Який вид бізнесу вибрати

Який вид бізнесу вибратиНад питанням, як вибрати напрямок бізнесу, який вид, замислюється кожен, хто намагається відкрити свою власну справу.

Це питання дуже актуальне для кожного починаючого підприємця, тому що саме від вибору напрямку своєї діяльності буде залежати вся його подальша успішність та процвітання.

Складність вибору виникає в основному через кілька важливих моментів

Наприклад, більшість напрямків у відкритті бізнесу вимагає немалого стартового капіталу. Він потрібен для того, щоб оформити всю необхідну документацію, для оренди офісного чи торгового приміщення, придбання обладнання та товарного запасу тощо. Далеко не у кожного починаючого підприємця є велика сума грошових коштів, яку він зможе витратити на початкові вкладення. Рідко виходить вибрати таку сферу і вид діяльності, в якій хотів би працювати підприємець, і в той же час щоб вона не вимагала великого стартового капіталу.

Другим моментом є ліцензування деяких видів бізнесу. Наприклад, якщо взяти такі види діяльності, як освіта, медицина тощо. Всі ці види діяльності підлягають обов’язковому ліцензуванню. На організацію певної діяльності ліцензію можна отримати відносно швидко. Наприклад, для відкриття навчального центру. А якщо людина захоче займатися нотаріальною діяльністю, то тут все набагато складніше. Для цього необхідно спочатку отримати вищу юридичну освіту, після пропрацювати кілька років на посаді помічника нотаріуса, пройти складні іспити та атестацію для отримання ліцензії. І тільки після цього при наявності вакантних місць можливо буде влаштуватися в якості нотаріуса. Отже, на втілення деяких ідей бізнесу у життя може піти кілька років.

Потрібно відзначити, що більшість підприємців-початківців намагається відкрити свій бізнес у тій сфері, з якою вони раніше були пов’язані. Приміром, бармени відкривають власні бари та кафе, продавці – магазини та палатки, перукарі – салони краси, менеджери по туризму відкривають власні туристичні агентства тощо. І це правильно. Саме ті бізнесмени, які відкрили свій бізнес в знайомій їм сфері, досягли непоганого результату. Хороший власник бізнесу повинен знати його зсередини. Що, як, де та за яким принципом працює саме в конкретному обраному виді діяльності.

Якщо був обраний вид діяльності, з яким раніше бізнесмен не стикався, то, звичайно, буде непогано, перед тим, як приступати до активної роботи над відкриттям фірми та оформленням всієї необхідної документації, вивчити всі особливості та специфіку. Дізнатися всі нюанси обраного виду діяльності, зважити всі ризики та вигоди можуть допомогти люди, які вже працюють у даній сфері, спеціалізовані книжкові видання.

Важливим чинником є і бажання займатися конкретним видом бізнесу. Людині, у якої вроджене почуття смаку у квітковому дизайні буде набагато цікавіше та простіше відкривати квітковий магазин, а не магазин з продажу автозапчастин. Особливо це стосується тих, хто буде не просто вкладати гроші у відкриття, але після ще й працювати в цьому. Наприклад, продавцем у своєму власному магазині або барменом у власному барі.

Було б також непогано написати докладний бізнес-план для обраного виду діяльності, де будуть детально розписані всі витрати на відкриття фірми, на придбання обладнання та товару, рентабельність, окупність, прибуток. Ще раз зважити всі “за” та “проти” і тільки після цього приступати до якихось активних дій. Вивчити конкуренцію в обраній сфері зайвим не буде. Знаючи конкурентів, їх цінову політику, тактику ведення обраного виду діяльності та їх слабкі сторони дуже важливо. Особливо це стосується великих міст, де конкуренція на будь-якому сегменті ринку дуже висока.

Організаційні питання після вибору підходящого напрямку діяльності

Коли вибір напрямку підприємницької діяльності зроблений, наступним кроком буде її подальша реєстрація в податковому органі. Найпоширеніші організаційно-правові форми для відкриття малого бізнесу – це товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та індивідуальний підприємець (ІП). Набагато рідше фірму в малому підприємництві реєструють як закрите акціонерне товариство (ЗАТ). Вибираючи організаційно-правову форму, потрібно звертати увагу на всі особливості ведення обраного виду діяльності. Деякий бізнес буде краще відкрити як ІП, а деякий – як ТОВ або ЗАТ. Все залежить від планованих обсягів роботи тощо. Далі необхідно стати на облік у фонді соціального страхування та у пенсійному фонді. Отримати коди статистики та КВЕД. Якщо діяльність має на увазі під собою наявність ліцензії, то необхідно отримати ліцензію. Якщо потрібно використання касового апарата, то після його покупки необхідно буде поставити його на облік в податковому органі.

Після того, як вся документація буде отримана, можна приступати до пошуку відповідного приміщення. Тут потрібно виходити конкретно з того, під який вид діяльності потрібно орендувати приміщення. У разі необхідності проводиться  косметичний ремонт приміщення. Закуповується обладнання та товарний запас. Підшукується робочий персонал.

Не варто обходити рекламу стороною. Особливо в перший час після відкриття. Люди повинні дізнатися про те, що дана фірма існує. Вибір конкретних форм реклами робиться теж виходячи з того, який вид діяльності ведеться.

У будь-якому випадку, який би вид бізнесу не був обраний, при правильному підході до його організації та подальшому грамотному управлінні позитивний результат не змусить себе довго чекати.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017