Багатьох комунікабельних та активних, особливо молодих, людей хоча б раз відвідувала думка про відкриття свого бізнесу. Кожен приходить до неї різними шляхами…
Когось приваблює відсутність вищого керівництва. Хтось бачить в малому бізнесі перспективу та можливість добре заробити. У когось є цікава бізнес-ідея. У всіх різні причини, але проблема одна. Як все-таки зважитися на такий відповідальний крок?
Пропоную Вам скласти своєрідний список важливих питань, які слід обміркувати.
- Чим Ви хочете займатися? В чому полягає Ваша бізнес-ідея? В цьому питанні найважливішим є новизна. Це правило.
Якщо Ваш товар або послуга нічим не відрізняється від вже існуючих на ринку, то, м’яко кажучи, Вам доведеться туго. Для завоювання своєї ніші на ринку Ви повинні запропонувати споживачу щось унікальне, особливе і нове.
А для цього потрібно, перш за все, вивчити ринок конкурентів та їх товар. Для цього підійдуть як знання і розповіді близьких та друзів, так і велика мережа Інтернет, де можна знайти абсолютно будь-яку інформацію з теми, що цікавить Вас.
- Складання короткого бізнес-плану. Так, саме короткого, в загальних рисах для власного користування. Бізнес план допоможе оцінити величину необхідних первинних капіталовкладень та терміни їх окупності.
- Знаючи розмір необхідної суми для відкриття справи, потрібно прийняти рішення, яким шляхом Ви збираєтеся отримати необхідні кошти, чи вони у Вас є, що буває рідко, то чи це буде простий кредит, то чи під заставу майна. Вирішувати Вам. Тут вже грають роль багато факторів.
- Оцінка можливих ризиків та підготовка до їх усунення так само грає не мало важливу роль. Ще не почавши роботу, Ви обов’язково повинні передбачити невдачу. Адже тільки подумайте, якщо справа прогорить, а під заставою квартира, і де брати кошти на погашення боргів, невідомо.
Просто жах. Отже, до питання фінансування Вашого бізнес-проекту потрібно підійти максимально відповідально та уважно.
Виходить, одного бажання для відкриття свого бізнесу далеко недостатньо. Питань та проблем буде занадто багато, але головне не ігноруйте планування. Пам’ятайте, що докладно складений та обдуманий бізнес-план, нехай і не гарантує Вам абсолютний успіх, але, хоча б, максимально убезпечить Вас від необдуманих поспішних дій та рішень…