Про майбутню фінансову незалежність ваших дітей варто подумати вже сьогодні. Якщо ви володієте якимось капіталом або діючим бізнесом, це ще не є гарантією того, що ваші нащадки зможуть продовжити всі ваші починання і примножити наявні заощадження. А вже гарантій вашим онукам і зовсім ніхто не дасть, і своє фінансове становлення вони повинні будуть починати з нуля.
Важливу роль у фінансовому становленні, звичайно ж, грає отримана освіта. Значить, просто необхідно подбати про те, щоб і у ваших дітей вона була гідною. Обдумані інвестиції в дітей – це гарантія їх (і вашого) безхмарного майбутнього.
З приводу отримання освіти існує кілька «міфів» та помилкових висновків. Постарайтеся не стати їх жертвами:
- Широко поширюється хибна думка про те, що ваші діти гарантовано отримають вищу освіту безкоштовно. З кожним роком бюджетних місць у навчальних закладах стає все менше. Хоча повністю вони, звичайно, не зникнуть, але поборотися за отримання бажаного місця вам доведеться, і гідних конкурентів виявиться чимало.
Так що не варто розслаблятися і бути занадто самовпевненим щодо легкого вступу на «бюджет». Якщо ж плани про отримання вищої освіти ведуть вас за кордон, тут і зовсім стоїть геть забути про таке поняття як «безкоштовна освіта»;
- Зайва самовпевненість у своїй платоспроможності і прагнення жити сьогоднішнім днем ніяк не позначиться на майбутньому вашої дитини.
Якщо сьогодні ви не володієте необхідною сумою, звідки візьмуться хоч якісь гарантії того, що в підоспілі терміни вона у вас виявиться? Середня вартість навчання в найпрестижніших ВУЗах Європи може становити 43-44 тис. доларів на рік. Такими фінансовими можливостями середньостатистична сім’я не володіє. І не треба мріяти про те, що, можливо, через рік за вашими розрахунками, ви обов’язково підете в гору.
Можливо, так і станеться, а можливо і ні – ніяких гарантій не існує. Тому варто вживати більш рішучі практичні кроки. Наприклад, відкрити програму з інвестицій на довгий термін.
При вступі дитини на комерційні факультети Вузів України та країн СНД у вас буде можливість оплатити його навчання. Якщо ж вона потрапляє на «бюджет» – зайва фінансова підтримка їй не завадить.
- Помилка третя веде вас до банківських депозитів та самонавіюванню того, що завдяки таким вкладами ви зможете накопичити потрібну суму.
Незаперечний плюс таких вкладень в тому, що нинішні вклади серйозно захищені банківськими гарантіями. Тільки от відсотки по настільки довгостроковим інвестиціям занадто малі і весь прибуток миттєво з’їдається інфляцією.
А коли через 4-5 років після закінчення строку договору у вас раптом з’являється пекуча спокуса вирішити сьогоднішні побутові потреби, на оплату піде весь депозит. У такі дні люди щасливі від нових придбань засипають з думкою, що вони накопичать потім – час ще є. І до моменту надходження дитини до ВУЗУ стає занадто пізно.
Виходячи з перерахованих вище нюансів, складається логічний висновок про користь довгострокових інвестиційних програм. До того ж, система бонусів і штрафів за довгострокове співробітництво і несвоєчасне розірвання договору змушує вкладників наполегливо рухатися до поставленої мети. І якщо ваша мета інвестиції в дітей, саме час формувати фінансовий план та інвестиційний портфель.
Починайте дбати про майбутнє своїх дітей вже сьогодні!