Як відкрити свою кальянну?

Відкрити свою кальянну це справа прибуткова, але існують певні законні рамки, яких потрібно дотримуватися.

Для того, щоб відкрити свою кальянну, потрібно для початку ознайомитися з усіма законодавчими актами, які забороняють куріння в громадських місцях. Ми розглянемо на прикладі законодавства України.

Як відкрити свою кальянну?

Відкрити свою кальянну не порушуючи законодавство України

У кодексі про адміністративні правопорушення України є стаття, яка забороняє куріння в громадських місцях тютюну. Громадськими місцями є масові скупчення людей. Під громадські місця потрапляють сквери, під’їзди, вулиці, зупинки, парки, кафе, ресторани, вокзали та багато іншого. Нам цікаво саме те, що куріння заборонено саме в кафе і ресторанах. За порушення даної статті встановлено штраф для закладу в розмірі 10 тисяч гривень. Так само в законі написано, що власники закладів зобов’язані зробити місця для куріння, площа яких не має перевищувати 10% від площі закладу та обладнати ці місця витяжкою. Отже, що ми маємо, для того щоб не порушувати законодавство України, треба під кальянну виділяти місце для куріння і відповідно оформити документи.

Що для цього потрібно

Відкрити свою кальяннуДля того щоб відкрити свою кальянну бажано мати свій ресторанчик або кафешку. Більшість людей приходять не тільки покурити кальян, але і відпочити та смачно поїсти. Тому якщо у вас немає кафе або ресторану, ви можете відкрити кальянну біля вже існуючого такого закладу і домовитися з керівництвом цього закладу про співпрацю. За це ви звичайно будете ділитися прибутком. Відкриття таких кальянних це досить рідкісне явище, тому що власники закладів коли чують про подібного роду пропозиції, швидше самі відкриють кальян, ніж погодяться з вами співпрацювати.

Так само можна відкрити кальянну в закладі вузького спектру надання послуг. Наприклад Ваш заклад буде пропонувати клієнтам кальян, розливне пиво, снеки та напівфабрикати. Такі заклади теж користуються великим попитом у відвідувачів. Особливо якщо вибір кальянів буде дуже різноманітним.

Для того щоб відкрити свою кальянну потрібно крім дозволу від місцевої ради, вам так само потрібно буде дозвіл від пожежної інспекції. Для місць, які відведені для куріння, існують окремі вимоги, які вам слід виконати. Багато організацій, які монтують витяжку та пожежну сигналізацію, вже в курсі цих вимог. Але все ж вам треба пошукати в законодавстві вимоги щодо облаштування місць для куріння.

Чим здивувати відвідувачів

Любителів покурити кальян дуже велика кількість в будь-якому місті. Тому вам потрібно зробити так, щоб людина прийшла до вас відпочити і покурити кальян, вийшла  задоволена і хотіла би повернутися до вас ще. І було б не погано, щоб чоловік розказав своїм друзям як у Вас добре і затишно.

Для того щоб відвідувачам подобалося у вашій кальянній потрібно:

