Громадська думка простих українців досить давно віднесла підприємництво в категорію занять якщо не злочинних, то не зовсім благородних. Між тим, стараннями багатьох західних економістів, соціологів і психологів ще в минулому столітті виведений алгоритм створення успішного бізнесмена. Примітно, що вони розглядали саме «людини справи», тобто людей, які своїми знаннями, завзятістю і працею забезпечили прогрес у певних сферах економіки, власний добробут і фінансову забезпеченість своїх працівників.
Як стати успішним бізнесменом
Підприємницька діяльність, як і будь-яка інша продуктивна форма самореалізації, вимагає певного таланту. Не можна співати, якщо у тебе немає слуху і голосу. Займатися бізнесом, не маючи до цього природну схильність – вірний шлях до самогубства. За статистикою, тільки одна з десяти зареєстрованих приватних компаній в Україні продовжує працювати більше одного року.
Якщо відкинути фірми-одноденки та інші хитруваті контори, виходить, що тільки 20% людей, які відчули в собі свербіж бізнесмена, змогли протриматися на плаву хоча б весь період становлення своєї справи. Стало бути, одного бажання і навіть стартового капіталу для створення своєї справи замало.
Існує декілька критеріїв, за якими має сенс провести самооцінку, перш ніж кидатися в нетрі вітчизняного бізнесу.
Ділові навички. Людина, яка має досвід роботи в передбачуваному для підприємницької діяльності секторі економіки, природно, має більше шансів поставити свою справу, ніж новачок. Дуже корисний досвід керівної роботи – бізнес треба розвивати, значить, будуть наймані працівники.
Особисті якості. Безініціативна людина навряд чи візьметься за створення власного бізнесу, але ці ініціативи повинні мати чітко сформульований і зрозумілий для виконавців характер. Велике значення на етапі становлення бізнесу відіграє вміння піти на розумний ризик і прийняти нестандартне рішення.
Мислення. Конкуренція на ринку товарів і послуг вимагає від новонародженого бізнесмена креативного, інноваційного підходу до справи. Тільки там, де ще не натоптано, можна знайти прибуток.
Нарешті, соціальна комунікабельність. Успішний бізнесмен повинен не тільки розташувати до себе партнерів та клієнтів, але і знайти ключики до всіх своїх співробітників. Знання азів психології обов’язково.
Як стати бізнесменом з нуля
З нуля міг почати тільки Господь. Будь-який бізнес починається з чогось реального, відчутного, зримого. Не завжди це повинні бути гроші, в деяких випадках достатньо знань і умінь. Важливо, щоб ці практичні навички були затребувані на ринку, щоб їх можна було вигідно продати і використовувати отриманий дохід для розширення свого бізнесу. Вчитися та здобувати досвід – це вже великі витрати.
Якщо дуже хочеться дізнатися, як почати заробляти «гроші з нуля», оберіть будь-який сайт, на якому вам запропонують цю послугу (посібник про те, як отримувати $4000 на тиждень), оплатіть і оцініть ідею. Вкладення мінімальні, гарантований дохід, правда, не для вас, а для творця цього сервісу.