Як правильно користуватися кредитною карткою

Як користуватися кредитною карткоюОстаннім часом на вітчизняному ринку кредитних продуктів все більшою популярністю стали користуватися пластикові кредитні картки. Їх зростаюча популярність пов’язана з тими незаперечними перевагами, які вони забезпечують своїм власникам.

По-перше, кредитні картки істотно збільшують Ваші фінансові можливості. Практично у кожного з нас бувають в житті ситуації, коли неможливо купити вподобану річ лише за відсутності з собою готівки (ну не взяли). З кредитною карткою ця проблема легко вирішується. Але, втім, втрачати голову теж не варто, адже кредит доведеться повертати.

По-друге, кредитна картка, як і будь-яка інша банківська платіжна картка, є способом зберегти ваші кошти від посягання кишенькових злодіїв.

По-третє – часто кредитка дає можливість користуватися коштами банку безкоштовно.

Вся справа в тому, що у більшості банків на ринку кредитних карток є таке поняття як «пільговий період» (він може становити 30 і більше днів), і якщо Ви повернете за цей час суму кредиту, відсотки платити не потрібно.

Далі розглянемо найбільш важливі кроки і дії, які необхідно здійснювати власнику картки і які підкажуть, як правильно користуватися кредитною карткою.

Отримання кредитної картки

Отже, Ви дістали з конверта картку яка там знаходилася. По-перше, відразу ж поставте свій підпис на зворотній стороні картки у спеціальному полі – при її відсутності Вам можуть відмовити в здійсненні розрахунків в магазині.

По-друге, рекомендуємо записати в телефон контактні дані оператора, до кого слід звертатися у разі виникнення проблем (карта загублена, карту банкомат проковтнув, картка не приймається до розрахунку тощо).

По-третє, до карти додається так званий PIN – код, який складається з чотирьох цифр. Запам’ятайте його і нікому не повідомляйте цих даних.

Розрахунок за допомогою картки

Істотною перевагою кредиток є те, що їх можна використовувати в якості засобу платежу за придбання, товарів та послуг.

З урахуванням того, що все більша кількість торгових точок обладнані POS-терміналами, їх популяризація тільки зростає. Вже на вході в магазин поцікавтеся у адміністратора, чи приймає він до розрахунку кредитні карти, та чи працюють зараз термінали. При оплаті товарів на касі передайте свою картку продавцеві. При цьому дуже уважно перевіряйте, щоб сума списаних з карти коштів відповідала вашому чеку. У деяких випадках Вас можуть попросити ввести PIN-код (якщо карта не іменна) або ж представити документи, що засвідчують Вашу особу.

Зняття готівки з кредитної картки

В цілому кредитну картку краще не використовувати для зняття готівки в банкоматі, тому що комісія банку при цьому істотно вище, ніж при знятті власних коштів з дебетових карт. Тому краще скористатися нею як засобом платежу в торгових точках. Якщо ж зняти з кредитки готівкові кошти вкрай необхідно, краще зробіть це в банкоматі емітента картки.

Оплата відсотків і погашення кредиту

Не забувайте своєчасно і в повному обсязі вносити всі необхідні платежі, оскільки в іншому випадку ризикуєте нарватися на штрафи і пені з боку банку. Інформацію про розміри поточного платежу по карті Ви можете дізнатися в будь-якому банкоматі, а здійснити оплату можна як у відділенні банку, так і через спеціальний термінал.

На завершення даного огляду відзначимо, якщо використовувати кредитну карту розумно і вчасно погашати всі платежі, то вона забезпечить масу переваг її власнику.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017