Як відкрити бізнес на квітах?

Як відкрити бізнес на квітахБізнес на квітах справа досить вигідна та прибуткова, захоплююча. Є, як мінімум, дві причини, які спонукають підприємців організовувати квітковий бізнес та відкривати павільйони з квітами. У столиці, приміром, за останні кілька років кількість різних квіткових павільйонів зросла майже в три рази.

По суті, кожен може відкрити такий квітковий магазинчик. У статті надано рекомендації в допомогу бізнесменам-початківцям. А вибір, починати такий бізнес чи ні, за самими підприємцями. Квіти володіють сильною позитивною енергетикою, яка, до того ж, супроводжується дуже непоганим доходом. Але ж є і підводні камені в такій справі, це те, що квіти є товаром, який швидко псується, і працювати з ними – велика турбота, але й чимале задоволення. Цей бізнес – мистецтво.

Тут розповідається про квіткові магазини, їх відмінності. А також, про те, як підібрати приміщення для торгової точки. У статті розповідається, як шукати оптових постачальників, налагоджувати контакти зі споживачами та як формувати асортимент. А тут розписаний докладний бізнес-план як відкрити квітковий магазин.

В даний момент є чотири види квіткових павільйонів роздрібної торгівлі квітами:

Павільйон поблизу виходу та входу в метро

Цей магазинчик, як правило, не обладнаний. У ньому немає доступу до каналізації та води. Його одна з небагатьох переваг – це місцезнаходження в людному місці. Люди, заходячи та виходячи з метро, можуть купувати квіти навіть у такому непривабливому, здавалося б, місці. Реалізатором квітів у такому павільйоні може бути не кожен. Володіючи або працюючи в такому павільйоні, потрібно бути психологічно та фізично готовим до різних обставин: нашестя щурів та мишей, биття скла, постійне відвідування співробітниками правопорядку тощо. Мало того, даний магазин квітів повинен бути відкритий якщо не цілодобово, то з раннього ранку та допізна, в будь-який час року і при будь-яких погодних умовах. Але є ще один великий плюс – господар подібних трьох-чотирьох кіосків за півтора-два роки може мати прибуток, порівнянний з вартістю київської квартири, якщо звичайно у нього вистачить нервів та сил так довго протриматися. Але тут є підступ, у всіх людних місцях такі території зайняті давно, конкуренція практично нереальна. Так звані «сусіди», використовують будь-які способи, щоб усунути появи конкурента. Крім місць у метро, займають площу біля зупинок, великих парковок автомобілів  та в інших людних місцях.

Що робити, щоб все-таки такий павільйон дав змогу відкрити бізнес на торгівлі квітами в такому місці та був дуже прибутковим. Головне, не боятися важкої праці та недоброзичливих сусідів. А заробити можна. Спочатку потрібно знайти правильне місце для торгівлі. Весь успіх залежить саме від цього. Можна для пошуку залучити ріелторів, хоча це не завжди ефективно.

Сам майбутній господар повинен цікавитися у продавців найближчих кіосків (продуктових, господарських або будівельних) що відбувається поруч, хто розширюється, хто закривається і чому. Далі слід звернутися в адміністрацію та споживчий відділ. Вся реєстрація документів на місце торгівлі і сам бізнес буде здійснюватися через них. І в підсумку, обов’язково потрібно познайомитися з іншими власниками квіткового бізнесу, так як життя непередбачуване і ситуації можуть бути різні. Існує ряд причин, коли багато господарів з різних особистих причин закривають свій бізнес і можуть зробити пристойну знижку на право оренди.

Магазинчик квітів

Відкритий квітковий магазин може розташовуватися на першому поверсі житлового або офісного будинку, а також може стояти окремо або розташовуватися усередині супермаркету. Такий магазин більш цивілізований, ніж квітковий кіоск. В ньому можна без поспіху вибрати букет за смаком. Також там можуть бути представлені аксесуари, типу горщиків, кашпо, землі, добрива та кімнатні рослини в горщиках. Свіжі зрізані квіти частенько не дуже товарного вигляду, в букетах більше прикрас та упаковки. Але ціни тут не дуже високі, прийнятні для покупців. Відвідувачі тут, як правило, присутні постійно, але і витрат у такому магазині набагато більше.

