. У разі коли відкривши свою справу в торгівлі Ви займаєтеся попутно поставками товару для юридичних осіб, бюджетних організацій, берете участь у торгах і тендерах (можливо проводите це спільно з роздрібною торгівлею), тоді реєструйте ТОВ.
  1. Виробництво. Якщо Ваша власна справа – це виробництво (категорій товару не має значення), то тут навіть не роздумуйте, а відкривайте ТОВ.

Податок при відкритті своєї справи

Питання оподаткування при відкритті своєї справи виникає одним з перших. Давайте розберемо який податок для малого бізнесу у яких випадках варто застосовувати.

  1. Сфера послуг. Займаючись наданням послуг найбільш доцільним я вважаю вибрати єдиний податок. На даний момент це найкращий варіант.
  2. Торгівля. У випадку якщо у Вас площа магазину менше 50 кв. м. то варто застосовувати саме єдиний податок. У випадку якщо Ви збираєтеся займатися оптовими продажами, або приймати безготівкові розрахунки (вони під єдиний податок не потрапляють) то тоді ставайте на спрощену системи оподаткування (ССО). У разі роздрібної торгівлі я взагалі рекомендую відкривати обидва оподаткування. Якщо по єдиному податку не буде ніяких рухів, то просто раз на рік будете здавати нульову декларацію єдиного податку, це не так вже й складно.
  3. Виробництво. Якщо власна справа яку Ви відкрили є виробництвом, то тут вибір тільки один ССО.

Гроші для відкриття своєї справи

Практично будь-яке своє діло яке Ви відкриваєте вимагає фінансових вкладень, якщо у Вас немає власних заощаджень, то фінансування для своєї справи треба десь знайти

Якщо Ви збираєтеся побудувати власний бізнес у сфері послуг, то найчастіше це можна зробити і без початкових вкладень, ну або з мінімальними вкладеннями. З рештою зрозуміло і так, відкрити свій роздрібний магазин, або виробництво без грошей не вийде. Так що знайомтеся із статтею і вибирайте оптимальний для Вас варіант.

Місце для відкриття свого бізнесу

І так, основні проблеми відкриття своєї справи вирішені, ми пройшли офіційну реєстрацію у нас є бізнес ідея і гроші (в разі їх необхідності). Наступним кроком буде вибір місця для відкриття своєї справи.

В залежності від діяльності, яку Ви будете вести, буде відрізнятися вибір місця для вашого бізнесу:

  1. Сфера послуг. Найчастіше починаючи свою справу в сфері послуг, підприємець працює на дому. Зв’язок з клієнтами відбувається по мобільному телефону. У подальшому в процесі розвитку, а можливо і відразу (це залежить від того, як підприємець підходить до свого бізнесу) виникає необхідність зняти офіс.

Офіс краще знімати в якому-небудь бізнес-центрі, це викличе більше довіри у Ваших клієнтів, якщо звичайно Ви будете їх приймати. Так що кращий вибір місця для сфери послуг-це БІЗНЕС-ЦЕНТР зі зручною парковкою та інтернетом.

  1. Торгівля. У випадку якщо Ви відкриваєте свою справу в галузі торгівлі, то тут вибір повинен лягти на Торгові Центри відповідної категорії товару. Наприклад: торгуєте цвяхами і саморезами, то найкращий варіант для відкриття магазину буде Будівельний Торговий Центр.

У плані роздрібної торгівл,і вдалий вибір місця, гарант успіху Вашого бізнесу. Інша справа що зняти таку площу дуже складно. Тут хочу порадити «Не поспішайте», підійдіть до вибору місця дуже обґрунтовано, пошук може зайняти і місяць, і два, можливо навіть шість, але все-таки рано чи пізно Ви його знайдете.

Гірше буде, якщо Ви знімете перше-ліпше місце і через 3 місяці закриєте магазин втративши значну суму грошей.

  1. Виробництво. Що стосується виробництва, то тут вибір очевидний – промзона міста. Там же варто відкрити офіс, Ви в будь-який час зможете проконтролювати процес та і працівники будуть працювати старанніше. Коли справа вийде на стабільний рівень, можете зняти офіс вже в Бізнес-Центрі.

Постачальники для відкриття свого бізнесу

Тепер нам залишилося тільки налагодити сам бізнес-процес. Для цього в залежності від Вашої бізнес-ідеї, а саме обраного Вами виду діяльності необхідно звернутися до постачальників.

  1. Сфера послуг. Якщо Ви відкриваєте свою справу в сфері послуг, то як правило до постачальників звертаються рідко. Підручний інструмент для надання послуг зазвичай купується в магазині. Шукати постачальників варто тільки якщо Ви надаючи послуги використовуєте велику кількість товару.

Наприклад: Ви встановлюєте водолічильники, якщо їх кількість перевищує 20 шт. в тиждень, то є сенс замовити дані лічильники через інтернет і продавати ці лічильники клієнтам яким будете їх встановлювати.

  1. Торгівля. Тут без постачальників ніяк, адже Вам треба ж щось продавати. Шукаєте через інтернет оптових продавців Вашої категорії товару, бажано щоб постачальників було 2-3. Налагоджуєте логістику (доставку товару) через транспортну компанію. Замовляєте товар.
  2. Виробництво. Тут, звичайно, необхідно розглянути кілька варіантів виробників устаткування для виробництва. Обираєте найкращий і замовляєте, так само визначившись з логістикою.

Як правило виробники надають масу супутніх послуг, таких як ШЕФ МОНТАЖ (тобто до Вас приїжджає людина від виробника для монтування купленого Вами обладнання). Це виключає можливість його невірної установки і як наслідок поломки.

Так само закуповуєте необхідну для виробництва сировину.

Відкриття своєї справи

Ось ми і дійшли до заключної глави моєї статті. Власне майже все готове для відкриття своєї справи. Залишилося завершити останні штрихи і нарешті відкриватися.

  1. Сфера послуг. У вас все готово, є інструмент для роботи і бажання заробляти, залишилося тільки дати рекламу і чекати дзвінків від потенційних клієнтів.
  2. Торгівля. Залишилося тільки обладнати магазин, купити вітрини, стелажі та інше необхідне обладнання в залежності від категорії товару. Можливо доведеться взяти на роботу продавця. Після цього відкриваєтеся і даєте рекламу. Процес запущено, чекаємо перших покупців.
  3. Виробництво. Обладнання налаштовано і готове до експлуатації. Тепер залишилося найняти на роботу спеціалістів, які будуть на цьому обладнанні працювати. Запускаєте виробництво і отримуєте першу партію товару. Налагоджуєте канали збуту з магазинами роздрібної торгівлі. Процес запущено і готовий принести Вам першу прибуток.

В залежності від поставлених завдань процес відкриття власної справи може зайняти від 2х днів до 6 місяців.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017