З приходом жарких літніх днів зростає потреба в спеціальних літніх закладах. Кухоль холодного пива на свіжому повітрі, в прохолоді літнього кафе, набагато приємніше аналогічної кружки, випитої в звичному задушливому приміщенні. Ви ще не знаєте як відкрити літнє кафе і що потрібно для цього? Для вас ми розберемо цю тему на прикладі бізнес-плану.
Відкриваючи річний проект необхідно враховувати його сезонність, робота кафе триває з травня до кінця вересня. Витрати на відкриття справи невеликі, а отриманий прибуток може стати для старту нового роду діяльності – стаціонарного закладу, клубу, ресторану.
Як відкрити літнє кафе? Бізнес-план
Отже, розглянемо безкоштовно готовий приклад бізнес-плану літнього кафе для відкриття даного закладу.
Опис підприємства
Форма організації для літнього кафе – приватний підприємець (ІП), оподаткування. Підготовка необхідних дозволених документів є найважчою частиною процесу при відкритті подібного бізнесу. Збір документів – це довгий процес і починається підприємцями задовго до початку сезону – з листопада місяця.
Необхідно виконати ряд дій у певній послідовності:
- вибір місця розташування;
- погодження місця розташування літнього кафе в районній адміністрації, (в земельному відділі);
- створення ескізу проекту майбутнього літнього кафе;
- узгодження проекту в комітеті товарного ринку міської адміністрації;
- погодження в Головному управлінні містобудування, і архітектури;
- узгодження в комітеті з благоустрою;
- в окремих випадках знадобиться узгодження з ДАІ;
- подача заяви в району адміністрацію (земельний відділ) на користування ділянкою;
- подача заяви меру.
Після розгляду заяви комісією адміністрації вона буде передана до міської влади. Коли будуть зібрані підписи чотирьох відомств, з’явиться право на отримання ділянки після чого можна буде укладати договір про оренду землі. І, нарешті, одночасно знадобиться погодити в Росспоживнагляді асортимент таі отримати його дозвіл на торгівлю.
Послуги літнього кафе
Наш бізнес-план літнього кафе передбачає наступний спектр послуг:
- напої безалкогольні, слабоалкогольні;
- закуски холодні, салати;
- випічка;
- горішки, чіпси, риба до пива;
- тютюнові вироби.
Можна організувати щоденне караоке і невеликі концерти музикантів в певні дні.
Аналіз ринку
Проведення аналізу необхідно для пошуку оптимального місця розташування літнього кафе. При відкритті бізнесу ключовим фактором є аж ніяк не ціни і асортимент, а саме зручне для відвідувачів розташування. Місця відпочинку та прогулянок людей є найкращими для літніх кафе. Ними можуть бути парки, сквери, набережні, різні визначні місця.
Виробничий план
Критерії вибору місця розташування:
- оглядовість;
- паркування;
- наявність пожвавлених автошляхів.
Ідеальне розташування для літнього кафе – вокзали та людні місця на центральних вулицях. Тут окуповуємість літнього кафе значно вище, ніж у спальних районах.
Ескіз проекту повинен виконуватися з урахуванням рекомендацій, наданих міською адміністрацією. Побажання влади можуть стосуватися також асортименту, інтер’єру, благоустрою прилеглої території, форми обслуговування, оформлення фасаду.
Конструкції які використовуються: стандартні або виготовлені на спецзамовлення. Найбільш дешеві меблі – пластикові. Для гарячого харчування можна встановити трейлер. Літнє кафе повинно мати обов’язковий комплект: холодильники, барна стійка, охолоджувана настільна вітрина, стійка для розливу пива та інше.
Фінансовий план
Витрати, тис. грн.: 150-160.
Доходи літнього кафе залежать від багатьох факторів, і при вдалому їх використанні прибуток може скласти 250 тис. грн. Таким чином вкладені інвестиції окупаються за один сезон роботи і при цьому залишається ще значна сума чистого прибутку.