Проблема вибору – ця фраза стає головним болем, коли ми безпосередньо стикаємося з цією реальністю. І чим серйозніше вибір потрібно зробити, тим більш відповідальне рішення варто прийняти.
Вибір страхової компанії не менш важливий, ніж вибір банку, а часто і більш відповідальний, якщо говорити про накопичувальні страхові програми, які тривають часто більше 10 років.
Багато хто звик вибирати з того, що знаходиться поруч, але це в корені невірний підхід. У наш час розвинених комунікацій вже не має великого значення – у вашому районі знаходиться представництво компанії або в сусідньому місті.
Давайте розглянемо 2 ключових питання:
- Як вибрати страхову компанію (страховика)
- Яким чином правильно купити страховий поліс
Основний критерій при виборі страхової компанії – це її надійність
Для страхової компанії надійність – це здатність існувати тривалий час і платити за зобов’язаннями
З цього можемо зробити висновок, що компанії, які існують не один десяток років довели своє право на життя, а значить заслуговують нашої уваги.
Зверніть увагу на ім’я компанії. «Бренд» – наскільки він на слуху, це компанія зі світовим ім’ям, регіонального масштабу або існує тільки у вашому місті. Наявність іноземного капіталу в статутному фонді компанії великий плюс до фінансових гарантій.
Наступний критерій вибору страхової компанії – це її репутація.
Якщо компанія в даний період часу має «зіпсовану» репутацію, або мали місце факти які ганьблять її імідж – такі як участь в сумнівних фінансових операціях, негативні відгуки клієнтів, тоді варто шукати більш надійний варіант.
Після цього час звернути увагу на фінансові рейтинги компанії
Про них докладніше можна ознайомитися в публікації їм присвяченим. Орієнтуватися потрібно на компанії з високим рівнем надійності.
Після ознайомлення з офіційним рейтингом, також варто ознайомитися з так званим «Народним рейтингом надійності страхових компаній», він дасть поживу для роздумів.
Питання стану ліцензії страхової компанії на наданий вид послуг також важливий.
Поцікавтеся не тільки про наявність ліцензії, але і коли вона закінчується.
Стадія вибору страхової компанії
Коли ви зібрали інформацію про страхові компанії та переходите до стадії вибору вже з невеликого списку претендентів, можна діяти наступним чином.
- зберіть інформацію у друзів, знайомих, колег по роботі. Як правило, якщо в їх оточенні є незадоволені про діяльність даної компанії, ви відразу ж про це дізнаєтеся.
- проведіть аналіз Інтернет ресурсів і відчуйте, наскільки позитивний «портрет компанії», наскільки компанія клієнто-орієнтована, як у неї справи з виплатами на даний момент.
- оцініть зручність роботи з даною компанією. Наскільки легко здійснювати платежі, адекватність підтримки через call-center. Також важливим плюсом для компанії, є можливість підтримки клієнтів на пряму, а не тільки через продавців.
- поцікавтеся, чи є у компанії програма лояльності, будуть бонуси, знижки, подарунки при довгостроковому співробітництві. Все це може стати приємним сюрпризом.
Тепер давайте розглянемо питання – як правильно купити страховий поліс
Зазвичай, є два варіанти купівлі
- Купівля поліса через страхового агента
- Купівля поліса безпосередньо у страхової компанії
Як правило, на страховому ринку реалізація полісів йде не безпосередньо страховими компаніями, а через продавців. Таких продавців називають агентами і брокерами.
Брокер – це фізична або юридична особа, яка має відповідну ліцензію на свою діяльність. На відміну від страхових агентів, які мають право тільки на продаж страхових продуктів, брокери мають більш широкий перелік послуг.
Так як напряму купити у страхової компанії продукт, як правило, неможливо, то потрібно вибирати продавця з числа тих, хто реалізує її продукт, так як їх може бути кілька.
Дізнайтеся, хто реалізує цікавий Вам продукт і наскільки вигідним є їх пропозицію для вас. Які особливі «плюшки і бонуси» вони пропонують.
Так як здійснення інформаційної підтримки в основному йде через продавця, вибирайте тих, хто найбільш компетентний, а також лояльний до вас – адже вам з ним взаємодіяти не один рік.
Важливо розуміти, що продавець (тобто агент або брокер) не несе фінансової відповідальності перед вами, а значить потрібно бути впевненим у його порядності і усвідомлювати, що страховий продукт, який ви у нього купуєте – це дійсно те, на що ви розраховували.
Придбання поліса безпосередньо у страховій компанії можливе в деяких випадках і є хорошим варіантом, при наявності знижок і бонусів пропонованим разом з ним. Цей варіант вигідний для страхової компанії тим, що вона не буде сплачувати агентську комісію, а отже ви можете поборотися за знижки.
Відомий факт, що продаючи поліс зі страхування життя, страхова компанія починає отримувати прибуток тільки після 7 років існування поліса, і це багато в чому пов’язано саме з клієнтськими комісіями. Я думаю, це буде добрим аргументом натякнути на знижку при купівлі поліса безпосередньо.