Доброго дня. Я хотів взяти кредит на машину. При зверненні в банк мені сказали, що обов’язково потрібно застрахуватися. Які види страхування потрібні для банків і що таке страховий випадок по кредиту, і чим вони відрізняються від обов’язкового автострахування ОСАГО.
Здрастуйте Сергій Петрович. Поліс ОСАЦВ передбачає відшкодування шкоди, принесеного здоров’ю або життю, а також майну третіх осіб внаслідок ДТП. Тобто ця страховка поширюється тільки на події, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами.
Кредит у банку передбачає процедуру страхування життя або ж втрату працездатності або інші страхові події незалежно від місця і причин їх виникнення.
Страхування банківського кредиту має два основних види:
Страхування непогашення кредиту
В цьому разі страхувальником виступає сам банк і укладає договір на страхування від неповернення кредиту зі страховою організацією. Практичний зміст такого договору полягає в тому, що в разі неповернення кредиту позичальником, страхова компанія поверне частину позичених коштів банку. Її розмір може досягати від 50% до 90% від неповерненої суми за кредитом та нарахованими відсотками.
Страхування відповідальності позичальника за непогашення кредиту
В такому випадку договір укладається між позичальником і страховою компанією. В залежності від цілей запозичення, кредити поділяються на: споживчі, іпотечні та автокредити і т.д. Традиційно, при будь-якому виді кредитування, страхують життя і здоров’я позичальника, причому сума виплат по страховці, за весь період договору, може досягати третини від загальної суми кредиту.
Страхові випадки можуть бути пов’язані з ризиком для життя позичальника, тимчасовими проблемами з його здоров’ям, та втратами прав власності, пов’язані з різними стихійними лихами, а також у разі втрати позичальником місця роботи. Страховий випадок по кредиту передбачає опис причини, із-за яких може виникнути ризик неплатежів по кредиту.
Страхові випадки за кредитами для банків бувають різні, до них відносяться:
Страхування життя:
У цьому трагічному випадку всі платежі по кредиту переходять до страхової компанії, а сім’я позичальника звільняється від проблем з його оплатою.
Страхування від нещасних випадків:
Така страховка передбачає виплату кредиту страховиком у разі виникнення причин, що призвело клієнта до інвалідності 1-2 групи.
Страхування на випадок втрати джерела доходів:
Цей вид страхування кредиту від втрати роботи, дозволяє позичальнику протягом деякого періоду не виплачувати кредит, і шукати роботу. Надана страховою компанією позичальнику послуга, що дозволяє при настанні страхового випадку, взяти цій організації на себе виплату кредиту.
При укладанні договору страхування ретельно вивчіть всі пункти цього документа, зверніть особливу увагу на ті, які написані дрібним шрифтом. Багато банків, при відмові від послуг страхування відмовляють клієнтам у видачі кредитів. Інші – йдуть назустріч, але завищений відсоток (іноді на 10%), або значні комісії – все одно їм компенсують ризики. Тому страхування – буде для Вас вигідніше, оскільки при ньому будуть враховуватися і Ваші інтереси.