Чи може жінка, яка перебуває у декретній відпустці придбати житло по іпотеці?

Про поліпшення житлових умов люди можуть замислюватися на різних етапах свого життя. Це може статися і в момент народження нової сім’ї, і тоді, коли ви більше не хочете орендувати чужу квартиру або тоді, коли з рідними досить складно ужитися. Але найчастіше мотивацією для придбання свого житла стає народження дитини. Саме бажання надати дитині все необхідне, в тому числі і окрему кімнату, підштовхує більшість людей оформити іпотеку. При цьому багатьох жінок цікавить, чи можуть вони самостійно взяти житло в кредит, адже нерідко трапляється, що чоловік працює неофіційно, або ж жінка і зовсім виховує дитину одна.

Чи може жінка в декреті придбати житло по іпотеці?

В принципі, банку без різниці, хто буде оформляти іпотеку – чоловік чи жінка, так як головним критерієм відбору позичальників для фінустанови незмінно є їх платоспроможність. В її оцінці головну роль грає офіційний заробіток здобувача та його здатність підтвердити дохід відповідним документом.

Чи може жінка, яка перебуває у декретній відпустці придбати житло по іпотеці?

Проте жінка, яка перебуває у декретній відпустці, якими б високими не були її доходи до декрету, в момент вагітності і після народження малюка офіційно вважається безробітною. І, незважаючи на те, що вона може отримувати допомогу на дитину, аліменти або які-небудь інші соцвиплати – отримати іпотеку самостійно для неї стає важко.

Причиною є те, що при розгляді заявки кредитор в якості доходу не буде враховувати ні допомоги, ні субсидії. І, навіть якщо ви і є його клієнтом, і маєте бездоганну кредитну репутацію, банк не стане ризикувати своїми коштами, позичаючи їх вам. Єдиним винятком може бути тільки випадок, коли ви в змозі внести великий авансовий платіж (близько 50% від вартості квартири). В інших випадках жінка, яка перебуває у декретній відпустці самостійно придбати житло за іпотекою не зможе.

Можлива альтернатива

Нерідко трапляється і так, що жінка, яка перебуває в декреті, все ж має стабільний дохід. Це можливо, якщо жінка є фрілансером, має свій бізнес в інтернеті або ж займається репетиторством. Щоправда, довести такий заробіток банку практично неможливо. Втім, можна спробувати варіант оформлення позики без підтвердження доходів.

Зрозуміло, ставки і розмір авансового платежу за такими кредитами будуть істотно вище (це пояснюється підвищеними ризиками банку), ніж при і оформленні класичної іпотеки. Позитивну роль на прийняття банком рішення може також зіграти наявність непрямих доказів вашої платоспроможності, наприклад, власний автомобіль, бездоганна кредитна репутація, позитивний досвід співробітництва з цим кредитором.

Ще краще, якщо жінка зареєстрована як підприємець – для кредитора це є черговою гарантією того, що позичальник, хоч і перебуває в декреті, але отримує певний дохід. Втім, якщо самостійно оформити житлову позику жінці не вдалося, взяти кредит можна буде офіційно працевлаштованого чоловіка. В такому випадку, вона, найімовірніше, виступить співпозичальником за кредитом, і буде мати певні права на частина купленої квартири.

Ще одним способом стати власником іпотечної квартири, знову-таки, є варіант із залученням співпозичальника. Так, наприклад, у якості позичальників ви можете взяти своїх батьків, які, власне, за умовами кредитної угоди і зобов’язані будуть платити ваш борг. При цьому, скрізь у договорі позики буде фігурувати саме ваше прізвище, то є власником житла станете ви. Правда, умов оформлення такої іпотеки буде обов’язкове працевлаштування ваших батьків, доказовий дохід, та, звичайно ж, відповідний кредитним вимогам вік.

Не варто також забувати і держдопомоги. Якщо жінка дарує життя другій дитині, то за законом їй належить материнський капітал, який являє собою суму досить значних розмірів. Отримати всю суму на руки, жінці, звісно ж, не вдасться, а от використовувати цей капітал із метою погашення іпотеки цілком можливо.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2021