Постійна підтримка асортименту, витрати на заробітну плату працівникам та оренда самого приміщення. Ті, хто витримує подібні умови, здатні на більше. Дуже часто власники відкривають свою мережу квіткових магазинів, які зустрічаються в місті у всіх людних місцях та великих торгових площах.

Головне правильно вибрати місце. В даному випадку більше варіантів, але вони складніші. Можна зробити замовлення на встановлення окремого павільйону-магазину в певному місці. Але якщо підприємець не планує відкривати мережу подібних магазинів, цього робити не радять.

Багато витрат на замовлення, монтаж та оформлення такого магазину і часу це займе теж чимало. Можуть пройти місяці або навіть роки; термін окупності визначити неможливо. Слід шукати місце, яке можна орендувати. Розташування важливо, але підприємець може дозволити орендувати приміщення, розташоване в жилих будинках на перших або цокольних поверхах, частина приміщень інших торгових точок тощо. Найважливіше в такому разі, це скупчення навколо офісних або великих торгових комплексів, вхід у магазин повинен бути окремим. Ріелтори в даному випадку можуть допомогти більше, ніж у попередньому випадку.

Можна також спробувати шукати місце в новому торговому комплексі, тільки є одна заковика, як правило, на такі місця велика черга і ціни неймовірно великі. Навіть на етапі будівництва тільки фундаменту ціна дуже висока, сама площа приміщення невелика, а правила перебування в такому торговому центрі жорсткі, наприклад, обмеження часом відкриття та закриття у відповідності з роботою самого центру і так далі. Слід пам’ятати, що новий магазинчик повинен виживати в таких умовах, підтримувати хороший асортимент і напрацьовувати нових клієнтів.

На відео: квітковий бізнес для початківців:

Квітковий салон

Всі салони відмінні один від одного. Дуже часто під назвою «салон» розуміють простий квітковий магазин, але з більш ретельним обслуговуванням клієнтів, гарантією доставки квітів в будинок та продажем екзотичних видів рослин. Подібний салон працює з каталогами і модними журналами. Інтер’єр в ньому також незвичайний, у ньому присутні картини ручної роботи, сухоцвіти тощо. Букети складаються дуже ретельно, на європейський манер.

Флористи, які обслуговують клієнтуру в даному салоні, мають безліч грамот та дипломів (навіть якщо вони видані маловідомими школами в Україні). Обслужити покупця намагаються по вищому рівню, пропонують більше послуг та товарів, ніж у звичайному квітковому магазині, це дуже приємно і завжди радує. У подібному салоні до клієнта звертаються по імені, обов’язково пропонують випити чай або каву, постійним клієнтам знижки та акції і так далі. Загалом за суму, значно більшу, ніж в простому квітковому магазині, приділяють набагато більше турботи та уваги. В основному, споживачі, які мають гроші завжди туди приходять і потім повертаються знову і знову.

Є категорія салонів більш високого рівня – це салони – бутіки, їх небагато навіть у столиці. В ньому обслуговують флористи з європейською освітою. Персонал в бутиках ретельно підібраний, неодмінно є свій Інтернет – сайт, букети бездоганно складені з чудовим смаком. Але і вартість їх майже в три рази вище такого букета ніж в звичайному салоні. Але клієнтів цих салонів-магазинів, як правило, ціна не цікавить. Прибуток у такому салоні досить високий. Але організувати і запустити такий бізнес досить складно, потрібні значні початкові інвестиції та багато часу на розкручування.

Так що ж потрібно зробити, для того, щоб відкрити такий салон. Як і в інших випадках, у першу чергу слід знайти місце для салону. Але в даному випадку, в приміщенні має бути зроблено винятковий ремонт. Власник бізнесу може орендувати таке приміщення, а може зробити ремонт і планування сам. Приміщення слід вибирати на довгий термін, так як довгостроковий бізнес в плані розвитку та отримання прибутку. В перші кілька місяців роботи прибутків не буде взагалі.

Щомісячні фінансові витрати, при відкритті бізнесу на квітах, почнуть окупатися приблизно через півроку.

Відео: як відкрити магазин з продажу квітів:

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

ukrGroshi.com.ua © 2020