Що потрібно щоб відкрити ветеринарну аптеку

Можливість створення бізнесу розглядають багато наших співвітчизників, однак виникає проблема з вибором конкретного виду діяльності. Незважаючи на велику кількість варіантів, далеко не всі з них дійсно перспективні, тому до підбору потрібно поставитися відповідально. Якщо бажання не просто отримувати прибуток, але і робити добру справу, то, безумовно, варто відкрити ветеринарну аптеку. За умови складання продуманого плану є можливість організувати бізнес, який буде приносити регулярний прибуток.

що потрібно щоб відкрити ветеринарну аптеку

На цільову аудиторію підприємств, діяльність яких так чи інакше пов’язана з ветеринарною медициною, доводиться величезна цільова аудиторія – понад 28 мільйонів людей. Згідно зі статистичними даними, кількість домашніх вихованців в Україні неухильно зростає, так що попит на ліки для тварин є завжди. Більше того, дослідження показують, що на обсяги продажів у даній сфері практично не впливають спади в економіці. У цьому немає нічого дивного, оскільки з плином часу кішки, собаки,  коти та інші тварини стають частиною сім’ї, і господарі намагаються створити їм найкращі умови.

На сучасному етапі ветеринарні аптеки активно взаємодіють з зоомагазинами, лікувальними кабінетами і ветклиниками, допомагаючи власникам домашніх вихованців підтримувати гарне самопочуття і своє особисте здоров’я. Кількість пунктів продажу медикаментів для тварин на території країни сягає дев’яти сотень, при цьому мало хто знає, що перший подібний заклад було відкрито у столиці ще в 18 столітті.

Перш ніж вкладати кошти, важливо зрозуміти, як відкрити ветеринарну аптеку, зокрема, які для цього необхідні дозволи, кого наймати на роботу і яким чином завоювати симпатії клієнтів.

Перспективність бізнесу

Приймаючи рішення на користь того або іншого виду діяльності, важливо чітко розуміти його вигоди і особливості, оскільки саме від цього залежить його успішність. Розглядаючи ветеринарну аптеку як можливе джерело доходу, слід відзначити наявність наступних переваг:

  • можливість отримання додаткового прибутку за рахунок розширення спектра послуг – щоб бізнес-проект окупився в найкоротший строк можна зайнятися реалізацією не тільки ліків, але і різних товарів по догляду за тваринами;
  • стабільність попиту – будь який вихованець періодично потребує у прийомі медичних препаратів, відповідно, покупки в таких торгових точках є завжди;
  • помірна конкуренція – у зв’язку з тим, що кількість подібних підприємств в 2 рази менше, ніж клінік для тварин, тому завоювати увагу цільової аудиторії значно легше.

На практиці, принципово вигідніше відкрити ветаптеку, яка б спеціалізувалася не тільки на медикаменти, але також пропонувала клієнтам різноманітні аксесуари та додаткові засоби.

Дозвільні документи

Як відкрити ветеринарну аптеку з нуляЯк і у випадку з іншими видами підприємницької діяльності, існують певні законодавчі нормативи, яким необхідно слідувати..Важливо не забувати, що вимоги до ветаптек дуже серйозні і ретельно контролюються, так що до питання оформлення документів варто поставитися серйозно.

Найзручніше скористатися послугами спеціалізованих агентств – тоді процес займе менше часу і не буде ніяких сумнівів в правильності і своєчасності подання паперів в держінстанції. Зрозуміло, допомога експертів потребує матеріальних витрат, проте якщо займатися організаційними та юридичними питаннями самостійно, є ризик збільшення терміну окупності. Стандартний пакет документів, який необхідний всім бажаючим, щоб заснувати бізнес з нуля, включає:

  • висновок СЕС;
  • ліцензію на даний вид діяльності (у перший раз вона видається на 5 років, а після вторинної перевірки має безстроковий період дії);
  • контракти зі спеціалізованими фірмами на виконання дезінсекції, дезінфекції та дератизації в профілактичних цілях;
  • дозвільний документ на розміщення;
  • договір, що підтверджують регулярний вивіз та утилізацію медичних відходів;
  • сертифікати якості на медикаменти, які реалізуються в даній точці продажів;
  • договір про здійснення дезінфекційної обробки систем вентиляції та кондиціонування.

Існує також можливість отримання статусу ПП, однак його можуть використовувати тільки люди з профільною освітою і сертифікатом спеціаліста. У числі інших обов’язкових вимог – мінімум трирічний досвід роботи за професією.

