Ліквідність інвестицій в ювелірні прикраси

Ліквідність інвестицій в ювелірні прикрасиВ період економічних криз, які плавно змінюються одна другою, багато людей задаються питанням, у що краще вкладати гроші? Ті, хто не люблять ризикувати, почали купувати золото. Експерти зафіксували, що громадяни в деяких країнах, наприклад, у Греції, стали масово купувати золото та зберігати його навіть не в банках, а вдома. Деякі помилково зводячи різні види інвестицій до одного поняття «золото», замислюються, чи варто вкладати інвестиції в ювелірні прикраси. Чому це помилка, і яка ліквідність подібних вкладень, розглянемо нижче.

Грам золота з ювелірної прикраси дешевше грама зливкового золота

Це дійсно так. Тому, що для сплаву банківських злитків та монет, обов’язкове використання червоного золота – 999,9 проби, а для прикрас зазвичай використовуються сплави – 585 проби.

Якщо ми говоримо про інвестиції, то тут немає місця ювелірним прикрасам масового виробництва. Переваги віддаються ексклюзивним прикрасам та антикваріату. Справа не тільки в пробі золота – враховуються:

  • Розміри, вага, чистота каменю. Вже давно відзначається виснаження кам’яних родовищ (сапфірових, рубінових, смарагдових), тому поява великого каменю в продажу відразу залучить до себе увагу;
  • Вік – старовинні твори ювелірного мистецтва цінуються не тільки століттям виготовлення, але і унікальними техніками колишніх майстрів;
  • Родовід прикраси (авторський будинок, конкретний автор-виробник, документи-сертифікати);
  • Ексклюзивність – сучасні, рідкісні або єдині у своєму роді прикраси збільшуються в ціні, в порівнянні зі своїми побратимами по цеху;
  • Ексклюзивність та вінтажність не обов’язкові гаранти великої вигоди в майбутньому.

prykrasy

Тому бажаючим заробити на перепродажі доведеться запастися терпінням. Цей специфічний ринок, залежить не тільки від валютних стрибків, але і від інтересу колекціонерів, навіть модних віянь. Наприклад, останні роки великим попитом користуються ювелірні гарнітури, хоча може здатися, що продавати комплект окремо буде вигідніше. Тому ювелірні прикраси часом можуть бути успішно проданими тільки вашими онуками.

Якщо ви хочете здійснювати вкладення в ювелірні прикраси, краще всього мати на руках сертифікат справжності ювелірного дому-виробника. Всі, поважаючі себе ювелірні будинки, мають каталоги всіх творів, що були коли-небудь випущені в продаж.

Особливу цінність мають речі з гравіюванням авторства. Документи, що посвідчують особу попередніх власників, теж можуть бути важливі – наявність знаменитого попередника значно збільшує вартість предмета ювелірного мистецтва, навіть якщо у нього не настільки значний розмір каменю.

Особливу цінність мають каміння, видобуті та оброблені до 1975 року. Досвідчений ювелір легко визначить, що перед ним унікальний по чистоті експонат, створений таким досконалим самою природою. Вся справа в тому, що з кінця двадцятого століття почалася нове ограновування каменів, що дозволяє домагатися неперевершеної чистоти, але вартість таких каменів разюче відрізняється від самородків.

Прикраси, в які можна вкласти свої інвестиції, можна придбати в ломбардах, ювелірних будинках, на аукціонах.

Як не парадоксально, навіть зважаючи очевидних мінусів цього роду інвестицій, покупка дорогоцінних прикрас збільшилася. Серед традиційних учасників аукціонів ювелірних прикрас – колекціонерів та ювелірних будинків – з’являються й звичайні покупці. Цей факт був зафіксований кількома аукціонними будинками, де до 80% лотів йшло до нових покупців. Адже вкладення в ювелірні прикраси можуть принести не тільки дохід, але і радість від володіння чудовою прикрасою та можливістю її носити.

Залишити свій коментар

Будь ласка, введіть ваше імя

Ваше имя необходимо

Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

Электронная почта необходима

Введіть своє повідомлення

Лучшие казино Украины

ukrGroshi.com.ua © 2017