Що вигідніше – іпотека або споживчий кредит?

Що вигідніше - іпотека або споживчий кредит?Якщо на квартиру не вистачає відносно невеликої суми – не краще буде оформити не іпотечний, а споживчий кредит?

Отже, ви накопичили майже на квартиру – не вистачає буквально п’ятої частини для того, щоб прямо зараз в неї в’їхати. Як краще поступити – оформити іпотеку? Або взяти нецільовий споживчий кредит? Давайте розбиратися.

Різні експерти дотримуються з цього приводу різних думок. Одні вважають, що іпотека, навіть у випадку, якщо у покупця є 70 – 80% на початковий внесок, буде все одно вигідніше і спокійніше, ніж споживчий кредит – відомо, що відсоткова ставка за споживчими кредитами значно, часом удвічі! – вище, ніж по іпотеці. Крім того, іпотечний кредит можна оформити на тривалий термін, у той час як більшість споживчих надаються на термін від одного до трьох або п’яти років. Можна розрахувати комфортну суму щомісячного платежу, яка практично не вплине на якість життя, а при бажанні і можливості закрити кредит швидше.

Це рішення можна назвати оптимальним у тому випадку, якщо ви купуєте квартиру для своєї сім’ї, а не в якості «капіталовкладення», якщо у вас стабільна, але не дуже високооплачувана робота і якщо ви не готові відмовитися від звичного стилю життя – хочете їздити у відпустку, заводити дітей, робити великі покупки. Ймовірно, іпотека на 5 – 7 – 10 років стане для вашої сім’ї більш комфортним варіантом, чим більш дорогий і короткостроковий споживчий кредит.

Мінуси даного рішення: по-перше, ваша нерухомість (купується або вже наявна) до тих пір, поки ви не закриєте кредит, буде в заставі у банку. По-друге, вам мають додаткові страхові витрати, необхідні для оформлення іпотеки.

Комусь може більше підійти споживчий кредит? При тих же ввідних – первинному внеску в 70 – 80 % від вартості нерухомості, що купується, нецільовий споживчий кредит може бути більш вигідним рішенням, наприклад, у тому випадку, якщо у вас ось-ось має з’явитися повна сума для його закриття. Наприклад, протягом найближчого року-двох ви вступите в права спадщини іншої нерухомості і, продавши її, зможете погасити свій споживчий кредит. Або ви плануєте надходження великої суми іншим способом – продаєте щось, наприклад, дорогий автомобіль, дачу, іншу квартиру. Або ви отримуєте до зарплати великий «річний бонус», який допоможе вам суттєво зменшити борг. Простіше кажучи, якщо у вас є реальна – реальна! – можливість швидко закрити всю суму кредиту повністю. А ось покладатися на виграш в лотерею або отримання материнського капіталу в даному випадку не варто…

Плюси цього рішення зрозумілі – квартира відразу переходить у вашу власність і тому морально вам, швидше за все, легше. Крім того, споживчі кредити, як відомо, банки часто дають значно простіше і швидше, вимагають менше документів – в більшості випадків достатньо паспорта та довідки про доходи.

Мінуси споживчого кредиту теж очевидні: досить висока процентна ставка, короткий термін кредитування і досить напружений графік виплат. Простіше кажучи – якщо ви вибираєте нецільовий споживчий кредит, і при цьому у вас немає можливості швидко перекрити його з іншого джерела, налаштуйтеся на час його погашення тугіше затягнути пояси.

Очевидний вибір нецільового споживчого кредиту – якщо для покупки квартири вам не вистачає дійсно невеликої суми, порівнянної приблизно з половиною вашого сімейного річного бюджету. В цьому разі, безумовно, вибір споживчого кредиту буде абсолютно виправданий.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017