Чи обов’язкове КАСКО за автокредитом?

Чи обов'язкове КАСКО за автокредитомСтраховка Каско здатна збільшити витрати при оформленні автокредиту на значну суму. Відмовитися від такого фінансового навантаження можна, але це не завжди вигідно.

Чому нав’язують КАСКО?

При оформленні автокредиту  машина, яка купується, стає заставою банку – це є гарантією повернення отриманих у борг грошей. З цієї причини кредитор зацікавлений в тому, щоб автомобіль не втратив своєї товарної вартості в результаті аварії та завжди був придатний до продажу у випадку невиплати боргу. При викраденні або знищенні автомобіля вигодо набувачем стає банк – кредит гаситься за рахунок страхових коштів. Від зобов’язання по Каско можна позбутися в разі дострокового погашення кредиту перед банком.

Середня вартість поліса КАСКО на нову машину становить приблизно 10% від її ціни. За автокредитом потрібно страхування автомобіля на весь термін позики. Отже, якщо кредит оформлений на 3 роки, то доведеться переплатити близько 30%, якщо на 5 років – 50% від вартості автомобіля. На купівлі поліса можна заощадити, якщо вибрати вигідний варіант страховки за допомогою калькулятора КАСКО.

Необов’язкове КАСКО

Страховка КАСКО є добровільною. Ніхто не має права змусити вас оформити її купівлю. Формально банки цього не роблять. Однак придбання поліса Каско є істотною умовою для більшості банків – ніхто не змушує її дотримуватися, але якщо так відбувається, настає відмова у наданні кредиту.

Як не купувати КАСКО?

Деякі банки пропонують автокредити без оформлення страховки КАСКО. Поки що на ринку їх представлено небагато. Особливістю таких позик є підвищена відсоткова ставка – так банк компенсує свій ризик. З іншого боку, при попаданні в аварію ви будете змушені відновлювати автомобіль за власний рахунок – а це буде важко, оскільки одночасно необхідно гасити кредит.

Також альтернативою є звичайний кредит готівкою. При його отриманні не потрібно оформляти страховку, але доведеться надати банку іншу заставу та заплатити підвищену ставку за використання позики.

Порада: Якщо вам пощастило, і ви є власником великого числа нерухомості, то замість автомобіля можете надати банку заставу у вигляді квартири чи будинку. Його ціна вища від вартості автомобіля, тому позика дістанеться вам дешевше.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017