Як правильно продати автомобіль взятий в кредит

Як правильно продати автомобіль взятий в кредитТрапляються ситуації, коли робити внески за взятий в кредит автомобіль немає можливості. Якщо попадається покупець, готовий перекупити машину, то доводиться задуматися, як це зробити, не потрапивши в неприємності.

Найпростіший спосіб ці неприємності знайти – спробувати зняти з обліку автомобіль, отримавши дублікат ПТЗ, так як оригінал зберігається в банку, в якості застави. Зробити це можна, якщо заявити про те, що ПТЗ «втратили».

Але банки співпрацюють з відділами реєстрації транспорту, де дублікат можуть не видати, хіба що через суд. У той же час, в суді банк обов’язково поставлять до відома про те, що відбувається. У зв’язку з цим, контроль за транспортним засобом подвоять і можуть вимагати дострокового погашення кредиту. У тому випадку, коли ПТЗ не в банку, або ж дублікат вдалося отримати, машину продавати не можна. Якщо покупець не знає про те, що машина закладена, то обов’язково подасть в суд, що загрожує неприємностями нечесному продавцю, не кажучи вже про моральні аспекти.

Іноді продати «кредитний» транспорт намагаються, розібравши його на запчастини, і заявивши про крадіжку авто. Дані дії мало того, що є справою підсудною, але і привертають увагу страхової компанії, яка зобов’язана виплачувати кредит. У цьому випадку, незаконне отримання грошей, шахрайство, та неправдивий донос будуть каратися згідно з Кримінальним кодексом. Чесним способом продати автівку, взяту в кредит, можна тільки, якщо банк і покупець повідомлені про це.

Для початку потрібно ще раз уважно вивчити кредитний договір. Якщо там уточнюється, що продавати авто не можна, все одно можна спробувати домовитися з банком. Цілком можливо, що якщо не ховатися від своїх зобов’язань, банк може піти назустріч. Важливим пунктом тут є можливість дострокового погашення кредиту, складність та вартість цієї процедури. Другий крок – консультація з банком. Потрібно уточнити, чи є можливість продати авто, переоформивши кредитний договір на покупця, які будуть терміни оформлення та отримання ПТЗ. Покупець також повинен бути поінформований, що на автомобіль оформлений кредит. Але навіть у тому випадку, якщо банк не проти продажу, важливо отримати цю згоду в документальному вигляді, щоб уникнути непорозумінь в останній момент.

Банк може не дати згоди, при цьому, не пояснюючи причини. В такому випадку, є два варіанти дій: платити кредит вчасно, або повторно просити про дозвіл продажу, взявши банк змором. Головне в таких випадках не забувати, що зобов’язання, взяті двома сторонами, не можуть бути порушені тільки з одного боку. Якщо угоди сторін не досягнуто, а в договорі це питання не уточнюється, то ризикувати не варто.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2019