Бізнес-план магазину квітів

Створення квіткового бізнесу – це не тільки красиво, але ще й прибутково. Ємність вітчизняного ринку квітів становить понад півтора мільярда доларів на рік та продовжує неухильно збільшуватися. Бізнес цей, поза сумнівом, дуже цікавий, але і непростий, так як працювати вам доведеться з швидкопсувним товаром. Якщо ви вирішили зайнятися роздрібним продажем квітів, то, для того, щоб бізнес був найбільш ефективним та прибутковим, необхідно врахувати деякі нюанси квіткового бізнесу та розробити бізнес-план квіткового магазину.

Бізнес-план магазину квітів

Перш за все, існує кілька видів роздрібних квіткових магазинів:

  • Павільйон (кіоск) на зупинці або поруч зі станцією метро. Переваги такого варіанту власного бізнесу – торгова точка знаходиться в місці з великою прохідністю і не потрібно вкладати великі кошти в її обладнання. Дохід від такого павільйону буває досить високий. Мінуси теж існують. По-перше, не кожен продавець погодиться працювати в таких умовах, а той, хто погоджується, зазвичай не є грамотним фахівцем, які розбираються в тонкощах флористики. По-друге, більшість самих зручних місць вже давно зайняті.
  • Магазин квітів. Місце його дислокації може бути вибране різне: перший поверх житлового будинку, площа в окремій будівлі або в торговому центрі. Від павільйону такий магазин відрізняється більш широким асортиментом, більш високим рівнем обслуговування та більш кваліфікованим персоналом. У власника квіткового магазину дохід може бути вище, ніж у власника павільйону, але також вищими будуть витрати на оренду, зарплату персоналу, оформлення вітрин, комунальні послуги, рекламу тощо.
  • Салон квітів. Дуже прибутковий варіант бізнесу, але вимагає великих вкладень у навчання персоналу, напрацювання клієнтської бази, оренду приміщення в центрі міста із зручним паркуванням тощо. Букети, зроблені грамотними флористами такого салону, найчастіше, коштують у кілька разів дорожче, ніж у звичайному магазині, але їх охоче купують, так як вони складені з чудовим смаком. Салони дуже часто пропонують замовлення букету по телефону, по каталогам, доставку до будинку та мають свій сайт в Інтернеті.
  • Інтернет – магазин квітів може бути відкритий квітковим магазином або салоном, як додаток до “реального” бізнесу, а може існувати і сам по собі. Якщо Інтернет –магазин буде існувати самостійно, то можна заощадити на оренді приміщення, вибираючи будь-який район, так як клієнти не будуть до вас заходити. Істотні витрати – реклама онлайн-магазину.

Якщо ви визначилися з форматом вашого нового бізнесу, то можна складати бізнес-план квіткового магазину, де вже більш детально розглядати основні етапи відкриття своєї фірми.

Виробнича частина бізнес-плану магазину квітів

Призначення бізнесу: Відкриття квіткового магазину середнього цінового рівня.

Обладнання для магазину квітів бажано вибирати недороге, але необхідний набір-мінімум повинен бути присутнім. Вам будуть потрібні: холодильник, стіл, вітрини, флористичні стійки, полички, відра, вази, касовий апарат, комп’ютер. Можна встановити кондиціонер, а на вході – теплову завісу.

Асортимент квіткового магазину повинен бути досить різноманітним, так як сучасний покупець вже досить досвідчений та розпещений. В магазині квітів зазвичай продають і різні рослини в горщиках, також покупець може придбати горщики, підставки, землю, дренаж, листівки, сувеніри та інші супутні товари.

Персонал. Флорист повинен вміти гарно складати букети та доглядати за квітами, максимально продовжуючи термін їх збереження. Також вам будуть потрібні керуючий, бухгалтер, продавець, кур’єр.

Фінансова частина

Площа невеликого квіткового магазину може скласти 20 кв. м. Оптимально – 50 кв. м. (зі складськими приміщеннями). Вартість оренди може скласти 5 – 17тис.грн..

Вивіска – 3-7 тис. грн.

Обладнання: холодильне – від 7-25 тис. грн., стелажі – 2-5 тис. грн., касовий апарат – 3-4тис.грн., стіл – 1,5-4 тис. грн., вазони, відра, інструмент тощо – близько 17-40 тис. грн.

Заробітна плата флориста може становити від 5 тис. грн., продавця – від 3 тис. грн., багато платять відсоток від виручки (5-10%).

Загальна сума початкових інвестицій – від 150-175тис. грн.

Торгова націнка може становити 50-150%.

Прибуток – від 10-12 тис. грн. в місяць. Окупність – від 7-12 міс.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017