Бажаєте нічого не роблячи заробляти гроші? Розташуйте їх на вкладі. Ми розповімо про тонкощі вкладень у банки.
Вклад – це гроші, які ви віддаєте в банк з метою отримання доходу. Банківський вклад є одним з найбільш надійних інструментів захисту, збереження та накопичення.
Що таке ставка за вкладом? Це дохід, виражений в відсотках за рік, який нараховується на суму вкладу. Банки мотивують клієнтів розміщувати свої кошти на тривалий термін: чим він більший, тим вище процентну ставку пропонує фінансова організація.
Ви можете відкрити будь-який з вкладів: рублевий, валютний, мультивалютний, що поповнюється, з капіталізацією і так далі. Однак враховуйте, що чим більше опцій передбачено вкладом, тим менше в нього процентна ставка.
Прибутковість по гривневих внесках завжди вища, ніж по заощадженнях в доларах або євро. Однак якщо вам періодично потрібні іноземні гроші або ви хочете стратегічно захистити свої заощадження на роки вперед, то рекомендується відкривати мультивалютні вклади – так ризики будуть розподілені, а зниження одного виду валюти буде компенсуватися зростанням іншої.
Особливу вигоду можна отримати від сезонних вкладів депозитів, які пропонуються до відкриття у період свят або в певний час року – як правило, ставки по них є максимальними.
Внесок легко і швидко оформляється в будь-якому відділенні банку. Для цього буде потрібно всього один документ – паспорт громадянина Україниї. Банків в країні дуже багато, а пропозицій ще більше. Щоб знайти вигідну з них – скористайтеся калькулятором вкладів, в якому міститься актуальна інформація про продукти 400 банків.
Гроші з вкладу ви можете повністю або частково забрати в будь-який момент часу. Тільки не забувайте, що в ряді випадків при цьому передбачається менший дохід. Якщо не хочете втратити прибутковості, то спочатку розміщуйте гроші на вклад з можливістю часткового зняття.
Всі вклади в межах 20 тис. грн. застраховані державою. Це означає, що надійність банку не є критерієм його вибору. Звертайте увагу на процентну ставку, тобто розмір доходу, який зможете отримати від банку. Якщо ваші заощадження перевищують 20 тис. грн., то їх можна покласти в декількох банках.
Порада: Вільні гроші розміщуйте на банківському вкладі. Якщо думаєте, що кошти можуть знадобитися, то з допомогою калькулятора вкладів вибирайте депозити з можливістю часткового зняття.