Є два види автострахування. Один з них ОСАГО (на українській мові ОСАЦВ, але більшість каже саме так), який в народі зветься «автоцивілкою», а другий – КАСКО, який є видом добровільного страхування. Вартість КАСКО вище, але цей поліс покриває більшу кількість збитків і в більшому розмірі. Так чи існує необхідність у додаток до ОСАЦВ купувати ще і КАСКО?
Поліс «автоцивілки» є страхуванням відповідальності. Це означає, що у разі визнання вас винуватцем ДТП, збиток від нього буде виплачувати ОСАЦВ, а не ви. Але ось ушкодження, які отримав внаслідок ДТП ваш автомобіль, за цим полісом вам не компенсують. При цьому страхування по ОСАГО поширюється лише на випадки, які сталися безпосередньо на дорозі. А це означає, що якщо ваше авто отримає пошкодження, перебуваючи на автостоянці, то по ОСАГО ви не отримаєте жодних виплат. Так що, якщо ви хочете застрахувати свій автомобіль від викрадень та різних ушкоджень, які причому сталися не тільки в рамках дорожньо-транспортних пригод, то скористайтеся КАСКО. Та й величина виплат за цим полісом не обмежена.
Отримати поліс КАСКО, не маючи страховки ОСАЦВ, не можна (дізнатися вартість ОСЦВ ). Тому непогано було б мати обидва поліса. Однак вартість КАСКО досить висока. Маючи на руках обидва види страховки, все одно можна зіткнутися з несподіваними секретом, як у складанні договору, так і під час складання протоколу у випадку НП. Наприклад, згідно з договором КАСКО відшкодовується збиток, заподіяний у разі пожежі машині. Так що, якщо раптом ваше авто підпалять хулігани, то компенсація не буде виплачена. Тому що «пожежа» в договорі означає загоряння машини при аварії, але не підпал.
Перед тим, як підписати договір, не соромтеся з’ясувати значення кожного терміна. Якщо ви будете це знати, то зможете значно заощадити, включивши в страховку тільки ті пункти, які дійсно необхідні. Адже чим менше ризиків, тим менша вартість страховки.
Також можна заощадити, якщо погодитися на досить велику франшизу (сума, яка у разі шкода відшкодовується самим автовласником). Наприклад, при франшизі в 500$ КАСКО буде дешевше. Але тут варто подумати, наскільки це економно. Адже у випадку збитку в 800$ ви отримаєте тільки 300$, суму франшизи ви будете компенсувати самі.
Ще одним способом зменшення вартості КАСКО є страхування авто на третину або половину його повної вартості. Правда, якщо станеться ДТП, то вам компенсують лише половину або третину від отриманого збитку. При неправильних діях після аварії можна отримати меншу компенсацію, ніж належить. Тому до приїзду інспектора ДАІ не зміщайте машину з місця пригоди, навіть якщо про це просить працівник страхової компанії, який прибув раніше. Невірно запротокольовані обставини ДТП загрожують втратами в сумі виплати компенсації. Так що зважте всі «за» і «проти» і після цього оформіть страховку.