Грамотний вибір приміщення для ветеринарної аптеки

Завданням першочергової важливостиі для тих, хто планує запускати проект ветеринарної аптеки, є вибір вдалого місця і приміщень. Оптимальним варіантом буде район з великою концентрацією населення або місце з високим показником прохідності. При пошуку будівлі варто врахувати деякі нюанси, а саме:

  1. постійний прибуток забезпечують заклади поблизу ветклінік (є сенс відстежувати появу нових лікувальних центрів, поруч з якими ще немає аптек);
  2. небажаним є розташування близько іншої точки продажів, оскільки це призводить до відтоку клієнтів;
  3. перевагу варто віддавати легкодоступним місцям з окремим входом і огородженою територією.

Грамотний вибір приміщення для ветаптеки

Що стосується приміщення, то до нього пред’являються різні вимоги, в залежності від обраної власником сфери діяльності. Ті ветаптеки, які орієнтовані лише на реалізацію товарів від виробників, повинні мати площу від 30 квадратних метрів. У свою чергу, якщо передбачається паралельне виготовлення медичних препаратів, то мінімальна площа становить 46 квадратних метрів. Крім торгового залу та складу, в обов’язковому порядку повинні бути також приміщення загальногосподарського призначення, кабінет керівника, кімнати для співробітників і виробниче приміщення (якщо є дозвіл на створення лікарських засобів).

Необхідне обладнання

Серйозним етапом при створенні бізнесу з нуля є пошук та закупівля обладнання. Головна складність полягає не тільки у виборі надійних постачальників, але і в матеріальних витратах. Розглянемо базову комплектацію ветеринарної аптеки, що включає:

  • холодильну установку (до 1000 доларів);
  • сантехніку (300-500 доларів);
  • вітрини і стійка продавця-консультанта (в межах 500-900 доларів);
  • потужні кондиціонери (500-1000 доларів за одну одиницю);
  • стелажі та інші допоміжні конструкції (приблизно за 100-200 доларів кожна);
  • меблі для кабінетів (для економії можна використовувати б/у гарнітури).

Вимоги до персоналу ветеринарної аптеки

Шанс відкрити ветаптеку як приватний підприємець є не тільки у дипломованих і досвідчених ветеринарів, але і у звичайних людей. Для цього достатньо знайти відповідного за параметрами спеціаліста та офіційно укласти з ним трудовий договір.

Стосовно продавців ніяких законодавчих вимог не існує. Разом з тим, щоб бізнес процвітав, а клієнти залишалися задоволені якістю обслуговування, наймати на роботу потрібно відповідальних і люблять тварин співробітників. Ідеальний кандидат – людина, що має знання у галузі ветеринарної медицини і не перший рік працює у сфері продажів.

Рекламна кампанія

Рекламна кампаніяНовий бізнес навіть з урахуванням великого попиту обов’язково потребує розкрутки, і ветеринарна аптека не є винятком. Вибір засобів залучення уваги залежить від розміру бюджету і персональних уподобань власника. Найбільш ефективними на початковому етапі є:

  • цікавий ролик для місцевого телебачення;
  • газетне оголошення;
  • розміщення банерів на тематичних порталах в Мережі;
  • роздача листівок.

Не слід також забувати про зовнішню рекламу, зокрема про вивіску, яка повинна бути оригінальною і досить великою, щоб люди могли прочитати і запам’ятати назву.

Фінансові питання

Обсяг інвестицій справляє значний вплив на швидкість розкрутки і термін окупності бізнесу. Початкова сума варіюється в межах 10-25 тисяч доларів – у неї входить:

  • оплата реєстраційних послуг;
  • виконання ремонту (капітального або косметичного);
  • покупка і установка різного обладнання;
  • закупівля партії лікарських препаратів.

Максимальні витрати припадають на період відкриття ветеринарної аптеки, хоча і надалі будуть потрібні певні вкладення. Мова йде про оплату комунальних платежів, реклами (у межах 300 доларів) і послуг підрядних організацій (клінінгових, бухгалтерських фірм тощо), а також виплаті заробітної плати персоналу (від 1 тисячі доларів).

В цілому, при хорошому бізнес-плані на відкриття ветеринарної аптеки та відповідальному підході до організації роботи, вкладені кошти почнуть повертатися через 13 місяців.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017