 • Затишний дизайн. У дизайні не повинно бути зайвих речей і дуже добре, якщо ваша кальянна буде тематична. Тобто можна присвятити вашу кальянну якомусь окремому періоду історії. Так само цікавим є дизайн, в якому використовуються різні декорації. У вашому випадку це можуть бути якісь перші кальяни, або кальяни, які використовуються в інших країнах та іншими народами. Так само можна доповнити стіни фотографіями людей,які мають відношення до кальяну та тютюнової промисловості.
 • Достаток. Якщо ви відкрили свою кальянну, потрібно дивувати людей достатком кальянів, які надаються. Кальяни бувають не тільки на основі тютюну, так само бувають кальяни електронні, які працюють за принципом електронної сигарети, але вони не популярні. Бажано щоб у Вас завжди було велике розмаїття смаків для кальяну.
 • Хороший кальянщик. При відкритті своєї кальянної, хороший кальянщик це запорука успіху. Ніхто не піде до вас у кальянну, якщо там буде гірчити кальян чи буде приготований не правильно. Правильно зробити кальян це ціла наука, і не потрібно на цьому не акцентувати уваги. Навпаки, якщо у вас буде кальянна, то людина в першу чергу приходить покурити якісний кальян.
 • Ввічливий персонал. В будь-якому громадському харчуванні це важливий критерій і на нього слід робити упор. Персонал не повинен грубити і сваритися з клієнтами.
 • Вдале розташування. Якщо у вас є вибір, де саме відкрити свою кальянну, то краще це зробити в прохідних місцях і в місцях де масово збираються люди. Це можуть бути центральні вулиці міст або біля торгових центрів. Так само це можуть бути парки, там де люди збираються та гуляють.
 • Наявність паркування. Це теж не маловажний критерій. Багато водіїв, які перебувають за кермом і не хочуть вживати спиртні напої, їдуть саме в кальянну. І якщо у вас не буде місць для стоянки, деякі клієнти до вас просто не підуть.

Рентабельність

Рентабельність відкриття кальянної може бути різна від 100% до 400%, в залежності від спектру послуг, які ваша кальянна буде надавати. Зазвичай ціна готового кальяну у 5 — 10 разів вище ціни інгредієнтів, які застосовуються для приготування кальяну. Так що рентабельність при правильній організації бізнесу має бути велика.

Які витрати при відкритті кальянної?

 • При відкритті своєї кальянної доведеться витратитися на:
 • Збір всіх документів та довідок.
 • Оренду або купівлю приміщення.
 • Дизайн приміщення та ремонт.
 • Встановлення меблів.
 • Купівля посуду, це власне самі кальяни та складові до них( колби, щипці, трубки тощо).
 • Інші витрати пов’язані з відкриттям своєї кальянної.

В залежності від формату закладу витрати на його відкриття можуть бути різні, тому для початку треба все ретельно прорахувати та скласти бізнес план.

Які витрати при відкритті кальянної

Графік роботи кальянної

Для того щоб ваша кальянна була прибутковою, приносила хороший дохід, потрібно щоб вона працювала і вдень і вночі. Деякі підприємці допускають помилку, коли їхня кальянна працює тільки до 10 — 11 вечора. Набагато більший прибуток, коли заклад працює до пізнього часу. Це дозволить залучити більше клієнтів і, природно, більше заробити.

Так само не варто забувати, що найбільш прибутковими днями для всіх закладів є святкові та вихідні дні, тому не варто робити вихідні персоналу саме на якісь свята.

Реклама кальянної

Коли ви відкрили свою кальянну, про неї повинні дізнатися люди. Для того щоб до вас пішли люди, заклад потрібно рекламувати. Складаючи бізнес-план відкриття кальянної, потрібно обов’язково вписати пункт про рекламу закладу. Звичайно найкраща реклама це задоволені клієнти, які з радістю порадять ваш заклад своїм друзям та знайомим. Але так само не варто забувати про звичну рекламу та акції. Акції можна влаштовувати в найбільш відвідувані дні. Наприклад у вас хороший потік клієнтів у вихідні дні, але з понеділка по середу клієнтів дуже мало. Саме в ці дні можна провести акції, про які потрібно завчасно сповістити людей за допомогою листівок та вивісок.

Найпоширенішими способами реклами є роздача листівок. Так само на вході потрібно зробити велику і привабливу вивіску. Зараз дуже розвинені стали соціальні мережі в інтернеті, і з допомогою них теж можна рекламувати свій заклад.

Відкриваючи свою кальянну ви зіткнетеся з безліччю проблем, пов’язаних з оформленням бізнесу та отримання дозвільних актів, але воно того варто. Ця ніша бізнесу ще не сильно зайнята, навіть у великих містах. Так що сміливо відкривайте свою кальянну.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2020