Чому зараз варто інвестувати в нерухомість

Чому зараз варто інвестувати в нерухомістьУ київських будівельних компаніях відзначають, що за останні півроку значно активізувався інвестиційний попит на житло. Ще навесні люди кинулися рятувати свої заощадження в банках, знімати депозити. Але, незважаючи на хитку економічну ситуацію в країні, складну політичну обстановку, військові загрози, бажаючі інвестувати в об’єкти нерухомості є. Спробуємо розібратися, чому саме в нерухомість та які тут вигоди.

Операції з нерухомістю: комусь не вистачає площі для своєї сім’ї та є бажання обміняти квартиру на більшу; хтось хоче наявні заощадження вкласти в нерухомість, яку пізніше можна було б здавати в оренду. Деякі мріють придбати дачу за містом, а ще б непогано організувати переїзд в новий офіс. Але часто наші громадяни вичікують. То підвищення цін, щоб продати свою нерухомість дорожче, то не поспішають купувати житло, тому що десь сказали, що ціни ось-ось обваляться, пише vnews.agency

І все ж, в нашій країні саме ринок нерухомості – це серйозна альтернатива фінансового ринку. «Фондовий ринок на території України не працює. Швидше працює частково, однак він дуже сильно регульований державою і сьогодні неможливо у вільному продажу вкласти свій капітал в акції якого-небудь підприємства, завтра вільно торгувати цими акціями, отримувати дивіденди тощо. Тому цієї можливості збереження капіталу не існує. Але властивості до накопичення капіталу присутні у всіх», – зазначає президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ) Сергій Злидень.

Для збереження капіталу залишається банківська сфера, депозитарій. Класти гроші в різні банки під проценти з метою збереження, примноження. Є ще варіант – ринок побутових товарів, автомобілів, комп’ютерів. «Але на сьогоднішній день це звучить трішки дивно. Ось у радянської людини була можливість зберігати: купив холодильник і все, років 20 працює. Зараз такого немає. Все швидко змінюється, та не в одяг же кудись вкладати. Можна також вести якийсь свій бізнес, але тут мова йде про те, щоб постійно працювати, це не зовсім ті вкладення. Залишається лише одне – ринок нерухомості», – продовжує С. Злидень. А, власне, нерухомість можна далі і продавати, здавати в оренду, обмінювати, надавати під заставу та отримувати гроші.

«Придбання нерухомості можна розглядати як бізнес-проект, коли інвестор вирішує, що йому необхідно інвестувати певну суму грошей та сподівається на одержання певного прибутку. Ніхто не каже, що ризики відсутні. Але, як і в будь-якому бізнесі, ці ризики можна мінімізувати», – вважає заступник генерального директора з маркетингу компанії UDP Олеся  Перчак.

Розраховуючи вигоду, необхідно завжди враховувати клас проекту та його ліквідність. «Візьмемо для прикладу еліт-клас. Якщо придбати квартиру на ранньому етапі будівництва і перепродати її на етапі перед введенням в експлуатацію, то за період в 1-2 роки рентабельність буде дорівнювати 50%. А саме перед введенням в експлуатацію – це найбільш вигідний період з точки зору мінімізації витрат, тобто, до того, як відбувається процес погашення облігацій. Варіант, знову-таки з придбанням квартири на ранньому етапі будівництва, зробити в ній ремонт та продати її – рентабельність вже близько 63%. А ось при здачі в оренду, наприклад, однокімнатна квартира окупиться за часом протягом трьох з половиною років», – пояснює О. Перчак. На думку забудовників, показники ліквідності житла бізнес або економ-класу можуть відрізнятися на 10%.

«З метою здачі в оренду найбільш ліквідні однокімнатні квартири. З таким житлом площею 50 кв. м в новобудові, яка була здана після 2010 року, можна отримати прибутковість від здачі в оренду близько 8-10% на рік», – резюмує комерційний директор пошукача нерухомості ЛУН.иа Андрій Міма.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017