Як відкрити бізнес по прокату велосипедів

Здавалося б, часи, коли люди охоче брали дорогу техніку та обладнання у прокат, давно пройшли. Тим не менш, можливості для заробітку на подібних послугах існують досі. Головне, вибрати потрібну нішу. Наприклад, велика кількість людей захоплюється їздою на велосипедах, але далеко не всі вони готові за тих чи інших причин купувати двоколісний засіб пересування. Хороший велосипед коштує недешево – від 3000 до 6000 грн. Для його зберігання не потрібно багато місця, знайти яке в невеликій квартирі досить складно, тим більше, в холодну пору року.

Велосипедний сезон починається з квітня-травня і триває до вересня-жовтня. Тобто 4-5 місяців в році ваш велосипед повинен зберігатися у відповідних умовах (утеплений балкон для цього не підходить). Тому багато аматорів велосипедної  їзди у великих та невеликих містах воліють оренду велосипедів : це набагато простіше, зручніше і вигідніше.

Як відкрити бізнес по прокату велосипедів

При виборі велосипеда для вашого пункту прокату керуйтеся правилом: «більше не означає краще». Для невеликого міста цілком достатньо буде 10-15 велосипедів. Для міста з населенням близько мільйона чоловік на перший час вистачить 15-20 велосипедів. При високому попиті ви завжди встигнете докупити необхідну кількість велосипедів. Віддавайте перевагу тільки якісним та відносно дорогим моделям. Економія від купівлі дешевих велосипедів за 1-1,5 тисяч грн. уявна, так як вони швидко виходять з ладу. Вартість хорошого велосипеду для дорослих починається від 3000 грн., а для дітей – від 1000 грн.

Асортимент повинен включати в себе велосипеди виключно для катання по пересіченій місцевості (крос-кантрі) з рамою 18 та 20 дюймів (ці рами підходять для людей середнього зросту), велосипеди з заднім амортизатором, велосипеди для дерті та стріта, дитячі та жіночі велосипеди. На перший час кількість велосипедів кожного виду може бути не більше двох. Купувати спорядження найкраще взимку – поза сезону виробники та оптовики роблять на них великі знижки. Майте на увазі, що якщо ви захочете в кінці сезону продати свої велосипеди, багато виручити за них не вийде: після активного використання та численних поломок вони значно втратять в ціні.

Більшість людей беруть велосипеди в прокат на одну, дві або три години. Рідше орендують велосипед на цілий день. І зовсім зрідка беруть у прокат велосипеди на пару днів та більше (наприклад, для вело пробіжок ). Крім самих велосипедів, можна також здавати в оренду аксесуари для велосипедних прогулянок, рукавички, шоломи, насоси, дитячі сидіння тощо.

Крім витрат на придбання велосипедів, засобів захисту, аксесуарів, враховуйте витрати на оренду приміщення для пункту прокату. Воно повинно бути досить великим за площею, так як тут будуть зберігатися самі велосипеди, необхідне спорядження, устаткування, інструменти для ремонту. До речі, технічне обслуговування – ще одна суттєва стаття витрат. Велосипеди, що здаються в прокат, часто виходять з ладу. Найбільш часті поломки – проколи покришок, зламані перемикачі швидкостей та навіть рами. Як правило, вартість запчастин на зміну деталі, що вийшла з ладу, оплачує клієнт. Однак ремонт ви будете проводити самостійно. Якщо ви не володієте необхідними знаннями та вміннями, вам доведеться найняти на роботу механіка. Не бійтеся, що він буде сидіти без роботи: практично кожен повернутий велосипед потрібно буде приводити в порядок.

Інша серйозна проблема пунктів прокату – злодійство. Як правило, з клієнтом укладається договір, куди вписуються дані його паспорта. Деякі власники фірм з прокату навіть беруть у заставу водійські посвідчення. Однак шахраї нерідко пред’являють викрадені чи підроблені документи. І знайти їх потім практично неможливо. Ці ризики також необхідно враховувати. Можливі втрати частково компенсують застави. Але вони не коштують повній вартості велосипеда. У кращому випадку, це лише третина початкової ціни (наприклад, застава в розмірі 1000 грн. за велосипед вартістю 3-4 тисячі грн.). Крім того, клієнти завжди віддадуть перевагу взяти велосипед на прокат там, де не потрібно вносити заставу.

Красти можуть не тільки клієнти, але і працівники вашого пункту прокату. Недобросовісні працівники складають велосипеди «неофіційно», забираючи всі гроші собі. Тому якщо ви не впевнені в персоналі, найкращий варіант захисту від шахрайства – працювати самому.

За один сезон можна не тільки повернути всі вкладені в бізнес гроші, але і отримати хороший прибуток. Терміни окупності бізнесу з прокату велосипедів та розмір прибутку залежать від двох основних факторів: погоди і місця розташування пункту прокату. У спеку велосипеди не користуються великим попитом. Правда, вплинути на погодний фактор, на жаль, неможливо, на відміну від місця. В ідеалі бажано шукати приміщення в районі з високою прохідністю, де є хороші умови для катання (наприклад, міські парки, гаї, сади тощо). Перевірте, чи дозволяється в цих зонах їздити на велосипедах (наприклад, у багатьох парках вони знаходяться під забороною).

Вартість оренди велосипеда становить від 30-50 грн. за годину прокату або від 150-250 грн. на добу, в залежності від регіону. Щомісячний прибуток без урахування витрат на виплату заробітної плати працівникам може становити 16-33 тисяч грн.

Пункти прокату велосипедів відкриті, як правило, з 9-10 до 20-21 години (у курортних містах до 22-23 години). Найбільше клієнтів – у вихідні дні та вечорами в будні. В ранкові та денні години в будні дні найбільшим попитом користуються дитячі велосипеди. Надалі можна буде подумати над розширенням асортименту і пропонувати в прокат електромобілі для дітей, самокати, скейтборд та ролики, а в зимовий час – сноуборди, ковзани, лижі.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017