Що таке холодне кування та як на ньому заробити

Холодне кування — спосіб оброблення металу без його попереднього нагрівання. В силу цього, для нього не потрібно дорогих та енергоємних ковальських печей та горнів, які застосовуються при гарячому куванні. Так само відпадає необхідність в ручному або пневматичному молоті.

Головною перевагою цього методу перед литвом або штампуванням є висока міцність виробів.

Як заробити капітал на холодному куванні

Як правило, обладнання для холодного кування металу складається з декількох верстатів, які за допомогою механічного зусилля згинають сортовий метал, тобто квадрат, пруток, профільну трубу, смугу або арматуру, тим або іншим чином.

Механічне зусилля може створюватися як вручну, з допомогою важелів та воротів, так і з допомогою електродвигуна. При цьому верстати для холодного кування коштують на порядок менше, ніж верстати на електричній тязі.

Для роботи з різними параметрами гнучкі верстати для холодного кування обладнані відповідним оснащенням. Завдяки цьому, за їх допомогою можна виготовляти серії однакових елементів, з яких потім збираються готові вироби.

Асортимент виробів, які можна зробити ручним холодним куванням, на відміну від методу гарячого кування, обмежений числом оперативних позицій, на які розраховане оснащення. Це не може вважатися надто великим недоліком, так як і цього вистачає для того, щоб перекрити більшу частину спектру виробів, які користуються комерційним попитом.

Щоб було зрозуміло, про що йде мова, перерахуємо ці вироби:

  • Фігурні огорожі, ворота та огорожі;
  • Елементи декору будівельних конструкцій, тобто, кронштейни для ліхтарів, фігурні огорожі сходів, веранд та балконів, набори для навісів тощо;
  • Елементи декору малих будівельних форм, таких, як альтанки та садові меблі;
  • Різноманітні решітки.

Бізнес по виготовленню виробів з металопрокату методом ручного холодного кування має кілька особливостей, завдяки яким холодне кування вельми привабливе в якості стартової ступені для початку своєї справи буквально з нуля. Щоб зрозуміти, в чому ці особливості полягають, слід отримати чітке уявлення про те, з яких етапів складається виготовлення виробів та яке для цього потрібне обладнання для холодного кування.

Технологія виготовлення виробів методом холодного кування

  1. Перш за все, необхідно скласти чітке уявлення про те, який виріб вам належить зробити.
  2. Після цього треба зробити його ескіз. Можна намалювати його самостійно або замовити будь кому, а можна знайти готовий. Наприклад, в Інтернеті розміщено безліч подібних ескізів на будь-який смак.Холодне кування
  3. Далі треба привести ескіз у відповідність з реальними розмірами виробу. Це необхідно для того, щоб зняти параметри елементів, з яких він буде збиратися.
  4. Потім проводиться розрахунок кількості та сортаменту необхідного металу, а так само розрахунок того, які відрізки сортового металу потрібні для того, щоб зробити ті чи інші елементи.
  5. Перед тим, як почати робити елементи, метал обов’язково очищається від іржі. Для цього використовують турбінку з відповідною насадкою.
  6. Далі прутки, круг, смуга, квадрат та інший сортовий метал ріжуться на відрізки потрібної величини. Для цього використовується відрізна пила або болгарка з фрезою.
  7. Елементи виробу виготовляються шляхом згинання та скручування смужок металу, для чого служить стандартне ковальське обладнання для холодного кування.
  8. Готові елементи монтуються в готовий виріб, наприклад, секцію огорожі або тощо за допомогою зварювання. Так само можливо їх кріплення між собою хомутами або в замок, але застосовується такий спосіб кріплення набагато рідше.
  9. Після цього зварні шви чистяться від окалини, після чого виріб грунтується та фарбується.

Залишається тільки доставити його до місця установки.

Необхідне обладнання та інструменти

Холодне кування своїми руками здійснюється за допомогою стандартного набору обладнання, що складається з таких верстатів:

  1. Гнутик застосуються для гнуття сталевого квадрата, кола або прутка під кутом. З його допомогою можна так само зігнути метал дугою з заданим радіусом кривизни.
  2. Хвиля надає відрізку металу хвилеподібну форму, її оснащення дозволяє отримати хвилю потрібної величини та кривизни.
  3. Равлик служить для закручування дроту в спіраль.
  4. Твістер використовується для скручування прутка по його поздовжній осі з встановленим періодом.
  5. Ліхтарик – пристрій, що працює за тим же принципом, що і твістер, але він додатково дає можливість переплітати один з одним відрізки скрученого дроту або іншого сортового металу.

