Мабуть, для інвесторів-початківців, одним з найбільш надійних і простих способів вкласти свої вільні гроші, буде саме в банківський вклад. Цей варіант інвестування давно добре всім відомий і дуже популярний у великої кількості громадян у всьому світі.
Суть в тому, що вільні грошові кошти лягають на спеціальний рахунок у банку під встановлений відсоток на певний час. Звичайно, чим більше сума депозиту, тим більше буде підсумковий відсоток за вкладом. Це вигідно не тільки вкладникам, але і самим банківським організаціям. Адже поки гроші інвестора зберігаються в банку, банкіри їх швидко і вигідно для себе прокручують в цей самий час.
Інвестор же, знаючи, що його фінанси знаходяться під надійним захистом і що вони принесуть йому дивіденди, охоче користується послугами банківської організації. При цьому щоб максимально убезпечити вкладників від можливих ризиків, банківські установи нерідко страхують банківські депозити.
Однак, не дивлячись на ці привілеї, банківські вклади не настільки хороше джерело для отримання додаткового прибутку. Адже відсотки за вкладами досить невеликі, а щоб отримати солідний дохід, необхідно вкласти чималу суму на досить тривалий період часу. Швидше, інвестування в банківські депозити – це найкращий варіант для збереження своїх коштів, ніж для їх примноження. Ну а як бонус це непогана можливість отримати ще певні невеликі відсотки за те, що ви довірили свої кошти в ту чи іншу установу банку. Не варто при цьому забувати, що банки самі користуються коштами вкладників для отримання власного прибутку.
В основному банківські депозити використовуються вкладниками для накопичення грошових коштів, щоб в подальшому з’явилася можливість вкласти їх у більш прибуткову справу або на придбання дорогого майна. Тому для того, щоб банківські депозити приносили гарні відсотки, потрібно не тільки правильно підібрати банк, але і вкласти чималу грошову суму на рахунок.
Практично кожна банківська установа пропонує своїм клієнтам основні види вкладів:
- Депозит до запитання, при якому у інвестора з’являється відмінна можливість в будь-який момент поповнювати свій вклад, або ж знімати кошти з рахунку по мірі необхідності. Саме тому даний вид вкладів так цінується серед більшості вкладників. Однак крім цих переваг, є один дуже суттєвий мінус – це досить низька ставка за відсотками. Тому прибутковість вкладів до запитання безпосередньо залежатиме від суми інвестування та строків розміщення даного депозиту.
- Строкові вклади, які мають на увазі, розміщення грошових сум на певний період часу (місяць, півроку, рік тощо). При здійсненні такого інвестування, процентна ставка стає значно вище, однак у тому випадку, якщо інвестор захоче достроково зняти кошти зі свого рахунку, він втрачає можливість отримати прибуток за вкладом.
Звичайно, існує чимало інших видів депозитів, які пропонують різні банківські установи. Це ощадні депозити, які можна поповнювати в подальшому; це вклади з процентною капіталізацією, при яких кожен місяць відбувається перерахунок процентної ставки і т.д. В будь-якому випадку, перед тим, як зважитися інвестувати кошти в банківський депозит, варто визначити для себе цілі, заради яких це робиться.
Але, в першу чергу, банківські вклади варто розглядати, як відмінний спосіб зберегти свої фінанси, а вже потім – їх примножити. Важливо розуміти, що завжди існує безпосередній зв’язок між сумою вкладу і термінами, на які буде покладена ця сума на рахунок у банк під відсоток. Тому перед тим, як вибрати відповідну банківську програму за вкладами, варто ретельно вивчити всі умови банків, а вже після цього приймати відповідне рішення.
Поспішати в цій справі ніколи не варто, тим більше що більшість банків дуже добре маскують в умовах договору всі можливі комісії по вкладах. Саме тому так важливо спочатку ознайомитися з усіма деталями, що стосуються банківського вкладу, а вже після цього довіряти свої фінанси банківським організаціям.