Довго ще буде пам’ятати вся Україна… той смутний 1991 рік, коли всі людські заощадження розсипалися в пух та прах, а ощадкнижки стали означати не більше ніж папірець. Навіть складно уявити, що пережили люди, у яких на рахунку вистачило б на покупку автомобіля або квартири! Тим не менш, Уряд розпорядився, щоб Ощадбанк хоча б частково відновив людські втрати. У зв’язку з цим, тепер у всіх, хто на 20 червня 1991 року мав вклад в Ощадбанку і досі не отримав компенсацію за нього, з’явилося таке право. Тим не менш, ще потрібно знати, як отримати компенсацію за вкладами, а то мало що…
Варто відзначити, що всі співробітники настільки популярного в Україні заклада вже давно повідомлені про вимогу відшкодування шкоди людям. Тому, як правило, з отриманням компенсації проблем не виникає. Досить представити пакет документів та заповнити анкету. Звичайно, навіть і не варто розраховувати, що суми компенсації вистачить, як колись, на покупку квартири, але хоч щось…
Отже, отримати грошові кошти може сам власник вкладів або його спадкоємці. У першому випадку необхідно взяти з собою паспорт, ощадну книжку, в якій назначений внесок. Для спадкоємця потрібні й інші документи: свідоцтво про смерть власника вкладів, документ, що підтверджує вступ у права спадкоємця, а також документ, який підтверджує, що власник вкладу був громадянином України.
До речі, тут спливає одна тонкість. Отримати компенсацію можна тільки громадянам України. Навіть якщо бабуся, яка володіла внеском, була українкою, а її онук – резидент іншої держави, і навпаки, то отримати відшкодування не вийде. Такий вже указ Уряду.
В Ощадбанку навчений персонал допоможе швиденько заповнити анкету-заяву. Довго чекати не доведеться, як правило, грошові компенсації видаються протягом години. Зазвичай, проблем на цій почві не виникає. Зволікання може бути тільки в маленьких філіях, розташованих в глушині. Але, що ж робити, отримати компенсацію можна лише там де був відкритий вклад.
Бувають випадки, коли спадкоємець за тими чи іншими причинами не може самостійно відвідати відділення Ощадбанку. При цьому можна скористатися послугами родичів або друзів, оформивши на них довіреність, засвідчену нотаріусом.