Давайте спробуємо розібратися, чим привабливі інвестиції в сільське господарство в Україні?
Інвестиції в сільське господарство здатні вирішити цілий ряд ключових завдань розвитку економіки:
- підтримання та стимулювання загального економічного зростання
- підтримання екологічної безпеки
- зниження рівня бідності у довготерміновій перспективі.
Для вирішення цих завдань інвестиції в дрібні виробництва можуть надати найбільш істотний вплив, ніж фінансування великих державних монополістичних підприємств. Пояснюється це просто, близько півмільйона дрібних та приватних господарств забезпечують майже третину населення планети продуктами харчування, проте не мають доступу до ринків, ні до об’єктів інфраструктури, як їх великі державні конкуренти. Стимулювання та розвиток у цьому напрямку може надати значний сприятливий економічний ефект.
Також стабільні та стійкі інвестиції в сільське господарство здатні створити поштовх для розвитку нових інноваційних технологій. Добре відомо, що галузь сільського господарства тісно переплітається з хімічною промисловістю, енергетичною галуззю та багатьма іншими.
Роль держави в регулюванні інвестицій в сільське господарство дуже висока. Тільки держава здатна стимулювати приплив фінансування в дану галузь.
Як всім добре відомо, сільське господарство в першу чергу орієнтоване на виробництво продуктів харчування, враховуючи зростаюче населення планети, попит на продукти харчування буде тільки зростати та ніколи не зникне. Це дуже і дуже сильний аргумент для інвесторів. Адже для інвестора найголовніше щоб об’єкт інвестицій постійно зростав та приносив прибуток.
Також інвестиції в сільське господарство захищені від деяких істотних інвестиційних ризиків, таких як коливання цін на кінцеві продукти сільськогосподарської діяльності, мінливість попиту та деяких інших.
Ще один незаперечний плюс на користь сільськогосподарських інвестицій це наявність неосвоєних потужностей у країнах, що розвиваються, які володіють всім необхідним для успішної сільськогосподарської діяльності, однак, не займаються нею через відсутність фінансування. Такими ринками є Росія, Україна, країни Південної Америки та інші. В даний час ринки є найбільш привабливими для потенційних інвесторів, які цікавляться сільським господарством.
Проблеми інвестицій в сільське господарство України
На сьогоднішній день практично всі сільськогосподарські організації на території України є якщо не збитковими, то працюють з мінімальним рівнем прибутку. Як ми розуміємо для залучення інвестицій цього явно не досить, ніхто не захоче вкладати в збиткове виробництво. Варто розуміти, що інвестори вкладають гроші тільки в ті області, які володіють прийнятним рівнем рентабельності.
Сільське господарство України вимагає кардинальної модернізації, проте власних коштів та державних вливань для цього не достатньо. Саме тому залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у сільське господарство приймає вирішальні значення для майбутнього цієї галузі.
Сьогодні, експертне співтовариство вважає, що шанси на залучення іноземних інвестицій є тільки у підприємств, які пройшли повну модернізацію та вийшли на стабільний рівень прибутковості та рентабельності. З боку держави необхідно повного фінансування технічного переоснащення вітчизняних господарств, а також забезпечення цим господарствам можливості отримання сільськогосподарського кредиту на пільгових умовах. Це необхідно для того, щоб сільськогосподарські підприємства позбавилися від накопичених кредитних заборгованостей та почали працювати в плюс.
володимир
Вересень 28, 2015
Признайтесь іде геноцид села
здаем молоко за один литр при жирно ст 4.5 аж по 3.20 гривень за один литр