Їстівна водяна бомбочка замість пластикової пляшки

Пластикова тара для питної води – це жупел номер один в суспільстві екологів і всіх, хто поділяє їхні інтереси хоч скільки-небудь. Тільки ледачий не висловлював своєї прямо-таки ненависті до цього (на жаль) самому поширеній сьогодні абсолютно не екологічним способом – зберігати, транспортувати і споживати питну воду.

Їстівний міхур приходить на зміну неїстівного пластику

Ooho – так називаються ці сферичні міні-контейнери для питної води! Ви коли-небудь робили бомбочку з зошитового листа, наповнювали її водою? Тоді вам сподобається ідея Ooho!

Але Ooho – це не шедевр шкільних витівок, це, швидше, шедевр модній нині «молекулярної кухні» (друга назва – «модерністська кухня») та її самого трендового напряму-сферифікації.

Сферифікація – Spherification – це перетворення будь їстівної рідини в кулю (сферу) невеликого розміру (на один укус).

Можна сказати і так, що міні-тістечка, а також бутерброди-канапе зі шпажками «на один укус» – це правильний маркетинговий хід «як би» нагадує наймодніші – молекулярну кухню і сферифікацію.

Але у випадку з сферифікацією все, звичайно, набагато складніше. Рідина шляхом сферифікації перетворюють в кульку з щільними стінками-мембранами – теж їстівними.

Коричневі водорості і хлорид кальцію – ось з чого виготовлена «їстівна оболонка» чистої питної води.

(Лактат кальцію або кальцієва сіль молочної кислоти – так ще називається цей найнеобхідніший для сферифікації компонент).

Собівартість такого їстівного, біорозкладаного контейнера – два центи.

Виробники (поки винахідники, швидше) Ooho стверджують, що висока ціна на питну воду в пластиковій пляшці так висока саме із-за вартості пластикової тари!

Перемігши на конкурсі Lexus Design Award, дизайн-концепт їстівної пляшки для питної води, може скоро вийти на ринок.

Завдяки технології Ooho планета Земля може незабаром почати позбуватися тонн пластикового сміття, утворив у Світовому Океані сумно відоме Велика Сміттєва Пляма.

Винахідники технології Ooho – три студента з Лондона, три промислових дизайнера:

  • Родріго Гарсіа Гонсалес (Rodrigo Garc?a Gonz?lez),
  • П’єр Паслие (Pierre Paslier),
  • Гійом Куш (Guillaume Couche).

Крапля або сфера, («бомба») чистої питної води Ooho буде укладена в подвійну тонку мембрану. Між двома шарами цих тонких мембран можна буде (за словами винахідників) поміщати при бажанні торговельну етикетку.

Їстівна водяна бомбочка замість пластикової пляшки

Один із шарів-мембран не годиться в їжу – так як буде зовнішнім і його функція передбачається чисто гігієнічна. Зате другий шар краплі води Ooho, друга мембрана – цілком їстівний і безпечний.

Зате обидві мембрани – абсолютно біоразлагаючі, як і слід було очікувати!

Новітні технології начебто сферифікації дають нам стару забуту можливість – напитися чистою джерельною водою зі своєї ж пригорщі. І якщо їстівні біорозкладані контейнери-мембрани для зберігання питної води Ooho увійдуть в масмаркет, нас всіх чекає нова, поки невідома епоха. Як з точки зору покращення екології, так і з точки зору збагачення естетики повсякденного побуту.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2020