Яка сутність біржі і які основні правила біржової торгівлі?

Всупереч поширеній думці, грати на біржі може кожен, у кого є комп’ютер з доступом в Інтернет. Розібратися в принципах роботи досить легко, а сама біржова торгівля не є справою одних щасливчиків.

Так що, людина, що володіє необхідними знаннями і навичками, може отримати прибуток, граючи у відповідності з правилами та використовуючи спеціальні системи для вивчення ринку.

Сутність біржової торгівлі

Біржова торгівля – це діяльність, яка організується і проводиться біржею в певний час і в певному місці за встановленими правилами. Саме на біржі відбувається торгівля акціями.

Метою біржової торгівлі є отримання прибутку шляхом купівлі або продажу цінних паперів.

Правила біржової торгівлі

Одним з основних ознак біржі є її підпорядкованість встановленим правилам. Кожна фондова біржа розробляє свої правила торгівлі, і всі учасники зобов’язуються їх дотримуватися. В іншому випадку відносно порушників передбачені штрафи і навіть виключення зі складу членів біржі.

Правила визначають:

  • порядок ведення торгів;
  • основні види угод;
  • порядок інформування учасників про торги;
  • перелік структурних підрозділів торгової біржі;
  • порядок реєстрації угод та їх облік;
  • порядок інформування учасників про ринкову кон’юнктуру;
  • заходи, що забезпечують безпеку проведення операцій (стосуються наявності ліцензій, сертифікатів, знаків відповідності);
  • порядок здійснення взаємних розрахунків при укладенні угод;
  • заходи щодо забезпечення контролю над ціноутворенням для недопущення штучного підвищення або зниження рівня цін;
  • заходи щодо забезпечення дисципліни і порядку при проведенні біржової торгівлі, програми, що передбачають їх застосування;
  • перелік порушень, за які біржа може стягнути штраф з учасника торгів, їх розміри і порядок справляння;
  • розміри тарифів, зборів, відрахувань і інших обов’язкових платежів, які стягуються біржею.

Будь-яка фондова біржа повинна діяти на основі правил, і їх наявність є гарантією захисту інтересів учасника торгівлі.

Сутність біржової торгівлі

Торгівля акціями на фондових біржах

Торгівля акціями на біржі є найбільш поширеним варіантом інвестування в цінні папери. Величина прибутку визначається різницею між початковими інвестиціями, які були зроблені в купівлю цінних паперів, є прибутком, який був отримана від торгівлі акціями, а також сумою, сплаченою брокеру.

При торгівлі акціями на фондових біржах багато інвесторів використовують різні програми і стратегії. Якщо говорити про останні, то вважається, що довгострокова стратегія – найбільш вигідна. У цьому випадку акції купуються на 1-2 роки. Цей варіант працює, якщо ринок стійко зростає. Правда, зараз не такий час, коли можна з упевненістю прогнозувати стійкий позитивний тренд. Короткострокову або спекулятивну стратегію краще використовувати, коли вартість акцій то росте, то падає, але в довгостроковій перспективі відзначається можливість їх довготривалого зростання.

Найбільш часто інвестори вибирають саме короткострокову стратегію. Пояснюється це не стільки її ефективністю, стільки тим, що не у кожної людини є в наявності вільні грошові кошти, які можна було б вкласти в акції на 1-2 роки. Так що більшість інвесторів вважають за краще купувати ці цінні папери за низькою ціною в момент спаду на ринку, а продавати їх, коли він знаходиться на підйомі, і вартість цінних паперів збільшується.

Програми і системи біржової торгівлі

Сучасне програмне забезпечення, яке використовується в біржовій торгівлі, дає можливість трейдеру проводити торгові операції, безпосередньо взаємодіючи з учасниками біржі, незалежно від часу доби та місцезнаходження. У таких програмах та системах міститься набір опцій, які допомагають інвестору прийняти правильне рішення щодо купівлі чи продажу активів.

Яскравим прикладом таких програмних продуктів є лабораторія механічних торгових систем TSLab, торгово-аналітичний термінал Nostra, інформаційна система Діксі+. З їх допомогою трейдер отримує можливість швидко і точно обробляти та аналізувати фінансову інформацію, що підвищує ймовірність успіху в торгах.

Звичайно, це не позбавляє інвестора від необхідності самостійного детального аналізу зміни цін на ринку, але, як правило, з допомогою таких систем і програм працювати на фондовій біржі легше!

Таким чином, використовуючи спеціальне програмне забезпечення, стратегію і власні знання, учасник торгів зможе примножити власний капітал у сфері біржової торгівлі!

Оскільки робота на фондовій біржі можлива лише при наявності посередника (брокера), до його вибору треба поставитися уважно. Саме брокер буде не тільки представляти ваші інтереси в процесі торгів – його професіоналізм допоможе вам мінімізувати ризики і отримати непоганий прибуток.

Якщо мова йде про біржову торгівлю валютою та металами, рекомендуємо звернути увагу на компанію «Робофорекс», що працює на фондовому ринку з 2009 року. Основною відмінністю даної компанії від інших подібних фірм є не тільки високий рівень сервісу, а також прозорість усіх операцій поряд з наданням грамотної аналітичної підтримки.

Біржова торгівля доступна будь-якій людині, у розпорядженні якого є комп’ютер, підключений до мережі Інтернет. Але мало хто враховують той факт, що для отримання прибутку необхідно розробити стратегію, застосувати спеціальні програми і системи, а також знайти хорошого посередника, який допоможе розібратися у всіх нюансах роботи на фондовій біржі.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017