Основні документи на отримання КАСКО

Основні документи на отримання КАСКОПерелік документів, який вимагається для оформлення страховки КАСКО в тій чи іншій компанії, може змінюватись.

Основу списку документів для оформлення полісу добровільного авто страхування складають:

 1. Заява з боку страхувальника, яка зазвичай складається за формою, визначеною страховою компанією (наприклад, може заповнюватися у вигляді анкети). При цьому інформація, яку Ви зазначаєте у заяві на страхування, використовується страховиком для оцінки ступеня ймовірності настання страхового випадку, розміру збитку з ним пов’язаного і, відповідно, вартості Вашої автостраховки.
 2. Цивільний паспорт або інше посвідчення особи страхувальника, а також посвідчення особи всіх осіб, допущених до керування машиною.
 3. Водійські посвідчення осіб, допущених до управління автомобілем.
 4. Довіреність на керування авто для всіх допущених осіб.
 5. Паспорт транспортного засобу (ПТЗ), який заповнюється і видається власникові  автомобілю або митними органами при митному оформленні, або фірмою-продавцем при продажу першої машини, або територіальними органами ДАІ у разі отримання дублікату ПТЗ.
 6. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (видається ДАІ).

Додаткові документи при оформленні КАСКО

При укладанні договору КАСКО страхові компанії можуть запитувати і інші документи.

 1. Якщо водій, який бажає оформити страховку КАСКО, не є власником автомобіля, то він повинен надати довіреність на керування ТЗ або її нотаріально завірену копію, де прописано право укладення страхового договору і право на отримання страхового відшкодування.
 2. Якщо Ви хочете застрахувати нову машину, то для оформлення КАСКО потрібна довідка-рахунок та/або договір купівлі-продажу (ДКП), що включає відомості про комплектації і ціни та акт прийому-передачі.
 3. При купівлі авто в кредит Вам буде потрібно надати кредитний договір і договір застави, причому банк, який кредитує Вас, стає вигодонабувачем за Вашим полісом КАСКО.
 4. Якщо Ви страхуєте старий автомобіль і бажаєте довірити оцінку його реальної вартості третій стороні, потрібно представити страховику отриманий Вами офіційний висновок незалежної експертної організації.
 5. Страхова компанія може вимагати талон державного технічного огляду ТЗ.
 6. Попередній поліс КАСКО потрібно, наприклад, якщо при продовженні автостраховки на новий період Ви претендуєте на знижку за безаварійну їзду.
 7. Якщо на Вашому автомобілі встановлено додаткове обладнання (наприклад, протиугінна система), потрібно буде пред’явити платіжні документи, в яких зафіксована його вартість і вартість робіт по його встановленню.
 8. Коли страховиком виступає компанія, надається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Якщо автомобіль не у власності компанії, то потрібно надати договір оренди/лізингу/безоплатного користування авто.

Як показує практика, страхові компанії зазвичай не вимагають надання усіх документів в оригіналі. Винятками є паспорти і водійські права. Що стосується інших документів, найчастіше для отримання поліса КАСКО достатньо надати їх ксерокопії.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017