Трапляються ситуації, коли робити внески за взятий в кредит автомобіль немає можливості. Якщо попадається покупець, готовий перекупити машину, то доводиться задуматися, як це зробити, не потрапивши в неприємності.
Найпростіший спосіб ці неприємності знайти – спробувати зняти з обліку автомобіль, отримавши дублікат ПТЗ, так як оригінал зберігається в банку, в якості застави. Зробити це можна, якщо заявити про те, що ПТЗ «втратили».
Але банки співпрацюють з відділами реєстрації транспорту, де дублікат можуть не видати, хіба що через суд. У той же час, в суді банк обов’язково поставлять до відома про те, що відбувається. У зв’язку з цим, контроль за транспортним засобом подвоять і можуть вимагати дострокового погашення кредиту. У тому випадку, коли ПТЗ не в банку, або ж дублікат вдалося отримати, машину продавати не можна. Якщо покупець не знає про те, що машина закладена, то обов’язково подасть в суд, що загрожує неприємностями нечесному продавцю, не кажучи вже про моральні аспекти.
Іноді продати «кредитний» транспорт намагаються, розібравши його на запчастини, і заявивши про крадіжку авто. Дані дії мало того, що є справою підсудною, але і привертають увагу страхової компанії, яка зобов’язана виплачувати кредит. У цьому випадку, незаконне отримання грошей, шахрайство, та неправдивий донос будуть каратися згідно з Кримінальним кодексом. Чесним способом продати автівку, взяту в кредит, можна тільки, якщо банк і покупець повідомлені про це.
Для початку потрібно ще раз уважно вивчити кредитний договір. Якщо там уточнюється, що продавати авто не можна, все одно можна спробувати домовитися з банком. Цілком можливо, що якщо не ховатися від своїх зобов’язань, банк може піти назустріч. Важливим пунктом тут є можливість дострокового погашення кредиту, складність та вартість цієї процедури. Другий крок – консультація з банком. Потрібно уточнити, чи є можливість продати авто, переоформивши кредитний договір на покупця, які будуть терміни оформлення та отримання ПТЗ. Покупець також повинен бути поінформований, що на автомобіль оформлений кредит. Але навіть у тому випадку, якщо банк не проти продажу, важливо отримати цю згоду в документальному вигляді, щоб уникнути непорозумінь в останній момент.
Банк може не дати згоди, при цьому, не пояснюючи причини. В такому випадку, є два варіанти дій: платити кредит вчасно, або повторно просити про дозвіл продажу, взявши банк змором. Головне в таких випадках не забувати, що зобов’язання, взяті двома сторонами, не можуть бути порушені тільки з одного боку. Якщо угоди сторін не досягнуто, а в договорі це питання не уточнюється, то ризикувати не варто.