Stanki-dlya-holodnoj-kovki-metalla

Слід сказати, що холодне кування за допомогою цих пристроїв вимагає докладання ручної сили, в силу чого використання квадрата або профільної труби перерізом більше 14 мм пов’язане із занадто великим мускульним зусиллям.

  1. Крім верстатів цієї виробничої лінійки необхідно також наступне додаткове обладнання:
  2. Дискова пила або потужна болгарка з фрезою для різання труб, дроту, кола та квадрату.
  3. Зварювальний апарат.
  4. Дві-три турбіни з набором насадок для очищення металу від іржі та зачищення зварних швів.
  5. Краскопульт для фарбування готових виробів.

Необхідні інвестиції

Лінію з шести верстатів для ручного холодного кування можна придбати за ціною близько 40 000 грн.

Інший інструмент для холодного кування та зварювальний для ручного зварювання – 20 000 грн.

В якості виробничого приміщення часто радять використовувати власний гараж. Цього не варто робити, навряд чи сусідів обрадує звук працюючої дискової пилки. Розумніше орендувати відповідне приміщення будь де в промзоні.

Площа приміщення повинна бути не менше 60 м2. Вкрай бажано наявність під’їзної площадки з навісом, на якій можна зберігати металопрокат та готову продукцію, а так само здійснювати навантаження та розвантаження. Орендувати таке приміщення в промисловій зоні на три місяці обійдеться приблизно в 30 000 грн.

Щоб підготувати цех під виробництво для ручного кування, його необхідно обладнати верстаками, робочими столами та стапелями. Обов’язково слід обладнати цех вентиляцією.

Підготовка цеху, в якому буде відбуватися холодне кування металу, коштує близько 24 000 грн.

Разом виходить 114 000 грн.

Поточні витрати

Для роботи в цеху потрібно п’ять осіб.

  • Двоє працівників, які будуть займатися виготовленням елементів виробу, з місячною зарплатою 8 000 грн. кожен.
  • Зварювальник – 12 000 грн.
  • Два підсобники – за 6 000 грн. кожен.

Разом в місяць на заробітну плату буде йти 40 000 грн.

Плата за електрику, спецодяг, електроди – 6 000 грн.

В середньому ціна тонни необхідного металопрокату становить близько 10 000 грн.

Орієнтовна вага однієї секції паркану 2х2 м становить 30 кг. При продуктивності цеху 30 секцій в день, денна витрата металу складе 900 кг, що в місяць складе 27 тонн. Отже, в місяць на закупівлю металопрокату знадобиться витрачати 270 000 грн.

Таким чином, місячні поточні витрати дорівнюють 316 000 грн.

Доходи та окупність

Середня ціна секції не складної огорожі з елементами кування становить 3 200 грн. При продуктивності 30 секцій за зміну, денний дохід становить 96 000 грн.

Доходи та окупність

Отже, місячний дохід складе 2 880 000 грн. Чистий дохід складе 2 564 000 грн.

Початкові інвестиції при цьому окупляться буквально за тиждень.

Такий сценарій може здатися надмірно оптимістичними, але бізнес залишиться рентабельним, навіть якщо вдасться продавати не тридцять, а п’ять секцій у день. Хоча термін окупності при цьому збільшиться.

Деякі особливості бізнесу з виготовлення виробів методом холодного кування

Цей бізнес має свою специфіку, яка полягає в тому, що чим складніший виріб, чим він виглядає більш художнішим, тим вище його ціна. Причому ціна при цьому зростає в геометричній прогресії.

Починати бізнес слід з відносно простих виробів, але потім треба прагнути виходити на новий рівень складності, тоді успіх гарантований.

Це ж стосується і оснащеності виробництва. Коли бізнес тільки починається, допустимо використовувати навіть саморобний верстат для холодного кування.

До того ж інструмент для холодного кування дозволяє почати справу навіть при наявності двох працівників. Але холодне кування своїми руками — важка робота і продуктивність при цьому не висока.

Автоматизація виробництва обійдеться приблизно в 800 000 грн. При успішному веденні справи, перехід від ручної праці до автоматизації можна вже через рік.

Слід обов’язково сказати, що цей бізнес дуже залежний від правильного маркетингу. Починаючи його, треба мати чітке уявлення про те, кого в регіоні можуть зацікавити ваші вироби. Це допоможе правильно зорієнтувати напрямок виробництва та скоротити період розгойдування до мінімуму.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017